Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rontsam el direkt az érettségi...

Rontsam el direkt az érettségim, vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok,most fogok érettségizni.11 évig kitűnő tanuló voltam,van 1 felsőfokú angol,és egy középszintű német nyelvvizsgám,valamint egy előrehozott 92%-os fizika középszintű érettségim.A szüleim azt akarják,hogy orvos legyek én viszont mérnök szeretnék lenni.Azt mondták,ha nem orvosnak jelentkezem,akkor mindenféle támogatást megvonnak tőlem.Szép dolog a gyógyítás,meg minden,én viszont nem érzem magam elkötelezettnek rá.Ráadásul, még 12-15 évembe telne a tanulás,én viszont szeretnék családot alapítani,kicsit szórakozni,világot látni.Félek a szüleim haragjától,de olyat sem szeretnék tanulni,ami nem 100%-osan érdekel.
2010. aug. 27. 10:45
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

ma 11:44

érdekel, hogy mi a szakmád, hogy azt írtad, hogy könyvekben írják a nevedet... elárulod? :)

írhatsz privit is.

köszi!

2010. aug. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem attól durran el hogy lenézik a 3 műszakos minimálbéres embert akinek van családja és megél."


Teljesen félreértelmezted a mondanivalómat, mármint ha miattam írtad ezt. Én nem nézem le őket, de azért már álljon meg a világ! Az ember 3 műszakban gürizik, ráadásul nem heti váltásban, hanem össze vissza, hol két napot 12 óráznak, van úgy hogy 24 óráznak, és miért? a minimálbérért!!! ...stb akkor kérdem, a gyerek óvodába cipelését, hogyan lehet "normálisan" kivitelezni ilyen menetrend mellett no és a felügyeletet???, és ráadásul könyékig érő c@rban.. úgy hogy a "kedves" betegek a sz@ros hátsójuk kitörlése után még annyit sem mondanak, hogy köszönöm! (pedig az nem kerülne pénzbe) Teljesen kiakadok azokon a p@raszt embereken, akik ezt nem veszik észre, holott a szemük előtt van! A parlamentbe meg be se mennek az emberek és több száz ezer ft-ot keresnek a gombnyomgatásért...egyszer kellene egy big brotheres ala parlament a kórházban, mint ápolók címszóval...azt nyomhatnák a tv2-n a jóban rosszban helyett. Kíváncsi lennék hány politikusnak fordulna ki a bele!


Szóval teljesen félreértettél!


Amúgy meg nem kellene eldurrannia az agyadnak az első két szó után, hanem higgadtan kellene végigolvasni az egészet és úgy értelmezni! Tudod, tudj olvasni a sorok között is !

2010. aug. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

OFF(amúgy fentebb válaszoltam már)

Egyet értek az előttem szólóval.Nekem is eü-s diplomám lesz(sajnos)de kórháznak tuti a közelébe nem megyek-majd kezdek vele valamit vagy behajítom a fiókba-végül is f*sza 4év a semmiért...na mindegy.

Nevetséges,hogy Mo-n sz*rba nem nézik az eü-söket meg csak b*szogatni tudják őket mindenért.Pl gyakorlaton a vezető akárkicsodának az volt a legnagyobb problémája,hogy az MR irodában miért van a sarokban egy eldugott iratszekrény tetején kint egy ,15l-es palack ásványvíz.Tényleg ez a legnagyobb probléma,amikor éjszakai ügyeletben(sőt,már fényes nappal is!-pont ott voltam)bántalmazzák a dolgozókat,mert ugye egy korházba minden pszichiátriáról szabadult hülye meg kést dugdosó kisebbség csak úgy szabadon mászkálhat...nem azon jár az esze,hogy intézzen valami biztonsági szolgálatot(könyörgöm,2 ember minden épületbe olyan sok volna???),hanem az a nyomorult ásványvíz!

Bezzeg külföldön kapkodnak a magyar eü-sök után mert jól képzettek,jól dolgoznak,megfizetik őket,szinte az egyik legjobban fizetett állás,mert kint tisztában vannak vele,hogy diplomás művelt(már aki)emberek ráadásul olyan munkát vállalnak,ami elég kemény.Itthon meg?B*szogatják az embert egy k*rva palack vízért.

Na jól felhúztam magam :))) Egy a vége,itthon szerintem a legrosszabb munka,ami csak létezik.

21/L

2010. aug. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!