Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rontsam el direkt az érettségi...

Rontsam el direkt az érettségim, vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok,most fogok érettségizni.11 évig kitűnő tanuló voltam,van 1 felsőfokú angol,és egy középszintű német nyelvvizsgám,valamint egy előrehozott 92%-os fizika középszintű érettségim.A szüleim azt akarják,hogy orvos legyek én viszont mérnök szeretnék lenni.Azt mondták,ha nem orvosnak jelentkezem,akkor mindenféle támogatást megvonnak tőlem.Szép dolog a gyógyítás,meg minden,én viszont nem érzem magam elkötelezettnek rá.Ráadásul, még 12-15 évembe telne a tanulás,én viszont szeretnék családot alapítani,kicsit szórakozni,világot látni.Félek a szüleim haragjától,de olyat sem szeretnék tanulni,ami nem 100%-osan érdekel.
2010. aug. 27. 10:45
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
ha nem érdekel ne legyél orvos hiszen ha olyan munkát fogsz végezni ami nem érdekel az kihat az egész életedre és nem leszel boldog. ha mérnök szeretnél lenni akkor legyél az. a szüleid miatt ne rontsd el az életedet:/ nekem ez a véleményem.
2010. aug. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
92%

Szüleid hülyék, már bocsi...

ne rontsd el az érettségit, mert a végén még mérnökire se vesznek fel:S

nem tudod majd úgy megírni a jelentkezési lapot, hogy a szüleid ne lássák, hogy mit írsz 1. helyre?

vagy tölts ki 2 lapot, egyet a szüleid kedvéért, egyet meg úgy, ahogy te akarod, és csak az utóbbit add fel.

de azért próbáld ezt megbeszélni velük még.... remélem megértik, hogy mit érzel! sok sikert!

21N, leendő mérnök :)

2010. aug. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan, ez csak lelki zsarolás, csak addig tudják megtenni, amíg látják, hogy félsz tőlük. Egyszerűen másképp töltöd ki a jelentkezési lapot, és másodiknak/harmadiknak írod az orvosit. A te életed, neked kell dönteni. Ha orvosnak szántak, nem fogják hagyni, hogy elzülljél anyagi támogatás hiányában.

Ne szúrd el direkt az életedet csak azért, mert a szüleid erőszakos barmok.


Sajnos, van egy barátnőm, akit kitagadtak a szülei, mert a vőlegénye eljegyezte. Egyetlen bűne volt, 20 évvel idősebb volt, mint a lány. A járást nem tiltották, az eljegyzéskor viszont kitagadták. Ha a barátnőm meghalt volna, életük végéig gyászolták volna, most, hogy boldog, látni sem akarják. Nagyon szomorú, hogy vannak ilyen szülők, de vannak. Ezt a sztorit példának hozhatod fel.


És még egy: valakit szeretni annyit jelent, hogy azt akarni a másiknak, ami NEKI a legjobb, nem amiről azt hiszik, hogy a legjobb neki, vagy nem úgy, ahogy nekik jó. Üzenem a szüleidnek, hogy ezen gondolkozzanak kicsit.

2010. aug. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%

Semmi esetre ne rontsd el az érettségit!

Ülj le és beszéld meg velük hogy te mit szeretnél, érvelj, hátha összejön. De, ha nincs más akkor elmész dolgozni és megpróbálsz úgy megélni.

2010. aug. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
93%
Nehogy elrontsd. Jelöld be az orvosit első helyen, a másodikon mérnökit. Add fel, lássák anyud semmi gáz, írd meg az érettségit amilyen jóra csak tudod, és utána a határidő előtt pár nappal cseréld meg a sorrendet. Tedd hátra az orvosit, így felvesznek a mérnökire, és kész. A felvételi levelet majd ne mutogasd nagyon anyukádnak, de első ránézésre nincs ráírva hoyg emgcserélted csak ha tanulmányozza:D
2010. aug. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%
Agyonverni úgyse fognak. Muterodék magukkal foglalkozzanak. Nem ők fognak doktorálni hanem te. És ha ez nem tetszik neked ne menj dokinak.
2010. aug. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid hülyék, a te életed a te kezedben van. Ha nem akarsz orvos lenni, akkor miért hagyod, hogy kötelen rángassanak? Jelentkezz mérnöknek, a szüleidet meg magasról... Ha az, hogy a felnőtt gyerekük nem olyan szakmát választ, ami nekik tetszik, elég arra, hogy kitagadjanak, az azt jelenti, hogy szülőként egyesre vizsgáztak. Az érettségit ne rontsd el, nem ér annyi.
2010. aug. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják, hogy orvosira csak úgy éri meg menni, ha nagyon elhivatott vagy. Csak úgy leszel igazán jó orvos, ha elhivatottságot érzel az emberek gyógyítására. Márpedig benned ez nincs meg, Te mérnök akarsz lenni. Úgy sosem lennél igazán jó orvos, és nem is keresnél valószínűleg annyira jól. Szerintem ha ezt így előadod a szüleidnek, talán megértik. A mérnökök is jól keresnek!
2010. aug. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%

El ne rontsd emiatt az érettségid! életed végéig bánnád, és ezt magadért teszed:)

Ha megvonják akkor dolgozni el tudsz menni mellette. Főleg ha államira jársz.


Ilyet nem tehetnek a szüleid.

Mond meg nekik hogy a te álmod ez.és ha ők azt akarják hogy boldognak lássanak fogadják el a döntésedet!

2010. aug. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 Réti bubuzér ***** válasza:
89%
Ragaszkodj a saját elképzelésedhez. ÉN is szembeszálltam apámmal anno, oszt mégis ember lett belőlem. Egyébként énse szívesen vájkálnék a vénasszonyok valagában... ezért is lettem műszakis :)
2010. aug. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!