Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családalapításnál mennyire...

Családalapításnál mennyire fontos tényező az anyagi biztonság?

Figyelt kérdés

A párommal 17 éves korom óta együtt vagyok, most vagyok 23. 3 éve együtt is élünk. Idősebb nálam, 36 éves.

Ne értsetek félre kérlek, nagyon szeretem a mai napig, de már nem úgy, mint az elején, nincs meg az a tűz, vagy nem tudom... Most egy fél éve megismerkedtem egy sráccal, aki fiatalabb nálam (most érettségizett). Az elején kb. az "ismerősöm ismerőse" szinten voltunk, utána barátok lettünk és egy ideje érzem azt, hogy többet érzek iránta, ő is irántam. Konkrétan ha találkozunk egy buliban, attól boldogabb leszek, mint egy 2 hetes nyaralástól a párommal... Nem csalnám meg ettől függetlenül, mert őt (is) szeretem. De a szakítás megfordult a fejemben.

Beszéltem erről az anyámnak, aki szerint ne tegyem, mert megbánom.


Ő azért is szereti nagyon a páromat, mert mellette megvan a teljes anyagi biztonság. Magasan a magyar átlagszínvonal felett élünk, mindent megad nekem és a családalapításról is beszéltünk már, 2-3 éven belül szeretnénk kisbabát.

Ezzel szemben a másik 18 éves, most fog egyetemre menni. A családja nem áll annyira fényesen anyagilag, így nála nemhogy a saját lakás, de még az albérlet sem nagyon opció, most intézi a kollégiumot... Az anyám ettől is tart, hogy mi lenne később. Beköltözik az én lakásomba és ennyi? Meg hogyha gyereket szeretnék, akkor nagyon nem mindegy, hogy nyugodtan otthon lehetek vele 3-4 évet és nem kell aggódjak a pénz miatt, vagy már 1 évesen bölcsibe adom, mert muszáj dolgoznom... Ráadásul én már vágyom babára, egy egyetemista utolsó gondolata lenne a gyerekvállalás, meg egy friss kapcsolatban ez nagyon elő sem jön sokáig.

Meg hogy higgyem el, nem mindegy, hogy az egész téli szezont tölthetem el valamelyik tengerparton, vagy egész évben spórolunk egy 10 napos nyári utazásra, vagy hogy nem kell főznöm, mert éttermezhetünk napi háromszor is, vagy azt kell figyelnem minden héten, hogy mi akciós, mert csak az fér bele. És hogyha elmúlik a rózsaszín köd, utálni fogom az egészet és visszasírom a régi kapcsolatomat.


Szóval ebben az esetben szerintetek mennyire lenne rossz döntés a váltás?


2021. júl. 29. 08:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
86%

40: Igen ez igaz, ha pontosan akarok fogalmazni a dontest ugy kell meghoznia, hogy vagy biztos hatter es gyerek par even belul szerelem nelkul, VAGY osszejon a fiatalabbal aki par ev alatt nem tud biztos anyagi hattert teremteni, par ev alatt nem fog gyerekre vagyni, igy a gyerek kesobb jon de legalabb szerelem kapcsolatban.

Ez a lenyeg, hogy mi fontosabb a kerdezonek, az hogy mostazonnal babazni akar vagy var a babaval de szerelemben fogan...

2021. júl. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
84%
Mi lenne ha megújítanad ezt a mostanit? Szerelem el fog tűnni akkor is ha össze jössz az egyetemistával. Semmit nem vesztesz vele, ha teszel a mostani kapcsolatért! Olvass a szeretet nyelvekről, nézz utána mi az, és használd!!! Hidd el működni fog. 😉🙂🎸
2021. júl. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
89%

A 19 éves srácért ne szakíts.

De azért már érdemes meggondolni a szakítást, amiket leírtál, hogy érzed magad a kapcsolatban. Már nem szereted, hiába kozmetikázod a dolgot. És sokkal idősebb nálad, 10 év múlva azon fogsz keseregni, hogy sosem csináltad mással és elment a fiatalságod.

Az a bajod, hogy te csak két opciót látsz: vagy a 19 éves kölyök, vagy benne maradni egy ellaposodott, boldogtalan kapcsolatban. De valójában ezer másik opciód van. Ha a pénzéért vele maradsz, akkor nemcsak a jellemed iszonyatos, hanem meg is érdemled a boldogtalanságod minden percét.

