Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted mennyire vagyok...

Szerinted mennyire vagyok idióta ilyen tervekkel? (lent)

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, vannak terveim de szüleim egyáltalán nem veszik komolyan. Azt mondják, elkényeztett vagyok, túl pici, gyerekes és rettentő idióta mivelhogy ilyen "terveim" vannak. Mivelhogy ma Magyaroszágon nem keresnek ennyit az emberek.


Mik a terveim? A következő: szeretnék munkát találni, elköltözni otthonról (mert egy igen lepukkant nehezen megközelíthető pesti lakótelepen élünk egy csöppnyi lakásban) egy újépítésű metróközeli garzonba, lízingelni egy kocsit (nem egy bmw kabriót de nem is egy 20 éves suzukit ami a szüleimnek van) hetente kozmetikushoz járni, gyakran fodrászhoz, divatosan öltözködni esténként szórakozóhelyekre menni.


Ezt tényleg megvalósíthatatlan ma, Magyarországon, egy anyagilag középkategóriás átlag családból jött lánynak?


2010. aug. 27. 12:32
1 2 3 4 5
 1/49 A kérdező kommentje:
Még annyit: Szerinted igazuk van a szüleimnek?
2010. aug. 27. 12:33
 2/49 anonim ***** válasza:
56%
Nincs igazuk, mert ha elkényesztetett lennél az is az ő hibájuk.
2010. aug. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
75%
Ha jól értelmezem te laza életet szeretnél és kitörni a szürke tömegből. Ugye? a válaszom annyi lenne h meglehet próbálni attól h Magyarország. még lehet fényűző életet élni :)
2010. aug. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
68%
Nem megvalósíthatatlan.
2010. aug. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
87%
Milyen végzettséged van?
2010. aug. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
51%

Jó ha tervezel,és szeretnél valamire menni.

Sok sikert!

2010. aug. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
92%
Hát... marha jó munkát kell találnod ehhez... Komolyan: nem megvalósítható ez ma Magyarországom és 18 évesen, komolyabb tanulmányi, gyakorlati háttér nélkül semmilyen más országban sem. Szerintem. Legalább 300.000.- Ft amit ide leírtál/hó.
2010. aug. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
38%

Egyáltalán nem vagy idióta ilyen tervekkel és nincsenek megvalósíthatatlan terveid simán eléred őket.

Sok sikert!


27/F

2010. aug. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
87%

Elérheted, de nem azonnal. Szóval arra ne számíts, hogy holnap találsz egy munkát és ez így mind az öledbe hullik.


Amúgy én a kocsi lízing helyett inkább arra törekednék, hogy pénzügyileg megerősödjek (azaz annyit spórolnék, amennyit csak lehet, a minimumon élnék) és megtanuljak a pénzzel bánni. A cél az legyen, hogy ha egyszer eléred azt a színvonalat, amit akarsz, akkor azt tartani is tudd és onnan már csak felfele menj. Sajnos sokan azt hiszik, hogy ha van melójuk és esetleg jó fizetésük, az örökké fog tartani és elkezdik szórni, meg hiteleket vesznek fel. Pedig előbb inkább befektetni kéne és a befektetésből befolyt pénzből élni.


Nekem sajnos ezt nem tanították meg a szüleim és habár még nem késő, de jobban örültem volna, ha rögtön az elején tudom ezt.

2010. aug. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
100%
Nem a tervekkel van itt baj szerintem.Meg szerintem a szüleid felfogásával sem.Nyilván örülnek,h. vannak terveid csak azért ők már tisztában vannak azzal,h. nem olyan könnyű megélni manapság...
2010. aug. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!