Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családalapításnál mennyire...

Családalapításnál mennyire fontos tényező az anyagi biztonság?

Figyelt kérdés

A párommal 17 éves korom óta együtt vagyok, most vagyok 23. 3 éve együtt is élünk. Idősebb nálam, 36 éves.

Ne értsetek félre kérlek, nagyon szeretem a mai napig, de már nem úgy, mint az elején, nincs meg az a tűz, vagy nem tudom... Most egy fél éve megismerkedtem egy sráccal, aki fiatalabb nálam (most érettségizett). Az elején kb. az "ismerősöm ismerőse" szinten voltunk, utána barátok lettünk és egy ideje érzem azt, hogy többet érzek iránta, ő is irántam. Konkrétan ha találkozunk egy buliban, attól boldogabb leszek, mint egy 2 hetes nyaralástól a párommal... Nem csalnám meg ettől függetlenül, mert őt (is) szeretem. De a szakítás megfordult a fejemben.

Beszéltem erről az anyámnak, aki szerint ne tegyem, mert megbánom.


Ő azért is szereti nagyon a páromat, mert mellette megvan a teljes anyagi biztonság. Magasan a magyar átlagszínvonal felett élünk, mindent megad nekem és a családalapításról is beszéltünk már, 2-3 éven belül szeretnénk kisbabát.

Ezzel szemben a másik 18 éves, most fog egyetemre menni. A családja nem áll annyira fényesen anyagilag, így nála nemhogy a saját lakás, de még az albérlet sem nagyon opció, most intézi a kollégiumot... Az anyám ettől is tart, hogy mi lenne később. Beköltözik az én lakásomba és ennyi? Meg hogyha gyereket szeretnék, akkor nagyon nem mindegy, hogy nyugodtan otthon lehetek vele 3-4 évet és nem kell aggódjak a pénz miatt, vagy már 1 évesen bölcsibe adom, mert muszáj dolgoznom... Ráadásul én már vágyom babára, egy egyetemista utolsó gondolata lenne a gyerekvállalás, meg egy friss kapcsolatban ez nagyon elő sem jön sokáig.

Meg hogy higgyem el, nem mindegy, hogy az egész téli szezont tölthetem el valamelyik tengerparton, vagy egész évben spórolunk egy 10 napos nyári utazásra, vagy hogy nem kell főznöm, mert éttermezhetünk napi háromszor is, vagy azt kell figyelnem minden héten, hogy mi akciós, mert csak az fér bele. És hogyha elmúlik a rózsaszín köd, utálni fogom az egészet és visszasírom a régi kapcsolatomat.


Szóval ebben az esetben szerintetek mennyire lenne rossz döntés a váltás?


2021. júl. 29. 08:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
31%
Mondjuk tényleg tanulhatnál egyetemen te is, mert nem tart örökké a fiatalságod, és hamar lecserélődsz egy frissebb husira. Utánpótlás mindig lesz. Menj egy jó szakra, tanulj, dolgozz, hogy kicsit függetlenedj anyagilag.
2021. júl. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 anonim ***** válasza:
47%
Visszavonom a tanulásos dolgot :) #11.
2021. júl. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 anonim ***** válasza:
95%
Nem feltétlenül váltás kell. De te nem szereted őt, ezért hagyd el, jobb lesz így neki is... Nem lehet úgy élni valakivel, hogy boldogabb leszel, ha valaki mással találkozol, mint 2 hét nyaralástól a pároddal. Ha azt írod szereted, azzal magadnak hazudsz csak.
2021. júl. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
67%

“3-as. Én egyszer elkövettem azt a hibát, hogy nem az anyagi helyzetét néztem az illetőnek. Egy moziba nem tudott elvinni, annyira nem volt pénze, és ha én nem kerestem volna jól, ehettük volna a 300 Ft-os milánói szószt tésztával. A dízelt, mindent én fizettem, 2 millió mínusszal zártam le a kapcsolatot. De tényleg nem fontosak az anyagiak.... hagyjad már..... #2.”


Hol irtam en azt, hogy nem fontosak az anyagiak b+?!??? No vagyok es SOHA nem valasztanek magam alatt (anyagilag), pontosan az olyan tapasztalatok miatt, amiket te is felsoroltal.

Nem azt mondtam, hogy a legyen egy csoroval, mert a penz nem szamit, azt mondtam legyen FUGGETLEN es ne azert alapitson csaladot valakivel, mert az anyagilag jol all ( hiszen mar most a szakitason gondolkodik ), akkor te mit tanacsolsz a 23 eves kerdezonek?

