Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted mennyire vagyok...

Szerinted mennyire vagyok idióta ilyen tervekkel? (lent)

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, vannak terveim de szüleim egyáltalán nem veszik komolyan. Azt mondják, elkényeztett vagyok, túl pici, gyerekes és rettentő idióta mivelhogy ilyen "terveim" vannak. Mivelhogy ma Magyaroszágon nem keresnek ennyit az emberek.


Mik a terveim? A következő: szeretnék munkát találni, elköltözni otthonról (mert egy igen lepukkant nehezen megközelíthető pesti lakótelepen élünk egy csöppnyi lakásban) egy újépítésű metróközeli garzonba, lízingelni egy kocsit (nem egy bmw kabriót de nem is egy 20 éves suzukit ami a szüleimnek van) hetente kozmetikushoz járni, gyakran fodrászhoz, divatosan öltözködni esténként szórakozóhelyekre menni.


Ezt tényleg megvalósíthatatlan ma, Magyarországon, egy anyagilag középkategóriás átlag családból jött lánynak?


2010. aug. 27. 12:32
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
100%

Az általad leírt elképzelések normál munkával, fizetésből nem elérhetők. Ahhoz, hogy ezekre a dolgokra teljen ma Magyarországon, diplomás felső vezető beosztás, vagy a törvények erőteljes súrolása, vagy illegális munka bizonyos területeken, vagy hatalmas szerencse kell és nyerni kell a lottón.

Az álmaidat ne add fel, viszont azt ne képzeld, hogy átagos bolti eladóként elérheted őket, ehhez valami sokkal több, teljesen más út kell.

2010. aug. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
52%
Ez nem terv hanem egy vágyálom és tényleg elkényesztetett idióta vagy akinek gőze sincs az életről.
2010. aug. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
59%

Igen részben igazuk van, de a terveid nem megvalósíthatatlanok, csak a fele felesleges.


Ebbe az országba nem kell jó kocsi, oylan kell ami megy, és az bőven elég!


A lízing rettentő rossz megoldás akármi vásárlására is, és a hitel is az!


Uyganis amit így veszel az nem a tiéd hanem a banké!

te addig hazsnálhatod amíg képes vagy fizetni a törlesztést!


Ha nem vagy képes szó hang nélkül elveszik tőled!


És ebben az országban egyet rohadtól nehéz megteremteni, a versenyképes állandó jövedelmet!!


A Hangsúly az állandó (biztos) és a versenyképesen van (elegendő mennyiségű)


Mivel csak erre lehetne építkezni bármiyeln életvitelt is, így ez az alapkő, amit ha nem tudsz letenni, akkor lehetnek neked akármiyeln álmaid is, nem lesz belőlük semmi sem!!



Egyvalamit nem vesznek el tőled és nem is vehetnek el sosem!


A Tudást!


A tudás pedig pénzre váltható!


a biztos jövedelem abban van ha tanulsz, és leteszel nívós papírokat az asztalra amik a te védjegyeiddé vállnak majd.


Pl egy elte diploma már elég, abból már megélsz biztosan!

2010. aug. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim válasza:
100%

Csak 1-2 válaszodat olvastam el, de jót röhögtem :D

A pénzt mindenki el tudja költeni... Én is tervezek de nem ilyen naivan, hanem tanulok szorgalmasan és akkor hát ha...


16/F

2010. aug. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezek nem tervek, hanem teljesen hétköznapi dolgok!

1. Lakás mindenképp kell, külömben csöves leszel, mint ahogy valamilyen munka is.

Ez alap.


A kocsi az meg pénz függö. Bár ha az nem jön össze még mindig ott a BKV:S


A fodrász, úgy gondolom, hogy már alap dolog a mai világban.

Még is ki vágná vagy festené a hajad, ha nem egy fodrász??

Ha nagyon nincs pénzed, mehetsz tanuló fodrászhoz is.

Ők is jól vágnak mivel ott áll melletük az oktató!


Kozmetikus...

Sok esetben belülről kell kezelni az adott bőrproblémát és nem kivülről...

Nem fontos mit igérnek a csodaszerek, MERT AZ HATALMAS KAMU.


Divatos öltözködés, tudom közhely, de ez nem feltétlenül pénz kérdése:)

Szerinted a nagy márkák ruháit kik varják meg?:)

A KÍnaiak, mivel az-az olcsó munka erő.

