Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családalapításnál mennyire...

Családalapításnál mennyire fontos tényező az anyagi biztonság?

Figyelt kérdés

A párommal 17 éves korom óta együtt vagyok, most vagyok 23. 3 éve együtt is élünk. Idősebb nálam, 36 éves.

Ne értsetek félre kérlek, nagyon szeretem a mai napig, de már nem úgy, mint az elején, nincs meg az a tűz, vagy nem tudom... Most egy fél éve megismerkedtem egy sráccal, aki fiatalabb nálam (most érettségizett). Az elején kb. az "ismerősöm ismerőse" szinten voltunk, utána barátok lettünk és egy ideje érzem azt, hogy többet érzek iránta, ő is irántam. Konkrétan ha találkozunk egy buliban, attól boldogabb leszek, mint egy 2 hetes nyaralástól a párommal... Nem csalnám meg ettől függetlenül, mert őt (is) szeretem. De a szakítás megfordult a fejemben.

Beszéltem erről az anyámnak, aki szerint ne tegyem, mert megbánom.


Ő azért is szereti nagyon a páromat, mert mellette megvan a teljes anyagi biztonság. Magasan a magyar átlagszínvonal felett élünk, mindent megad nekem és a családalapításról is beszéltünk már, 2-3 éven belül szeretnénk kisbabát.

Ezzel szemben a másik 18 éves, most fog egyetemre menni. A családja nem áll annyira fényesen anyagilag, így nála nemhogy a saját lakás, de még az albérlet sem nagyon opció, most intézi a kollégiumot... Az anyám ettől is tart, hogy mi lenne később. Beköltözik az én lakásomba és ennyi? Meg hogyha gyereket szeretnék, akkor nagyon nem mindegy, hogy nyugodtan otthon lehetek vele 3-4 évet és nem kell aggódjak a pénz miatt, vagy már 1 évesen bölcsibe adom, mert muszáj dolgoznom... Ráadásul én már vágyom babára, egy egyetemista utolsó gondolata lenne a gyerekvállalás, meg egy friss kapcsolatban ez nagyon elő sem jön sokáig.

Meg hogy higgyem el, nem mindegy, hogy az egész téli szezont tölthetem el valamelyik tengerparton, vagy egész évben spórolunk egy 10 napos nyári utazásra, vagy hogy nem kell főznöm, mert éttermezhetünk napi háromszor is, vagy azt kell figyelnem minden héten, hogy mi akciós, mert csak az fér bele. És hogyha elmúlik a rózsaszín köd, utálni fogom az egészet és visszasírom a régi kapcsolatomat.


Szóval ebben az esetben szerintetek mennyire lenne rossz döntés a váltás?


2021. júl. 29. 08:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
57%

Az a helyzet, hogy másik kapcsolat is ugyanúgy ki fog hűlni, vagyis inkább eltűnik a rózsaszín köd. Ezért a kis fellángolásért ne hagyd el. Butaság lenne. Nem ér annyit, hogy eldobd ezt a férfit, aki eddig hűséges volt hozzád!

33/N

2021. júl. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
91%

Így van

Nekem mamám mondta anno h papába már nem szerelmes. Mert a szerelem csak az elején van utána nagyon szoros és erős szeretet van amitől sokan megijednek h nem szerelem.


Nálad kicsit úgy érzem h hiába szereted azért a kész p!csa meleg szoba az meg jó... Egyből azt nézed h mid nem lesz ha ott hagyod.


Az ilyen " nőkért" kislányok miatt nézik le az összes többi normális nőt.

2021. júl. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:
82%
Neked sem kell semmiért megdolgoznod az életben! Ugyanezt csinálják itt a környezetemben is mások. Járnak egy kamu szakra egyetemre, hogy azért ne legyen feltűnő, hogy semmit nem csinálnak. Utána lehet dicsekedni, hogy van egy diploma, okos a gyerek. Majd beül anyuciék cégébe. Hú hát itt egy idős embernek egy nagy cége van. Mostanra ott "dolgozik" irodában az összes gyereke, keresztgyereke, de már a két unoka is. :D
2021. júl. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
91%

Ha testileg nem is, de érzelmileg már egyértelműen megcsaltad a párodat. Nekem ezek után nem lenne képem a szemébe se nézni, nem még teherbe is esni tőle...

Nagyon nem vagy még érett ilyenekre, ne áltasd magad !

Ha igazán szeretnéd a párod, akkor ilyet nem tettél volna, az első jelnél hátra arc, és a kapcsolat lezárása a másik sráccal, nem még folytatni.... Kíváncsi lennék, hogy ezek után is akarna-e tőled gyereket.

2021. júl. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:
83%
FB csoportot v ki belinkeli? Nem is tudtam h van.
2021. júl. 30. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:
100%

Tessék eme csoda 😂😂😂


[link]

2021. júl. 30. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 anonim ***** válasza:
88%

#67

Majdnem 39 ezren követik a Facebook oldalt, a posztokra pedig egyenként jön mindössze 3-4 reakció (és jó esetben egy-két komment)? Kicsit se gyanús az a 39 ezer :D

2021. júl. 30. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk az tényleg elég gáz, hogy valaki annyira szereti a pénzt, hogy hiába tolnak a segge alá mindent (kocsi, lakás, diploma, munka), még egy pasit is le kell húzni, akibe ráadásul nem is szerelmes, mert mellette egy kisfiúra ácsingózik...
2021. júl. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
37%
63-as, te szánalom, te nem adnád meg a gyerekednek ezeket a feltételeket ha megtehetnéd? El ne kezd ecsetelni hogy nem, mert hogy becsülje meg a munkát és ganajozzon a disznóólban, mert baromira nem hiszem el.
2021. júl. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 anonim ***** válasza:
69%

Ez van, ha elvakultan csak a pénzt nézi valaki. A 36 éves fickó tök jó parti lenne egy olyan nőnek, aki valamit már felmutatott az életben (az, hogy anyádék vettek neked lakást meg diplomát az semmi), és most már összedobná a saját anyagi javait valakivel, akivel lehet megállapodni, családot alapítani.


Nálad meg kijelölték a trónörökös útvonalat, amiről egyébként halvány segédfogalmad nincs hogy kéne egyedül abszolválni, és annyira életképtelenre sikeredtél, hogy 23 évesen jutottál el a kamaszkorig, amikor egy mezei testi fellángolás képes elbizonytalanítani.


Tök mindegy, hogy döntesz, mindent meg fogsz bánni, mert a szüleid idő előtt akarnak eladni egy zsák pénzért. Magyar rögvalóság.

2021. júl. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!