Ja tudom, nem kell leirni:


“Ecseeeem megfogtad az Isten labat, el ne engedd, ess teherbe olyan gyorsan, ahogy csak tudsz, aztan csak szuljel es szuljel, veletlenul se legyel fuggetlenedjel egy kicsit se, milyen jo eleted lesz!!!”

2021. júl. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:
69%
Ne haragudj, de borzasztó proli stílusod van nő létedre.
2021. júl. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
89%

Na akkor forditok a nyelvedrol kislany, figyelj, mint tapasztalt no irom.


A nincs meg mar a tuz, azt jelenti, hogy nem vagy bele szerelmes. PONT. Ez azt is jelenti, hogy megszokasbol maradsz vele, mert jo az anyagi biztonsag mellette, meg szulhetsz babakat. PONT.


Elmondom mi var rad akkor emellett a pasi mellett. 20 ev xar hazassag utan, kielt negyveneskent fogsz rajonni, hogy krvara elbasztad az eletedet, es élned kellett volna meg. Mert a penz nem minden, ha ket ember nem szereti egymast. Aztan szepen szerzel egy szeretot, es eled a nyomorult eletedet. Mar ha van lelked. Ha nincs, akkor szerelem nelkul is egyutt maradsz a penzes pasiddal, mert teged csak a lóvé tesz boldogga.


Most meg donthetsz, 23 eves vagy. Egyutt maradsz a tinikori szerelmeddel, akit ma is kedvelsz, de nem szereted igazan, vagy szakitasz.

Es NE a 19 eves srac miatt szakits, ne! Hanem mert egy kis 19 eves srac mellett is jobban erzed mar most magad. Nem o lesz eleted szerelme, elarulom, de nem is a 36 eves parod.

Jon majd valaki mas.

2021. júl. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
96%
Lol de cuki hogy a penzrol is vitaztok. En ketszereset keresem a parom penzenek, es en vagyok a no. Semmi problema nincs ebbol, ha 130-at keresne, akkor is vele maradnek. Dolgoztam en mar gyarban is, ahol 140 nettot keresett mindenki. Ott is siman talaltam volna magamnak valaki, mert nem a penz szamit.
2021. júl. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. A családalapításnál az anyagi biztonság és az érzelmi kiegyensúlyozottság a legfontosabb. Ebben a párod mérföldekkel a srác előtt van.

2. Egy 18 éves srácot sok hatás ér. Érdemi hosszú kapcsolata nem volt stb. Így az, hogy vele maradsz 2 (nem hogy 5-10) éven át, kevesebb, mint valószínűtlen. Plusz: Gyereket akarsz 3 év múlva. A 21 éves srácok 99,99%-a nem akar gyereket. Kifutna ettől a világból

3. A sráccal kapcsolatos érzelmeid alapja az, hogy a pároddal már van egy rutin, kevés az izgalom, míg az új srác friss hús, felfedezhető stb. Persze, lehet szerelem előszobája is, de nem valószínű.

4. "Konkrétan ha találkozunk egy buliban, attól boldogabb leszek, mint egy 2 hetes nyaralástól a párommal..." Ez viszont komoly baj. Te vagy a párod vagy mindketten nem tesztek eleget a kapcsolat életben tartásáért. Vagy ebben a kapcsolatban ennyi volt, és most még a megszokás és a kényelem tartja csak össze. Viszont amelyik gyerek ilyen szülők mellett nő fel, az meglehetősen rideg környezetet tanul el tőlük, aminek a saját kapcsolataiban ő issza meg a levét. Hovatovább a pénzes pároddal, ha elhidegültök, tuti megcsal, mert a pénzes pasikra lesnek. Ő 50+-osan is elég jó kis 25+-os/30egykét éves csajokat fog találni, te meg diploma nélkül ott maradsz a tartásdíjjal és a gyerekkel.

Ezeket gondold végig, különben nagy baromságot csinálsz!

2021. júl. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
72%

A hosszu kis szovegedre nem reagalok, gyerek vagy meg fejben, a kerdesre valaszolok ami a focimben van: LEGFONTOSABB

addig senkinek se kene gyereket vallalnia amig a pelenkat is kolcsonbol kunyeralja ossze, zsiroskenyerrel meg jol lakhat a gyerek de minek szenvedtetni.

2021. júl. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
86%

“Szép és jó ez a girlboss gondolkodás, hogy mindent oldj meg magadnak, mert az úgy a jó. De a való életben ez közel sem ilyen egyszerű.”


Akkor meg a kerdes el van dontve, maradj a paroddal, alapitsatok csaladot es eljetek boldogan amig meg nem haltok, tudod, mint a meseben :)

2021. júl. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!