Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted mennyire vagyok...

Szerinted mennyire vagyok idióta ilyen tervekkel? (lent)

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, vannak terveim de szüleim egyáltalán nem veszik komolyan. Azt mondják, elkényeztett vagyok, túl pici, gyerekes és rettentő idióta mivelhogy ilyen "terveim" vannak. Mivelhogy ma Magyaroszágon nem keresnek ennyit az emberek.


Mik a terveim? A következő: szeretnék munkát találni, elköltözni otthonról (mert egy igen lepukkant nehezen megközelíthető pesti lakótelepen élünk egy csöppnyi lakásban) egy újépítésű metróközeli garzonba, lízingelni egy kocsit (nem egy bmw kabriót de nem is egy 20 éves suzukit ami a szüleimnek van) hetente kozmetikushoz járni, gyakran fodrászhoz, divatosan öltözködni esténként szórakozóhelyekre menni.


Ezt tényleg megvalósíthatatlan ma, Magyarországon, egy anyagilag középkategóriás átlag családból jött lánynak?


2010. aug. 27. 12:32
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 23:25, 23:16-os:)

Ismerős a szitu, és nehogy azt hidd, hogy majd idővel megfognak változni a szüleid, mert nem...

Én már 21 éves vagyok, de semmi változás:D

Szerintem ez attól lehet, hogy el vannak teljesen keseredve(amire minden okok meg van, mivel itt Magyarországon elég rosz a helyzet), és azt gondolják, hogy te sem fogsz többet elérni amit ők, ezért inkább le is beszélnek mindenről nehogy késöbb kudarc érjen.

Szerintem ez lehet az oka:)

Bár azt, hogy engem lebeszéltek a terveimről azt még meg is értem, de a tiédbe nincs semmi különös!

Nem azt írtad, hogy Hawaii-on szeretnél egy villát, két magánhelikoptert és te leszel az elnök:DD

Hanem teljesen alap dolgokat:))

Sajnálom, hogy beléd is ugyanazt nevelték, mint amit belém is, de figyelj arra, hogy ez ne nyomja rá semmire se a bélyegét...


Írták itt valahol... hogy a te szüleid csak a realitásba szeretnének vissza rángatni...

Nos szerintem ez azért nem igaz, mert nem vagyunk már 5 évesek.

Megértjük ha elmondják a véleményüket és hallgatunk is rá!

De abból, hogy "te mekkora egy idióta vagy" nem sok jó tanácsot tudunk leszürni.


Diploma?

Nekem van egy ismerősöm aki azt hiszi attól lesz belőle valaki, ha elvégez 4 Egyetemet (3-rom már kész)...

Ez inkább No comment:D

És még egy akivel közölték a munka felvételijén hogy "sajnáljuk, de őn túlképzett".

Ezek után teljesen jogos volt ugyan a felháborodása...

DE senki se veszi észre, hogy az egyetem pénz lehúzás???

Nem azt mondom, hogy baj van vele, de lassan már bárkit felvesznek, a lényeg az, hogy fizess(persze egyetem és egyetem között is van külömbség).

Már nincs abban semmi pláne, hogy valaki oda megy!!!


Tanulj ez igaz, de nem mindegy, hogy hol és mit!

Csak olyan szakra menj ami érdekel!

Csak te tudhatod, hogy mit szeretnél csinálni, ne hagyd hogy elvegyék a kedved mindentől!


Szóval, ne hallgas senkire, csak kizárólag magadra.

Én pl külföldre fogok kiköltözni mert utálom ami ebbe az országba megy, és ott fogom csinálni a választott szakmámat:)

Valami melegebb helyre, hogy ott legyen mindig a tenger:)

Nekem ez is fontos:)

2010. aug. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:

"meg annyit nélkülüzni meg magolni egyetemi éveid alatt ergo az igazán életvidám fiatal éveid alatt?! ezt nem igazán értem"


Megéri a magolás és a nélkülözés ha az adott szak tényleg érdekel:)

De sokan mit csinálnak?


"Megyek erre az egyetemre, mert ide vettek fel, bár azt nem tudom, hogy mire jó ez a szak, és hogy érdekel-e, de legalább lesz valami papirom. Ez már fog érni valamit, nem?"


Ezért tényleg nem kéne fáradni...:)

Teljesen felesleges céltalanúl tanulni:)

Undoritó, hogy manapság mennyire pénz orientált mindenki:D

2010. aug. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim válasza:
Egyébként nem csak Mo. létezik, mert itt tényleg nem nagyon van munka... Nyelvet tanulsz, mész egyetemre, nyáron dolgozol, gyűjtögetsz és kint várják a tanult embereket, képzéssel, diplomával, főként Németországra, Ausztriára, Nagy-Britanniára és stb. gondolok. És középkategóriás kocsid, lakóparki lakásod stb. stb. nem lesz pénztárosi fizetésből v. bolti eladóból XDDD számolj egy kicsit utána! ;) xD 16/F
2010. aug. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 A kérdező kommentje:

^^de azért külföldön is vannak anyanyelvi diplomások meg tanultak meg igen jól szakképzettek... minek akkor egy keleti kis senkinek jó munkát adniuk? miért tennék?


különben meg külföld se tud mindenkit befogadni. szerintem már annyian vannak kint hogy lassan lassan hazaküldik őket mind.

