Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted mennyire vagyok...

Szerinted mennyire vagyok idióta ilyen tervekkel? (lent)

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, vannak terveim de szüleim egyáltalán nem veszik komolyan. Azt mondják, elkényeztett vagyok, túl pici, gyerekes és rettentő idióta mivelhogy ilyen "terveim" vannak. Mivelhogy ma Magyaroszágon nem keresnek ennyit az emberek.


Mik a terveim? A következő: szeretnék munkát találni, elköltözni otthonról (mert egy igen lepukkant nehezen megközelíthető pesti lakótelepen élünk egy csöppnyi lakásban) egy újépítésű metróközeli garzonba, lízingelni egy kocsit (nem egy bmw kabriót de nem is egy 20 éves suzukit ami a szüleimnek van) hetente kozmetikushoz járni, gyakran fodrászhoz, divatosan öltözködni esténként szórakozóhelyekre menni.


Ezt tényleg megvalósíthatatlan ma, Magyarországon, egy anyagilag középkategóriás átlag családból jött lánynak?


2010. aug. 27. 12:32
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem megvalósíthatatlan, csak épp 18 évesen, éppenhogy kikerülve a középiskolából nem reális elképzelés. Mi a szakmád? Hol tudnál elhelyezkedni, stb. Egy rendesebb szakmával, 4-5 év munkatapasztalat után már könnyen megvalósítható, de addig még meg kell szenvedned érte.
2010. aug. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
16%

Mond meg a szüleidnek hogy én most 26 éves vagyok és milliomos :) Hogy pontosan menyire rug a vagyonom és pontosan miböl szereztem nem árulhatom el de ami nekem a lényeg hogy van egy szép nagy házam Budapesten és Párizsba egy jo kocsim és barátnöim és rengeteg gondtalan szabadidöm.

Szüleidet mint szülöt névtelenül is tisztelem de nincs igazuk mivel ha az ember okos és kitarto (na meg persze át kell taposni ehez másikon is ) akkor bármi sikerülhet neki. Ahozz hogy valaki milliomos legyen elég csunya dolgokat kell tennie de ami a te célod szerintem elég egy jol fizetö munkahely is. Ha elvégeztél egy középosztálybeli szakmát vagy éretségi után tovvábbtanulsz és gyüjtöd a pénzt akkor szerintem hamar öszejön a lakásra, a lényeg hogy gyüjsd mert csak pénzböl lesz több pénz (én is gyüjtötem már 14 éves korom ota aztán befektetem 17 évesen "ebbe abba" ) ha meg nem akarod megvárni azt a pár évet amig öszejön egy ingatlanra a pénz vegyél fel hitelt (ezt mondjuk nem ajánlom) vagy menj albérletbe addig.

Sajnos többet nemtudok segiteni a lényeg hogyha nincs pénzed amivel elkezdesz zsonglürködni akkor csak a péznszerzés a 0-rol azazz a munka jöhet szoba.

Amugy abszolut nem lehetetlen megszerezni amire te vágysz. SÖT !

2010. aug. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
Én sokkal rosszabb helyen lakom, és sokkal többet szeretnék, de tudom hogy "meg fogom csinálni" és ennyi. És ebben szüleim inkább támogatnak minthogy ilyeneket mondjanak. :S és háát.. elég jól haladok... :D és hajrá!! csak bízz benne, és kész lesz!! :D
2010. aug. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:

a kocsihoz nem ragaszkodom.

de ez nem hinném h 300 ezer... olyan 200 lehet: lakás 50+30rezsi, bkv bérlet 10, fodrász 10, kozmetika 10, sport 10, kaja 30, és marad 50 ruhákra és szórakozásra.


ha el tudnék helyezkni egy nívósabb boltba eladónak? vagy egy elit cukrászdába, étterembe pincérnőnek? ott kereshetnék ennyit, nem? mit gondoltok?

2010. aug. 27. 12:46
 15/49 anonim ***** válasza:
Mondjuk nekem olyan rossz családi hátterem volt hogy én a haverokat és a iskolát is hanyagoltam , persze nagyon jo tanulo voltam de az üzletre és a pénzre kellet koncentrálnom ami elég szomoru mert elmaradt a fél gyerekorom...De most meg milliomos vagyok tehát ...lehet megérte :)
2010. aug. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
64%
Ezek egyelőre nem tervek, hanem álmok. Tervvé válnak, ha már van elképzelésed, hogyan valósítsd meg őket. Nyerő lehet a jó párválasztás, esetleg egy nálad idősebb, már komoly munkahellyel, jó fizetéssel rendelkező férfi :)
2010. aug. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
Na igen.. ha jo tested van akkor tudsz boldogulni könyen...
2010. aug. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:
utolsónak: rögtön ki is tagadna az egész családom. másrészt meg nem hinném hogy ezek a "pénzeszsákok" csak úgy önzetlenül nyitott karral fogadnák a hozzámhasonlókat hogy majd segítennek....
2010. aug. 27. 12:52
 19/49 anonim ***** válasza:
76%
Van eladói végzettséged? Sima eladóként aki a vevőt szolgálja nem fogsz soha 300-at keresni Magyarországon. Ez minimálbéres dolog, én is eladó vagyok. De még ha középvezető lennél valami boltba, azok is 100alatt keresnek ahol én melózok. Keress valami mást szerintem.
2010. aug. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, hogy idióta vagy-e, de az biztos, hogy 210 000 forintot a 9 óra/napot dolgozó közgazdász anyám keres, és többet tanult érte, mint egy bolti eladó! (Persze ő is volt kezdő, kezdő fizetéssel!)

Egyébként nagyon nem értem, hogy hogy lehet az, hogy a terveid külsőségekben nyilvánulnak meg...

De megvalósítható.

2010. aug. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!