Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy anya lehet boldog azután,...

Egy anya lehet boldog azután, hogy meghalt a gyereke? Mármint sok idő elteltével?

Figyelt kérdés

Ismerek egy nénit aki 2006-ban elvesztette a fiát autóbalesetben. A srác 20-on valahány volt. A néni most 60-70 éves. Mindig jókedvű, aranyos, viccelődik mindenkivel. Meg olyan gondtalannak tűnik.

Nemrég tudtam meg, hogy volt egy fia. Kicsit nehezzen képzelem el, hogy valaki ennyire felszabadult legyen. Vagy az idő begyógyítja az ilyeneket is?


2021. aug. 26. 23:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
78%

9-es:

Ez nem egy egyszeru es semleges nyitott kerdes, a kerdezo konkretan eliteli a nenit, nemtetszeset fejezi ki amiert mer nevetni. Ha a valaszom szerinted onelegult frocsoges... hat akkor te olyat meg nem olvastal.


10-es: Koszonom, hogy te ertetted is amit olvastal☺️

2021. aug. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
85%
A nagynénim nagyon fiatalon halt meg, még mielőtt megszülettem volna. A nagymamámat mégsem egy megkeseredett, gyászoló öregasszonynak ismerem. Tud örülni az életnek.
2021. aug. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
82%
Ez a fájdalom sosem múlik el kérdező. Ennyi idő után meglesz neki a helye az életedben. Pl. mikor felébredsz vagy amikor elalszol. Ismerősökkel, barátokkal. Te felületesen ismered, ezért nem láttad. Ilyenkor már nem napi 24 órás a fájdalom, csak mondjuk 8, de hidd el ott van. Ismerek néhány embert főként idősebbeket akik veszítettek el gyermeket, akinek nem volt miért tovább élnie (pl unoka, másik gyerek) ők belerokkantak. Néhányan azok közül is akiknek össze kellett volna szedni magukat. Ne említsd neki.
2021. aug. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
86%

Ez egyénfüggő. Van aki képes kordában tartani a fájdalmát, van aki nem. Egy kolléganőm 29 évesen halt meg váratlanul, ennek lassan 4 éve az anyukája árnyéka önmagának. Na ő 10 év múlva sem lesz önfeledt vagy boldog, ha addig fel nem emészti a bánat.

A bátyám huszonévesen vesztette el a gyermekét, nagyon betegen született, alig élt három hónapot. Ennek már több mint 20 éve. Ő is és a párja is új életet kezdtek, boldogok. Nyilván a szívükben van hely annak a kis gyermeknek is, de nem ez határozza/határozta meg a jövőjüket.

2021. aug. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
85%

Valószínűleg nem ismered jól a nénit. Én ismerek több nénit is aki elvesztette a gyereket és mind mennek mindennap a temetőbe, de egyébként élik tovább az életet, mert mi mást tehetne? Várja a halált?

Hallomasbol tudok olyat ahol a legnagyobb gyerek halt meg balesetben, és dacára a kisebb 2 gyereknek évekig alkohista volt majd végül öngyilkos :( na ő nem jött helyre:(

Nekem fogyatékos a nagyobb gyerekem. Nem sokan tudják hány atbogott nap és éjszaka van mögöttem. Egy időben én is azt hittem hogy mostantól csak a halált van értelme várnom. Aztán mostmár egyre többet tudok nevetni. Mert az életet élni kell, mert ajándékba kaptuk!!

2021. aug. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
83%
Mint elötte annyira biztos nem, mert bármikor eszébe juthat ugye, az meg bármilyen boldog pillanatot rögtön letör.
2021. aug. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
82%

Nagymamámék az 1950-es évek elején 9 hónapos korában temették el egyik kislányukat (betegségben halt meg, valószínűleg orvosi műhiba miatt).

Utána még született két gyerekük. Nem voltak megkeseredett emberek. Sokszor voltam velük a temetőben, ahol a többi rokon sírja mellett a kislányukét is rendbe tettük, virágot vittünk rá.


Belenyugodtak, elfogadták; ez a legpontosabb megnevezése az érzéseiknek. Az orvost sem szidták, habár tényszerűen elmondták, ha szóba került, hogy olyan gyógyszert adott a kisbabának, amit (mint utólag kiderült) 8 éves kor alatt nem lehetett volna.

Boldogok voltak-e? Hát persze. Örültek a másik 3 gyereküknek, a tőlük született unokáknak, mindennek, aminek családszerető, szerény emberekként örülhettek.

Sok év után napi szinten már nem foglalkoztak a kislányuk halálával. Élték a mindennapi, egyszerű életüket, az aktuális tennivalókkal foglalkoztak, nem a megváltoztathatatlan múltbeli tragédián keseregtek. Az orvos iránt sem volt bennük indulat vagy harag. Elengedték mindezt.

2021. aug. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
77%
Én jártam pszichológushoz, kicsit azért is mert én öngyilkos akartam lenni kétszer is, azóta nem próbáltam meg többet, ugyanis láttam kamaszként, ahogy anyám lélegeztető gép levétele után oda jött az ágyamhoz és sírt... Én ezt nem szeretném látni és a pszichológusom is azt mondta, hogy ezt egy szülő se tudná felfogni. Van ilyen ember aki kifelé ad és mosolyog, de otthon a 4 fal között sír..
2021. aug. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
71%
Őszintén szólva, szerintem az a nem normális, aki egész életére belerokkan és folyamatosan gyászol, 50 évvel később is, elhanyagolva mindenki mást is. Az egyik legnagyobb trauma lehet egy ember életében, ha a saját gyereke előbb hal meg mint ő, de ezt meg kell gyászolni, fel kell dolgozni. Nem állhat meg az élet, pláne, ha van mellette más gyereke is és ott a házastársa is. Nem várhatja el, hogy midnenki más élete is rámenjen és megmérgezze azt a saját hozzáállásával. Nekem inkább szimpatikus a néni a leírásod alapján, nagyon remélem, hogy ez nem csak a felszín, és tényleg elfogadta, békében él és nem örlődik.
2021. aug. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
95%

Eltelt 15 év. Nekem 8 hete halt meg a 24 éves fiam. Ha tudnám, hogy 15 év múlva is ugyanazt a fájdalmat fogom érezni, mint amit most, akkor inkább már most meg akarnék halni. Így is csak azért létezek, mert muszáj. Ebbe az ember lelkileg belehal, akkor is ha mosolyogni látod. Hinni akarok benne, hogy idővel könnyebb lesz és megtanulok élni nélküle.

Van egy mondás: “Nem az a fájdalom, amitől könnyes lesz a szem, hanem amit egy életen át hordunk mosolyogva, csendesen.”

2021. szept. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!