Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy anya lehet boldog azután,...

Egy anya lehet boldog azután, hogy meghalt a gyereke? Mármint sok idő elteltével?

Figyelt kérdés

Ismerek egy nénit aki 2006-ban elvesztette a fiát autóbalesetben. A srác 20-on valahány volt. A néni most 60-70 éves. Mindig jókedvű, aranyos, viccelődik mindenkivel. Meg olyan gondtalannak tűnik.

Nemrég tudtam meg, hogy volt egy fia. Kicsit nehezzen képzelem el, hogy valaki ennyire felszabadult legyen. Vagy az idő begyógyítja az ilyeneket is?


2021. aug. 26. 23:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Az élet megy tovább. Szomorú az ilyen nyilván, de nem kell egész életében gyászolnia. Sosem fogja elfelejteni, az biztos, de nem lehet évtizedeken át ezen őrlődni.
2021. aug. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
Nem lehet boldog, de ez nem tartozik a külvilágra. Nem élhet folyamatos gyászhangulatban 40 évig, nem terhelheti ezzel a környezetét.
2021. aug. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%
Szituációtól is függ. Egyik legjobb gyerekkori barátnőmnek volt egy súlyosan testi és értelmi fogyatékos kistesója, de az a tényleg rettenetes szinten vegetáló eset, a gyerek az ágyból nem tudott felkelni, sosem beszélt, úgy kellett etetni meg pelenkázni, az összes amit tudott talán, hogy a fejét oldalra tudta fordítani, meg artikulálatlan hangokat kiadni. Hat évet élt, a pokol volt az egész mindenki számára, a gyereknek leginkább. Intézetről hallani sem akartak, anyukájuk egyszer megnézett egyet, kiábrándító állapotok voltak, így nem adta be. Azóta elváltak a szülők (nem a gyerek miatt, jóval később váltak már el), anyuka meg teljesen új életet kezdett külföldön jócskán középkorúként. Próbál boldogan élni, pasizni, utazgatni, szép ruhákat hordani, stb. Nyilván másabb sztori ez, mint egy egészséges gyereket teljesen hirtelen elveszteni, de az elmondások alapján van rosszabb a gyerek halálánál is: évekig látni értelmetlenül vegetálva szenvedni. Talán barátnőm sem véletlen nem tervezi az anyaságot, pedig már elmúlt 30 is.
2021. aug. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%
De lehet boldog- mi a fura neked abban hogy nem gyászol meg sír évtizedekig? Ennyi erővel a szülőt is gyászolhatnánk egész életünkben. El nem felejti az ember, de idővel nem napi huszonnégy órát gondol rá. Amúgy ha siránkozna min segítene?
2021. aug. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Hát nem is tudom. Én személy szerint belerokkannék ha elveszteném az 1 éves gyerekemet. Akkor is ha 25, vagy 35, vagy 45 éves lenne. Vagy több.


Na meg rengeteg olyat hallok, hogy az anya a gyermek elvezstése után "megbolondul", öngyilkos lesz, elköltözik, mert nem bírja elviselni az emlékeket stb. Ha nem is ennyire drasztikus dolog, de sokszor magukba zárkóznak az ilyen emberek. A néni meg olyan, mintha minden rendben lenne az életében.

2021. aug. 27. 00:38
 6/23 anonim ***** válasza:
84%

Van egyébként tényleg olyan, hogy valaki belehal a szerette elvesztésébe mert 'megszakad a szíve'. Tényleg valamilyen szív-érrendszeri elváltozást tud okozni a súlyos gyász.


Szerintem a néni meggyászolta, tovább lépett. Egyébként meg biztos lennék abban, hogy én se mutatnám a világ felé, hogy mennyire megkeseredett vagyok, nincs szükségem arra, hogy idegenek sajnáljanak, meg mindenki rólam beszéljen, épp elég minden nap felkelni azzal a tudattal hogy az egy szem gyerekem meghalt.

Amúgy én nem vagyok vallásos, de olyat is ismerek aki hithű katolikus, és hisz abban hogy a halál után egy jobb élet vár ránk. Ha a néni is ezzel a gondolattal nyugtatja magát, hogy a fia most egy jobb helyen van, lehet nem is volt olyan nehéz feldolgozni neki a történteket és ezért látod őt olyan 'boldognak'.

2021. aug. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
66%
Mindenki beleroppanna. De vagy megtanul együtt élni vele, vagy belehal. Amúgy meg: nem minden anya-gyermek kapcsolat felhőtlen trallala. Fogalmunk sem lehet az ő kapcsolatuk milyen volt.
2021. aug. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%

Borzaszto korlatolt vagy ha a gyaszt ebben mered.

Egy szeretted halalat sose felejted el, legyen az gyermeked vagy szulod...de azert mert 20-30 evesen tortenik veled egy trauma, tragedia nem kell halalod napjaig depresszioban lenned. A te eletednek mennie KELL tovabb. Attol hogy eleted vegeig faj meg nem azt jelenti hogy 80 evesen is 0-24 ben bogsz.

Lassan 3 eve gyaszolok. Vannak jobb es vannak rosszabb idoszakok de nem leszek attol rossz ember ha merem elni az eletem, nevetni. Attol meg az adott szemely hianyzik, gondolok ra. Nem felejtettem el.

Ismerek egy not, a fel eletet le elte a ferjevel, mikor az beteg lett. Tudtak hogy meg fog halni, megbeszeltek hogy a ferj szeretne ha a no utana talalna uj tarsat es boldog lenne. A ferj hamvai a mai napig a lakasaban vannak. De azota lett uj tarsa, uj elete. Ettol meg nem felejtette el az elso ferjet.

Vannak nok akiknek a babaja halva szuletik, kicsinek vesztik el oket, vagy epp terhesseg kozben vetelnek el. Attol hogy kesobb szuletik egy egeszseges gyerekuk meg a masikat nem felejtik el, nem szeretik kevesbe, de elnek tovabb es LEHETNEK boldogok. A gyasz nem azt jelenti hogy soha tobbe nem leszel boldog. Mocskosul faj eleted vegeig, de egyutt kell vele elned.

Ezt a nenit latod nevetni es azt gondolod nem erdekli mar a fia elvesztese? Fogalmad sincs mit elt at es mit el at a mai napig, nem is tartozik sem rad sem a kulvilagra! Az az o sajat belso harca. Mindenki maskepp dolgozza fel a gyaszt, igen van aki bele orul, van aki ongyilkos lesz de szerinted ez a normalis?

2021. aug. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
14%
Nem "Kedves" 8-as válaszoló, biztos te vagy a "normális", aki annyira "jól áll" a feldolgozás folyamatában, hogy egy egyszerű, semleges, nyitott kérdés hatására mártíromságába feledkezve önelégülten fröcsög. Mindenki másképp gyászol, nincs olyan kategória, hogy "normális" és "nem normális".
2021. aug. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%
8-asnak igaza van, kérdező kicsit mintha ítélkezne a nénin, pedig valószínűleg csak nincs vele olyan közeli kapcsolatban, hogy a néni a legfájóbb érzéseit feltárja előtte.
2021. aug. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!