Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rontsam el direkt az érettségi...

Rontsam el direkt az érettségim, vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok,most fogok érettségizni.11 évig kitűnő tanuló voltam,van 1 felsőfokú angol,és egy középszintű német nyelvvizsgám,valamint egy előrehozott 92%-os fizika középszintű érettségim.A szüleim azt akarják,hogy orvos legyek én viszont mérnök szeretnék lenni.Azt mondták,ha nem orvosnak jelentkezem,akkor mindenféle támogatást megvonnak tőlem.Szép dolog a gyógyítás,meg minden,én viszont nem érzem magam elkötelezettnek rá.Ráadásul, még 12-15 évembe telne a tanulás,én viszont szeretnék családot alapítani,kicsit szórakozni,világot látni.Félek a szüleim haragjától,de olyat sem szeretnék tanulni,ami nem 100%-osan érdekel.
2010. aug. 27. 10:45
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
70%
Engem is más szakra szántak annó, volt balhé meg veszekedés, hogy semmire se viszem és hogy sz*rt se ér az a szak, de kitartottam. Pár év vegetálás (asszisztens voltam, hogy igazuk legyen...) után most könyvekben jelenik meg a nevem. Arra bezzeg büszkék! :)
2010. aug. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is hasonló cipőben jártam, csak nekem a szakközepes éveimet kú.rták el... és szintén az E.Ü.-vel! Soha többet! (jah még hogy szép szakma?!)


Az én történetem:

Ált suli után én közgázba akartam menni, de mivel a nővérem már előttem 3 évvel megpróbált oda felvételizni (nem készült rá, és eléggé gáz lett neki) ezért anyám azt mondta, hogy ha nem azt jelölöm meg elsőnek ( az eü-t) akkor el fog küldeni wc-néninek, mert ha nem vesznek fel eü-be akkor más suliba sem fognak felvenni, mert akik 2.helyen jelölnek azokat automatikusan kiejtik (jah most már tudom hogy ez nagyon nem így van). (tiszta érzelmi zsarolás). Bevallom, nem volt merszem megjelölni a közgét.


Lenyomtam 4 évet,anyám "büszke" volt magára, hogy amikor hozta a munkatársai leletét, le tudtam fordítani, és ismertem a szak szavakat. Azt hitték ápolónő leszek, és majd vénségükre ápolom majd őket... Lenyomtam négy évet, undorral, kifordult belekkel, mikor minden héten pénteken a kórházban hajnali 5-től (16 évesen!) kellett gyakorlatot teljesíteni. (értsd: ágytálpucolás, gumikesztyű nélkül, sz@ros pelenkacsere idős emberek alól szintén gumikesztű nélkül!) F@sza mondom... ez nagyon f@sza...


Jött az felvételi...kussoltam amíg lehet... aztán bejelöltem egy közgét. (hozzáteszem egy kupac füstölgő kutyagumi volt, amit abban a négy évben tanultunk matekból, angolból,... képzelheted, az osztállyal 4 éven keresztül csak a Pitagorasz tételét vettük!! Angolból 4 év alatt a Headway első 5 leckéjét (!) vettük át!). Aztán borítottam a bilit... utána nem csak otthon szívtam, hanem a suliban is, mivel a szakmais tanárok nagy reményt fűztek hozzám..


JA én meg nem vagyok hülye, és nem maradok olyan pályán ahol a BELEM IS KIDOLGOZOM, MINIMÁLBÉRT KAPOK, MIKÖZBEN SZ@RT PUCOLOK? RÁADÁSUL 3 MŰSZAKBAN! UGYE? ÍGY HOGY LEHET GYEREKET VÁLLALNI MAJD? ÉS ELTARTANI A CSALÁDOT???


Na ezek a gondolatok jártak az eszembe.. Az érettségim szívás volt, mindenki szívatott (kiv töri tanárt).


Amint kiderült hogy a felvételim sikerült (igaz akkor mégy csak egy főiskolai felsőfokú szakképzésre) onnantól kezdve, azt mondtam anyámnak, hogy el lehet felejteni! Ha valami EÜ-S gondja van, menjen orvoshoz, felejtsen el!

Mit ne mondjak? Nem én vagyok a kedvenc lánya!


Aztán sikerült a főiskolai felvételim is! meglett a közgazdász (diplomás) végzettségem, amit már régóta szerettem volna!


Jah, és megbántam? Nem! Épp múltkor találkoztam az egyik volt oszt.társammal (ápolónő), mondta, hogy a belét kigürizi, a minimálbérért, és még mindig c@rt pucol, pedig már diplomája is van...jah, igen és diplomás minimálbérért!


Tényleg ezt akarod csinálni?


Amúgy szerintem, még azt is csinálhatod, hogy jól leérettségizel, felvételizel orvosnak, panaszkodsz anyádnak, hogy ez nagyon nem jó így neked (nem fekszik), nem ezt akarnád csinálni, majd az első félévben megbuksz mindenből...ott hagyod.. ..elmész dolgozni egy fél évg, készülsz a felvételire, Így lesz tőkéd is elkezdeni az életedet, igényelhetsz diákhitelt, vagy addig keresel olyan hozzátartozót, aki tudna segíteni... vagy egyszerűen koliban fogsz lakni, vagy mellette elmész diákmunkára (mint ahogy én is tettem)... Így legalább anyád is megnyugszik, és Te is sínen leszel!