Természetesen ott azért jobban oda fogyelnek a minőségre, mint egy piacra szánt árunál.

Tehát ne figyelj arra, hogy milyen élet érzést sugal egy márka, mivel az is átverés:)


Szorakozó hely, nem tudom, hogy mentél már el valaha bulizni, de csak úgy szólok, hogy a legtöbb helyre a lányoknak ingyenes a belépő!!!


1.Ott nem neked kell fizedned a piára, hanem inkább a pasiknak.

2. Pár koktél meg igazán belefér... remélhetőleg nem ott akarod majd magadba tolni a havi fizetésed(folyadék formában):D

2010. aug. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok

a szüleiddel meg ne foglalkoz...

Nem tudom miért, de belém nevelték, hogy belőlem nem lesz senki, én nem vagyok semmire se képes, csúnya vagyok és az egész életem rosz lesz.

Mindenen csak röhögtek amit kitaláltam, és nem foglalkoztak még azzal sem, hogy mit esznek meg(semmi gyümölcs, tartósítószer, szinezék, paraben, laureth)...


Évekbe telt míg helyre hoztam az önbizalmamat, úgy ahogy:)

Mert elötte én tényleg elhittem nekik amit mondtak... csak fokozatosan vált világossá, hogy nincs igazuk.

Nem értem, hogy miért jó ez a szülőknek!

Szóval ne foglalkozz SENKIVEL az leszel aki szeretnél lenni:)

És ne legyél az aki nem szeretnél, mivel csak egy életed van, NE akard végig szenvedni!!!!

2010. aug. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
Az hogy az elte diploma biztos megélhetést jelent, na ez azért nem így van. Akkor inkább egy corvinusos közgazdász diploma. Bölcsészekre épp nincs nagy szükség, tanárok éhbérért dolgoznak, csakúgy mint a természettudósok is. Elte diploma és kapcsolat az már valami..
2010. aug. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 A kérdező kommentje:
aranyoskáim... annyi de annyi diplomás van munkanélkül vagy elte, corvinus diplomával kezdőként ha munkát is kap évekig keres kb annyit mint egy eladó a mammutban. akkor minek annyit pénzt fizetni arra az egyetemre?! meg annyit nélkülüzni meg magolni egyetemi éveid alatt ergo az igazán életvidám fiatal éveid alatt?! ezt nem igazán értem.
2010. aug. 30. 11:49
 39/49 A kérdező kommentje:

tegnap 23:16


Köszönöm a válaszod!

A szüleim PONTOSAN ilyennek! Egészen ilyennek. Belém és testvérembe is ezt nevelték h csúnyák vagyunk, elkényeztetettek és semmi de semmi nem lesz (nem lehet) belőlünk. Nem tudom Te hány éves vagy és hogy élsz, de én most így 18 évesen hát meglehetősen nagyon félek... nagyon meggyőzőek tudnak lenni drága szüleim.

2010. aug. 30. 11:52
 40/49 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az utolsó válaszodra reagálva... tudom, hogy fiatal vagy még, de azért én nem félválról, lekezelően venném a válaszokat. Ha megfigyeled a legtöbbjük veled szemben sem volt lekezelő, sőt kifejezetten bíztattak, csak arra kértek, hogy maradj meg a realitás talaján. Mert ettől kicsit távol állsz. Akkor vagy okos, ha átlátod a lényeget és nem attól, hogy mész a saját fejed után és magas lóról beszélsz.


A diploma amúgy nem arra kell, hogy azonnal sz.arrá keresd magad, mert ilyen biztos háttér nélkül a világon nincs, hanem arra, hogy a szinvonalat, amit szépen lassan elérsz, meg is tudd tartani évekkel később is. Eladónként eladó is maradsz, diplomával és nyelvtudással azonban egyre magasabbra léphetsz. És ez lenne a lényeg. Ezért javasolták sokan, hogy tanulj és ne rinagasd magad hiú álmokba, mi nem abban nyivlánul meg, hogy mit szeretnél, hanem abban, ahogy elszeretnéd érni.


Én kívánok neked sok sikert minden álmod megvalósításhoz, de leginkább türelmet, hogy mindazt amit akarsz tényleg elérd. Mert az életben (a nagybetüsben, ahol már te tartod el saját magad) legfőképp kitartás kell és erős akat!

33/N, aki elérte, amit akart, szépen fokozatosan lépkedve.

2010. aug. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!