Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rontsam el direkt az érettségi...

Rontsam el direkt az érettségim, vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok,most fogok érettségizni.11 évig kitűnő tanuló voltam,van 1 felsőfokú angol,és egy középszintű német nyelvvizsgám,valamint egy előrehozott 92%-os fizika középszintű érettségim.A szüleim azt akarják,hogy orvos legyek én viszont mérnök szeretnék lenni.Azt mondták,ha nem orvosnak jelentkezem,akkor mindenféle támogatást megvonnak tőlem.Szép dolog a gyógyítás,meg minden,én viszont nem érzem magam elkötelezettnek rá.Ráadásul, még 12-15 évembe telne a tanulás,én viszont szeretnék családot alapítani,kicsit szórakozni,világot látni.Félek a szüleim haragjától,de olyat sem szeretnék tanulni,ami nem 100%-osan érdekel.
2010. aug. 27. 10:45
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként apám sokáig rendőrire akart meg én is arra akartam , de a pénzügy jobban vonzott. De sosem mondták hogy kitagadnak ilyen miatt!

Az én életem volt és tudták hogy magamnak tanulok. Most meg van a banki végzettségem, már csak munkát kell találjak.


Ne add fel az álmod!

2010. aug. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
100%

Azt csak mondják, hogy nem támogatnának ha máshova mennél, rád akarnak ijeszteni. Esetleg kezdd el azt hazudni, hogy undorodsz az emberi belső részektől esetleg a vértől, akkor sem tudnának mit csinálni...

Ilyen hülyeséget lol

2010. aug. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
68%

Nem akarlak idegesíteni, de apukám gépészmérnök volt, félévente volt munkája, amit kapott azt osztotta be hónapokra előre.

Szerintem mindkét pályán szarul lehet keresni, amit te magadnak választottál sem jobb, az orvost nem csodálom, hogy nem vállalod. Biztos, hogy betartják, hogy nem támogatnak? Meg lehetne kockáztatni???

Te ismered őket.

Orvosok a szüleid? A háziorvosom csinálta ezt a fiával, nem akart orvos lenni, ki akarta tagadni és megvonni tőle a támogatást, még dicsekedett is ezzel. Aztán a házasságkötésébe is beleszólt. Most a férfinek van felesége (orvos szintén) és gyerekei, de nem látom, hgoy szeretné a betegeit vagy boldog lenne az orvos feleségével.


Engem a jogi pályával zsaroltak meg így!!! A tanárkodás egyszerűbbnek lazábbnak tűnt, jobb is lett volna, most is azt mondom, kevésbé stresszes, semmi kedvem az emberek jogi ügyeivel foglalkozni és segíteni nekik. A tanár az más, az laza ehhez képest, játékosan lehetne tanítani a gyerekeket. Viszont az anyám tuti, hogy tényleg beváltotta volna annak idején, amit ígért, és minden támogatást megvontak volna. Utána jött a cirkusz, hogy jogász legyen a férjem, az még rosszabb volt az előzőeknél is.

2010. aug. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd meg nekik ezt a kérdést és közöld velük,hogy "na ennyire nem akarok orvos lenni".És ha még mindíg támogatás-megvonással fenyegetőznek,mondd nekik,hogy inkább nem tanulsz tovább,hanem elmész dolgozni,és majd saját erőből kifizeted magadnak a mérnökit.Valószínűleg tovább próbálnak majd zsarolni,de ne hagyd magad.Ha az orvosira mész,életed végéig bánni fogod,és ne haragudj meg,de talán a betegeid is,ha nem szívvel-lélekkel gyógyítod őket.
2010. aug. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%
10:53asnak van igaza! Egyszer tudsz sorrendet módosítani a jelentkezésed után, ha jól emlékszem, ez a dátum július 11, de javítsatok ki, ha tévednék, én már jó 4-5éve érettségiztem és felvételiztem. Az érettségit semmiképp ne rontsd el. Add be szüleidnek megmutatva a jelentkezési lapot, orvosival az első helyen, és felvi.hun egyszerűen módosíts utána a sorrenden. Egyszerűbb dolgod lesz, ha egyből itt adod be a jelentkezést, és nem papíron.
2010. aug. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne legyél orvos,ha nem akarsz. Mérnöknek jelentkezz. Beszéld meg velük, van még idő a jelentkezésig! Ha nem megy,akkor is jelentkezz mérnöknek. Szerintem ilyen tanulmányi átlaggal bejutsz államira,még ösztöndíja is kaphatsz. És ha abból nem jönnél ki,végső megoldásnak ott a diákhitel is. Mérnökként hamar vissza tudod majd fizetni.

Gratulálok a tanulmányi eredményedhez és sok sikert!