Sok sikert!

És kitartást!


Ja a sors iróniája, hogy az eü és a közgáz annak idején éppen szemben voltak egymással... az első nap úgy ültem be, hogy néztem a közgéről kiérkező diákokat és sóvárogtam, Az utolsó napon, pedig, nah itt az idő meeeeegggyyeeekk! :)



Amúgy érvelhetsz azzal, hogy ha leteszed az orvosit (nem kell komolyan gondolnod) akkor kihúzol külföldre, és nem fognak látni többé... vagy hogy anya tényleg azt karnád, hogy a lányod 12 órázzon 3 műszakban a minimálbérért?...stb


Nekem is sikerült az álmomat beteljesíteni! Neked is fog! Csak ne ess kétségbe! tudod, mindig van egy második út!

2010. aug. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

szia

én az orvosira járok. nagyon szeretem, de az biztos, hogy ez az a dolog, amit soha el nem végzel, ha nem az elhivatottság munkálkodik benned. nem is értem miért ilyenek a szüleid. amúgy miből érettségizel? mert más kell mérnökire és más orvosira. mindet megcsinálod?

a párom villamosmérnök a BME-n, suli mellett vígan tanul. nyilván nem színötös, de a munkával többet keres, mint ösztöndíjjal és az átlagjait így is kihozza olyanra, hogy felvegyék mesterképzésre. mérnöki mellett simán tudsz dolgozni, abból el tudod magad tartani. plusz ha ügyes vagy még ösztöndíjat is kapsz. próbáld meg, mert hidd el nekem, az orvosi minimum 1 elpocsékolt év lenne az életedből. sok sikert!

2010. aug. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
Eldurran az agyam, amikor meghallom, hogy a szülők rá akarnak kényszeríteni a gyermekükre valamilyen szakmát. Én ismerek olyan "orvost", akit úgy kényszerítettek az orvosszakmára, nagyon döcögősen csinálta meg, majdnem kirúgták, most meg háziorvosként tengeti az életét. Már betöltötte a 30. életévét, mire sikerült neki. Nem tűnik túl boldognak. Szóval: Ne rontsd el az érettségit, és ne add fel az álmaid! Ha meg is akarják a támogatásukat vonni tőled, inkább azt vonják el, mint a boldogságot. De nem hiszem, hogy ezt komolyan gondolnák. Sok sikert!
2010. aug. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
31%
Nekem attól durran el hogy lenézik a 3 műszakos minimálbéres embert akinek van családja és megél.Van egy régi mondás HA A PARASZT NEM SZARIK AZ ÚR NEM ESZIK.
2010. aug. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Valaki kérdezte,hogy melyik egyetemre szeretnék menni,hát a BME-az álmom.


Csak az a baj,hogy kellene eleve egy matek emelt.De az orvosihoz meg ugye biosz vagy kémia emelt kell.Nem szeretnék még plusz 2-ből érettségizni,főleg,hogy az egyik emelt is.

2010. aug. 27. 12:56
 37/43 anonim ***** válasza:
Esetleg egyáltalán ne menj egyetemre mondjuk egy évig. Hátha rájönnek, hogy mérnöknek tanulni még mindig jobb, mint egy sima érettségi.
2010. aug. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
Vagy az orvosiról bukj ki.
2010. aug. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

Erről nem beszéltél a szüleiddel komolyabban? Hogy téged az orvosi nem érdekel? Ha igen, akkor a szüleid nem épek, már bocs. Annyira gyűlölöm ezt, mikor mesterségesen akarnak vkit a szülei ilyen-.olyan pályára terelni. És miért pont orvos? Mert ők azok? Mert XY az? Mert milyen nemes cél a gyógyítás? Mert az orvos elvileg jól keres... de mérnök is...


Figyi, ne menj orvosira, ha látod, hogy nem csinálnád 100%-osan a munkádat. Ezzel lehet, hogy a jövőbeni pácienseidnek is beteszel, nemcsak magadnak. Inkább menj mérnökire, és jelentkezz be koliba, és dolgozz mellette... a szüleid meg majd rá fognak csak jönni, hogy az ő fixa ideájuk nem ér meg annyit, hogy elveszítsék a lányukat...

2010. aug. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

Mivel ennyi évig jól tanultál, nem tudnád elrontani az érettségidet, és hidd el, nem is érdemes elrontani! Szüleidnek valószínűleg fogalmuk sincsen a mai, fiatal orvosok helyzetéről, és azt sem fogják fel, hogy a kényszerből csak rossz dolog sül ki, pláne ha pályaválasztásról, vagy szerelemről van szó. Arról nem is beszélve, hogy tényleg nagy önfeláldozás és elkötelezettség szükséges a gyógyításhoz - anélkül csak kárt okoz az ember.

Mérnökként sokkal jobban fogsz tudni elhelyezkedni és pénzt keresni.

2010. aug. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!