2021. júl. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
92%
Ezt neked kell eldönteni, DE: mindegy, hogy elhagyod-e érte a mostani párod, vagy majd mással jössz össze ez után, mindig jönni fognak a szürke hétköznapok, amikor már nem lángol a szerelem, mert a rózsaszín köd múlandó. Igen, sokan ezt az érzést keresik egy életen át, de múlandó. Van, akiknél megmarad, de nem vagyunk egyformák. Én a helyedben tartanék egy alapos önvizsgálatot és meghoznám azt a döntést, ami Neked a legjobb.
2021. júl. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:
88%

Az nem jó hanem vagy boldog a pároddal. Ugyanakkor amit most érzel a srác iránt, az csak fellángolás. Hiányzik a kapcsolatodból valami és a srác az újdonság erejével hat rád. Jól írta valaki, nem te lennél neki az utolsó, csupán egy rövid kaland.

Ez persze nem azt jelenti, hogy együtt kell maradnod egy olyan emberrel akivel már nem vagy boldog.. csupán azt, hogy ha kilépsz a kapcsolatból akkor azt magadért tedd meg és ne egy másik, tiszavirág életű szerelemért.


Ahhoz szerintem iszonyú fiatal vagy még egyébként, hogy ne merj változtatni. A gyerekvállalás lehet csúszik 1-2 évet, de még az sem biztos. Rengeteg időd van olyan férfit találni akivel megegyeznek a céljaitok, vágyaitok és boldogok is vagytok együtt.


Az egyetemista srác nem ilyen!

2021. júl. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom mit sir a szad, mikor minden a segged ala lett rakva. Lakas, kocsi, munka.

Ha en csavoka lennek tuti messzirol elkerulnelek, ha csak a penz szamit neked. Meg nagyon nagyon gyerek vagy. Kepzeld en mikor osszejottem a parommal jobban kerestem mint o es alberletben laktunk 2 evig, csak utana vettunk kozosen sajat hazat. Nem rakta senki a seggunk ala. O es igen. Gyerek is van, jelenleg kismama vagyok a masodikkal. Parom csak egy mentos, atlagos fizetessel, de nem ehezunk. Nincs 10 napos nyaralas? A telet nem Hawaii n toltom? 2 naponta fozok? Nem ettermezunk minden nap? Akkor mi biztos szegenyek vagyunk a szemedben.

Rohadt nagy proli vagy.

2021. júl. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
95%

Van igazság abban amit az utolsó ír. Mondjuk azon nevettem, hogy tanul és a szülei cégében fog elhelyezkedni. Tipikus... :D Nagy karrier. Van lakás, kocsi. Gondolom saját keresetből ugye... A pasija gazdag és eltarthatja. Az anyja tömi a fejét, hogy maradjon a gazdaggal. Amúgy szerintem is. Neked a pénz a fontos, és nem a gyerekvállalás miatt. Csak a mostani párod is sajnálom, hogy szerencsétlent átvered.

Egy 19 évessel nem bírnád ki, mert nem tudna mindent alád rakni meg ugye anyukád is mit szólna.

Egyébként, persze hogy fontos a családalapításnál a pénz. Én 8 órában dolgozok, párom 10 órában. Együtt próbáljuk megteremteni a feltételeket. De szeretjük egymást, és nem az számít, hogy hány napos nyaralásra visz, vagy milyen a kocsija.

2021. júl. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
92%
A pénzét szereted nem őt.
2021. júl. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
79%
Emiatt a gyerek miatt nagyon nem éri meg. Elszórakozhatsz vele egy ideig, ha szakítasz a pároddal, de ez ennyi. Viszont ez, hogy félre nézegetsz, nem vetít elő túl sok jót sem. 23 évesen szerelmesnek kellene lenni és élni. Magad is ezt szeretnéd, mert neked még nem elég az állóvíz. Ez nem baj. Csak akkor őt meg engedd el, mert még egy ideig a pénz miatt el is leszel, de egyre inkább üres lesz, egyre inkább hiányozni fog valami, aztán nem lesz jó vége. Főleg nem gyerekkel. Ebben így ennyi volt, ha a szerelem nem azzá alakult, amivé kellett volna.
2021. júl. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem egyik fele sem kene elkotelezni magad. A 19 eves tul gyerek, a 36tul idos hozzad.( nyilvan van akinek nem sok a korkulonbseg, de itt a kerdezonel sok). Mar nem vagy szerelmes, egy kis fellangolas is elbizonytalanit. Gyereket foleg ne vallalj. Kicsit eljel, mert ez kb megszokas. Megszokasbol vagy a paroddal, mega

a penz miatt,valamint elvegeztel valamwit amivel anyucieknal dolgozol. Neked ahogy latom a legfontosabb az anyagi szempont,az emberi tulajdonsagaikrol nem is esik szó..a helyedben wgyiket sem valasztanam, te szerintem viszont a penzt fogod.

2021. júl. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!