2010. aug. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim válasza:
100%

Nem is értem,hogy kényszeríthet valamire egy szülő a gyerekét,főleg ilyen téren.12 éves vagy,és nem tudom még,mi szeretnék lenni,viszont apummal sokat beszéélünk róla,rengeteg lehetőséget átrágtunk már.Ülj le,és beszélgess el a szüleiddel,hogy szerinted 17 évesen elég érett vagy ahoz,hogy a saját életedről tudj dönteni.Mond el nekik hogy a szeretet feltétel nélküli támogatást és bizalmat,lelki támaszt jelent.Hozd föl az orvosi és a mérnöki szakma előnyeit hátrányait.Keress a mérnökiben is hátrányokat,hogy lássák,tudod mivel járna,De próbáld meg az orvosit kevésbé pozitívan feltüntetni.


Ha ezek után sem értik meg,szerintem egyetem mellet lehet dolgozni,keress állást,Valahogy csak meg lehet oldani;)

2010. aug. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
76%
Okos, szorgalmas diák vagy, igy biztos kapsz ösztöndijat, ezáltal nem függsz majd annyira a szüleidtől. Semmiképp se hagyd, hogy zsaroljanak, azt csináld, amit szeretnél.Ha emiatt kitagadnak akkor magukra vesenek, ha egy ilyen gyereket eltaszitanak maguktól. Nyugodtan mutatsd meg nekik ezeket a válaszokat, hátha elgondolkodnak rajta. Nagyon szomorú,, hogy nem engedik a saját utadat járni.Meg kellene érteniük, hogy te nem a tulajdonuk vagy. Tanácsot adhatnak,de ilyen fontos döntést neked kell meghoznod, hiszen rólad szól.sok sikert!!!
2010. aug. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem az érettségidet semmiképpen se rontsd el. Én megpróbálnék leülni a szüleiddel beszélni, hogy ez a Te életed, és mivel ez a döntés egy egész életre szól, jogod van neked eldönteni, hogyan szeretnéd leélni. Győzd meg őket, hogy milyen jó gyerek vagy, és nem szólhatnak rád egy szót sem, szóval megérdemled, hogy figyelembe vegyék az érzéseidet. Tapasztalatom szerint azok a szülők csinálják ezt, akinek túl jó, szófogadó gyerekük van, mert őket lehet érzelmileg zsarolni. Magyarázd el nekik, hogy ahhoz, hogy valaki orvos legyen, nem elég az, hogy okos legyen, hanem - szerintem - jóval fontosabb az elhivatottság, a segíteni akarás. Ha ez belőled hiányzik, akkor felesleges erőltetni, mert lehet, hogy elkezded az orvosit, de nem fogod befejezni, mert azt így nem lehet csinálni. Nekem volt nem egy olyan ismerősöm, aki hasonló cipőben járt - orvos szülők gyerekei, akik rákényszerítették őket erre a pályára - , fel is vették őket, mert okosak voltak, de mindegyik otthagyta az egyetemet az első év után, mert egyszerűen nekik nem ez volt a sorsuk.


Még van egy fél éved a jelentkezésig, módszeresen próbáld meg meggyőzni őket, ha kell naponta ejts el egy-egy célzást, hogy mire oda kerül a sor, megértsenek. Okos vagy Te, meg tudod csinálni! Nem hiszem, hogy azt akarják a saját szüleid, hogy boldogtalan legyél, mert ilyet egyetlen szülő sem akar, ezt is mondd el nekik többek között. Nem hiszem, hogy ezt nem értik meg. Még akkor is, ha gyerekkorod óta orvosnak képzelnek el téged, vagy azért, mert ők is azok, vagy mert azok akartak lenni...ez nem az ő életük, ezt el kell fogadniuk. Tudom, hogy szeretnek, és a legjobbat akarják neked, de tudomásul kell venniük, hogy most nem arról van szó, hogy mi legyen az ebéd, ez annál sokkal fontosabb kérdés. Kevesen tudják ennyi idősen, hogy mit akarnak csinálni, te ezt is tudod, tarts hát ki mellette! Mindenesetre, most az egyszer tényleg állj a sarkadra, és ne hagyd magad befolyásolni, mert ez a TE ÉLETED.

2010. aug. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%

Ne rontsd el! Értesd meg a szüleiddel hogy ha akaratod ellenére az orvosira küldenek, lehet hogy nem teljesítesz majd olyan jól(mert nem érdekel), és ha netalántán kibuksz, évek vesznek el az életedből. Vagy ha sikeresen végzel is a leendő betegeiddel szemben nem lenne etikus, hogy nem vagy 100%osan elhivatott az orvosi pályával szemben!

Mivel egész eddigi életedben szorgalamasan tanultál, valószínű ha azt tanulhatnád ami érdekel akkor jó eredményekkel csinálnád végig az egyetemet és a szüleid büszkék lehetnének rád!

2010. aug. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!