Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted mennyire vagyok...

Szerinted mennyire vagyok idióta ilyen tervekkel? (lent)

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, vannak terveim de szüleim egyáltalán nem veszik komolyan. Azt mondják, elkényeztett vagyok, túl pici, gyerekes és rettentő idióta mivelhogy ilyen "terveim" vannak. Mivelhogy ma Magyaroszágon nem keresnek ennyit az emberek.


Mik a terveim? A következő: szeretnék munkát találni, elköltözni otthonról (mert egy igen lepukkant nehezen megközelíthető pesti lakótelepen élünk egy csöppnyi lakásban) egy újépítésű metróközeli garzonba, lízingelni egy kocsit (nem egy bmw kabriót de nem is egy 20 éves suzukit ami a szüleimnek van) hetente kozmetikushoz járni, gyakran fodrászhoz, divatosan öltözködni esténként szórakozóhelyekre menni.


Ezt tényleg megvalósíthatatlan ma, Magyarországon, egy anyagilag középkategóriás átlag családból jött lánynak?


2010. aug. 27. 12:32
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
100%
Szüleidnek igazuk van addig, amíg be nem bizonyítod, hogy képes vagy erre.
2010. aug. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
52%
A férjem 80 embert vezet -igaz állami cégnél- de ő keres nettó 220-at. Szerintem bármilyen nívós az a cuki, ott tuti nem fizetnek ennyi..pláne bolti eladóként. Hiába nah, nem élsz te még a való világban, inkább álmodozol. Nem baj, ez fontos!!! Sok sikert!
2010. aug. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:

Miből veszel garzont?

A lizingelt kocsi mellébiztos nem fog beleférni a fodrász,kozmetikus,buli,stb..hacsak nem k...a-nak állsz.

2010. aug. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség ... az jol keress
2010. aug. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség... az jol keress ...
2010. aug. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
Prostiként külföldön 1-2 millát kereshetsz. Nem is kell messzire menni Bécs tárt karokkal vár.. Csaj lennék biztos ezzel alapoznám meg a helyzetem ha lenne hozzá gyomrom.. Ismerek 2 ilyen nőszemélyt, nem élnek rosszul.. 20/F
2010. aug. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
Ha jól akarsz élni, kösd fel a gatyád, és menj egy igen jó egyetemre, tanulj nyelveket (angol felsőfokon alap), építs a kapcsolataidat, menj Erasmusra is, legyen nagyon jó átlagod. Nem csak jónak kell lenned, hanem kiemelkedőnek. Akkor talán sikerül. De ezer meg ezer motivált fiatal van Magyarországon hasonló álmokkal, nálad úgy érzem hiányzik az az érzés, hogy valami értelmessel töltsd az időd, beéred bolti eladói státusszal. Szerintem így nem fogsz sokra menni.
2010. aug. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
Ha megoldod anyagilag, akkor miért lenne őrültek a terveid? Fiatal vagy, természetes, hogy vannak terveid. Nekem is vannak! :) 20/F
2010. aug. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:

A tervekkel semmi baj ne is vesd el őket. De nem 18 évesen. Biztos van aki tud ellenpéldát, de egy ilyen álom/terv megvalósításához kell egy jó szakma. Ami vagy egy okj-s dolog vagy egy egyetem az mindegy. Aztán elhelyezkedsz és onnan lehete megvalósítani mindent.

24 éves vagyok saját lakásom van szóval nem lehetettlen, de azért kell egy jó szakma hozzá és tény mindenkin átsétálni a célig.

2010. aug. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:

Szia!Szerintem jó,hogy ilyen terveid vannak és nem törődsz bele,hogy ott vagy,ahol.De sajnos Magyarországon ez igencsak luxusnak számít...:S

Hmm...nekem is vannak terveim,csak nem itt,ebben az országban,ráadásul olyan diplomám lesz,ami után külföldön eléggé érdeklődnek és jól fizetik.Az én anyám is azt mondta,hogy ne járjak a fellegekben...Miért lenne luxus az idehaza is,hogy aki megtanult/megdolgozott a pénzéért az fenn tudjon tartani egy családi házat akár Bp-en is?De sajnos itt luxusnak számít mint lassan már az is,hogy ne halj éhen akár 5 szakmával vagy 6 diplomával a zsebedben.Persze ha valakinek a valakije vagy akkor már más..:) na ezt csak azért írtam le,hogy ennek ellenére én hiszek benne,hogy aki keményen hajt és akarja,annak meglehet az,amire te vágysz,szerintem egyáltalán nem lehetetlen.Te még jobb helyzetben vagy,mert a fővárosban rengeteg állásajánlat,tanulási lehetőség van.Sok sikert hozzá!És ne add fel!

21/L

2010. aug. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!