2010. aug. 31. 10:24
 45/49 anonim ***** válasza:

tegnap 12.22-es vagyok.


Ha "keleti kis senkinek" tartod magad, akkor tényleg nem fognak neked munkát adni, azonban ha tisztában vagy az értékeiddel, akkor igen. De pikk pakk külföldön sem lesz kocsid és fodrász hetente (hozzáteszem, hogy külföldön egy fodrász, kozmetikus horror árakon dolgozik).


És még egyszer hangsúlyoznám, hogy nem azért kell tanulni, hogy azonnal jól élj, hanem azért, hogy esélyed legyen jól élni. Ha nem tanulsz semmit (nem diplomagyűjtögetésről beszélek, mert az tényleg baromság és felesleges) akkor miből akarsz jó fizetést elérni? Még ha nem is diplomát szerzel, hanem csak nyelvettanulsz, vagy megtanulsz a pénzzel bánni, már az is tanulás. Legyen egy jó szakmád, ezt mondják itt a legtöbben... lehet alapja, nem gondolod?


Ja, amúgy én külföldön élek és Mo-n szerzett büfédiplomám van, mégsem takarítok vagy eladóskodok itt, hanem jó munkám van. A (magyar) páromnak szintén.

Nem dicsekvésként, csak egy példa és tudnék még ezret sorolni. De hozzáteszem, hogy mi sem azonnal kaptuk meg azt a munkát, amit most csinálunk... és otthon sem egyből lettem középvezető jó fizuval. Mindennek útja és módja van, mert semmit sem adnak ingyen (és itt nem anyagiakra gondolok).

2010. aug. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:

Szerintem egy dolgot érdemes szem előtt tartanod. Ha a céljaid nem átlagosak, tehát többet szeretnél elérni, mint az átlag emberek az átlag fizetésükből, (Ide sorolandók a szüleid is, és a lakosság kb 90%-a) akkor valamiben átlag felettinek kell lenned és átlag feletti teljesítményt kell produkálnod, átlagtól eltérő munkával.


Ez a lényeg!


Ez nem azt jelenti, hogy ha valamit nem tudsz elérni pl 8 órás eladói munkával, akkor dolgozz 10 órát és majd tiéd lesz a világ! Nem, ez így nem fog menni. Csak akkor tudod elérni a kitűzött céljaidat, ha valamiben többet, mást tudsz produkálni, mint az átlag.


Legelőször fejben kell átalakulni ahhoz, hogy ne süppedjen bele az ember az átlagos életbe. Valóban nem csak diplomával lehet kimagaslót teljesíteni, viszont azt neked kell tudni, hogy Te miben vagy, vagy miben lehetsz később átlag feletti.

2010. szept. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
Corvinusos diploma SMAFU egy BME-hez képest! Az ELTÉVEL az a gond, hogy nem kell annyi bölcsész, ahányan odajárnak! A mérnökök állítólag keresettek! Ha M.o-n nem találnál munkát, simán lehet, hogy elmehetsz mérnöknek pl.: Németországba! Pénz kell az egyetemre? Hát annak nem, aki jól tanul! Szedd már össze magad 18 évesen!
2010. szept. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
Miért vennének fel külföldön keleti embert? Mert külföldön mást oktatnak! Dániában nem képeznek orvosokat, mert nem éri meg nekik. Így külföldieket alkalmaznak. Menj el orvosnak, ha sikerül elvégezni az egyetemet, akkor lesz munkád, de ha családot szeretnél, lehetsz csak magánorvos, azzal is jól kereshetsz... Gyógyszerész, környezetmérnök, ezek állítólag nagyon perspektivikusak. No meg az idegennyelv!
2010. szept. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 A kérdező kommentje:

Sokat tanultam de nem nagyon ért semmit. (pl hihetetlen sokat tepertem irodalomból, hetekig dolgoztam ki a dolgozatokat, mindent elolvasta, leckét írtam stb mégis mindig a legjobb amit kaptam az egy gyenge ketteske volt, aztán sulit válottam és ott a tanár nagyon bír, gyakorlatilag belesz*rok az egészbe mégis erős négyesem van most) Aztán meg jó néhány ismerősöm akik idén mentek egyetemre hiába voltak egész gimi alatt jelesek nem jutottak be max fizetősre. De van olyan barátnőm is aki egy iszonyat gyenge suliba járt és most mégis bejutott támogatottra az ELTE-re.


Hogy érted hogy a Corvinus gyenge? Azt mondta a matek tanárom hogy az egyik magasan legszínvonalasabb egyetem Mo-on, ha nem a legnehezebb.

2010. szept. 5. 17:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!