Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rontsam el direkt az érettségi...

Rontsam el direkt az érettségim, vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok,most fogok érettségizni.11 évig kitűnő tanuló voltam,van 1 felsőfokú angol,és egy középszintű német nyelvvizsgám,valamint egy előrehozott 92%-os fizika középszintű érettségim.A szüleim azt akarják,hogy orvos legyek én viszont mérnök szeretnék lenni.Azt mondták,ha nem orvosnak jelentkezem,akkor mindenféle támogatást megvonnak tőlem.Szép dolog a gyógyítás,meg minden,én viszont nem érzem magam elkötelezettnek rá.Ráadásul, még 12-15 évembe telne a tanulás,én viszont szeretnék családot alapítani,kicsit szórakozni,világot látni.Félek a szüleim haragjától,de olyat sem szeretnék tanulni,ami nem 100%-osan érdekel.
2010. aug. 27. 10:45
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:

Tojd le mit szólnak!

ha jól tanulsz majd az egyetemen, akkor jó ösztöndíjat kapsz, plusz megigényelhetsz mindenféle különpénzt. ha még el is mész diákmelózni, saját magad is ki tudod fizetni a lakhatásodat, kajádat, ruházkodást. nem fogsz nagy lábon élni, de elleszel. nem egy csoporttársam önellátó teljes mértékben!

2010. aug. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

jelentkezz első helyre orvosnak,odajársz pár hónapig,mondod,hogy nem bírod

utána átjelentkezel oda,ami érdekel,cső

mellesleg megnézik,hogy hogy töltöd ki a jelentkezési lapot?szerintem nem.....

2010. aug. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha nem szeretnél orvos lenni,akkor ne legyél-hiszen ez a te jövőd,a te leendő munkád,amiben te fogsz dolgozni-nem pedig a szüleid-ez csakis a te döntésed lehet!Ha pedig olyan munkád lesz,amit gyűlölni fogsz,az megkeseríti az egész életedet.Ehhez a szakmához külünben is ELHIVATOTTSÁG kell,különben ha nem érdekel nem fogod tudni elvégezni,akármilyen jó eszed is van,mert utálni fogsz leülni a könyv mellé.Hidd el,tapasztalatból beszélek,én képalkotó diagnosztikát tanulok(amúgy orvos akartam lenni,mert az "milyen menő" szakma)de nem tudom,hogy gondoltam,mert nem érdekel.Én is jó tanuló voltam,de most csak szenvedek itt,gyűlölöm a korházat,az nem egy olyan közeg,ami Neked való,ha nem szereted,amit csinálsz-egyébként erre inkább már csak akkor jön rá az ember,amikor ott van gyakorlaton-az orvosit is sokan otthagyják emiatt.Engem teljesen depresszióba dönt,amikor ott kell lenni.Na de a lényeg,hogy ezt kellene megértetned a szüleiddel.Manapság már orvosnak lenni közel sem olyan "menő"mint anno 20-50éve.Ha nem teszed zsebre a hálapénzt,akkor a havi fizud itthon 130körül van.Ráadásul gondolj arra,hogy először ezt kb 30-32évesen fogod megkapni.Ok,külföldön más a helyzet,de oda más diplomával is ki tudsz menni,mert ott megfizetnek mindent.

Szóval én,aki benne vagyok,azt mondom:nem éri meg(csak annak,aki tényleg pici korától erre készül és csak ennek tudja magát elképzelni,csak akit a szíve húz ehhez a szakmához-különben nem elég az "érdekel" sem).

Az érettségit meg nehogy megforduljon a fejedben,hogy elszúrd.Nem azért tanultál keményen eddig.Beszélned kell a szüleiddel és elmondani nekik,hogy nem ők fognak sínylődni olyan munkahelyen,amit nem szeretnek,hanem te.Mérnöknek egyébként is jobban megéri menni-ha mondjuk az anyagiak miatt aggódnak.Főleg ha téged az érdekel.Esetleg tudok neked egy köztes megoldást ajánlani,ha érdekel:egészségügyi mérnöki-bár nem sok jót hallottam róla,nem is hiszem,hogy keresett lenne(főleg nem itthon)-nézz utána,ha érdekel.

21/L

2010. aug. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
Én szülő támogatás nélkül végeztem el az iskolákat.Keress munkát és sikerülni fog neked is.Igenis lehet találni munkát csak akarni kell.Haa látják a kitartásodat talán belátóbbak lesznek ha mégsem akkor hamar önálló ember lettél és ennek örülj igzán.
2010. aug. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanmár ez csak zsarolás úgyis támogatni fognak! Én meg halasztani akarok egy évet az egyetemen hogy kimenjek aupairnak. Amikor anyámnak ezt elmondtam, azt mondta, ha ezt megcsinálom, nemhogy amerikára nem ad pénzt, de ha haza jövök, egy forinttal sem fog támogatni. Hülyeség, úgysem hagynák hogy éhen haljak, csak azt akarják, hogy ne menjek. Majd beletörődnek.
2010. aug. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
Egyébként meg oda kell emelt biológia vagy kémia érettségi nem? Azt nyugodtan elronthatod. Mérnökire meg bekerülsz duplázással. Tudod hogy működnek a ponthatárok igaz?
2010. aug. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:

Gratulálok az eddigi eredményeidhez!:)Nagyon okos vagy ezért ilyen butaságot ne csinálj,hogy direkt elrontod az éretségid!Azt tanulj amit te szeretnél.A szüleid meg majd úgyis belátják,és a támogatásukat sem fogják tőled elvenni!

Beszélj velük!

2010. aug. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

Szia!

Az érettségidet ne rontsd el.

Viszont magyarázd el,hogy te nem akarsz orvos lenni.Kérdezd meg őket,voltak e már olyan orvosnál,aki bunkó volt,nem figyelt oda,stb?Mert csak rossz orvos lehet,abból,akire rákényszerítik. Az pedig senkinek nem jó,legfőképpen a betegeknek nem

2010. aug. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

Írd be az orvosit meg a mérnökit is és módosíts sorrendet később, arról nem kell tudni a szüleidnek. A neten is megteheted, szóval nem fogják látni, ha nem akarod.


Egyébként melyik egyetemre mennél mérnöknek? Csak kíváncsiségból. :)

2010. aug. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
Vagy ha nem tudják hogy kell, ne menj emelt érettségire. Viszont jó tanács, hogy olyanból menj, ami kell a mérnökihez.(pl matek) Nekem is van egy felsőfokúm,és hiába írtam mindenből ötöst, csak az utolsó helyre vettek fel...
2010. aug. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!