Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni, hogy a...

Mit tudok tenni, hogy a lányom ne költse el a pénzt egyetlen egy autóra?

Figyelt kérdés

Kapott a dédszüleitől egy kisebb vagyont.

Szerintem a megfelelő döntés az lenne, hogy ezt befektessük, akár ingatlanokba, akár másba. Ő pedig mindenáron elköltené az egészet egyetlen egy dologra, ami egy autó. Azt mondja, hogy neki az az álomkocsija, magától sosem lenne ennyi "felesleges" pénze és ez az egyetlen esélye, hogy megvegye. Azt mondja, hogy neki semmi másra nincsen szüksége, van lakása, jövőre fog diplomázni és dolgozni kezd, neki egy rendes autóra van szüksége csak. De közben van autója, egy 4 éves Fiat 500-as. Mikor megkapta, akkor az volt az álma... És semmi baja nincsen, tökéletes állapotban van.

Amit ő akar, annak a fenntartási költsége is többszöröse a mostani autójának, ráadásul annyiba kerül, amennyiért már Budapesten is több lakást tud venni az ember.


Nem magamnak akarom a pénzt, ne értsetek félre. Az ő életét szeretném megkönnyíteni csak. Ha befektetné, az abból származó jövedelem is az övé lenne, nem én tenném el.


2021. júl. 7. 09:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/88 anonim ***** válasza:
89%

Kamu hát.

Lánykának simán meg lehetne mondani, hogy ott a dédszülői zsé, csinál vele, amit akar, de innentől kezdve nincs több zsebpénz. Helyette itt veri magát a kérdező, mint valami impotens, a száját kinyitni nem tudó valaki.

2021. júl. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/88 anonim ***** válasza:
100%

"Adott egy egyetemista lány, aki kap autót, lakást és a szüleitől havi 1-2 százezer zsebpénzt."

Honnan veszed, hogy ennyi a zsebpénze?

2021. júl. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/88 anonim ***** válasza:
79%
Nem az a lényeg. Pénzelni tudják, nevelni nem
2021. júl. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/88 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha számonkéritek a kérdezőn, hogy mi mennyibe kerül, akkor nem kéne ilyen légbőlkapott számokkal hadonászni...
2021. júl. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/88 anonim ***** válasza:
100%

82.

Autót fenntartani, rezsi, utazgatás, mert azt is írja az egyik kommentben, úgy szimplán megélni, ez alatt nem igazán tudná összehozni.

2021. júl. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/88 anonim ***** válasza:
100%
#82, sőt, állítólag arra hivatkozott a gyermek, hogy a kapott zsebpénzől majd kigazdálkodja a luxusautó fenntartását, max. kevesebbet utazik. Szóval az a - feltételezett - 1-200 ezer erre még kevés is lenne.
2021. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/88 anonim ***** válasza:
79%

Most őszintén, tudom, le leszek pontozva, nem tudom a pénz értékét, felelőtlen blablabla... de szerintem az a fontos kérdés itt, hogy az az autó milyen hosszú ideje álomautó, és nem akarja-e majd x év múlva lecserélni, ha kijön egy jobb. Nekem van autómániás ismerősöm, neki és a párjának hosszú évek óta volt egy álomautója... örököltek pénzt, olyat, amire nem számítottak... választhattak volna, hogy előbb törlesztik ki a lakáshitelüket vagy elköltik erre az autóra. És az autót választották, mert felkerült egy használt a piacra belőle, viszonylag jó állapotban (nem is itthonról rendelték meg, nálunk nem kapni azt a márkát/modellt). És ahogy őket látom, baromi jól döntöttek. Sokkal-sokkal boldogabbak. Van, amikor tényleg ennyire óriási örömet tud szerezni valami, ami mások szerint pénzkidobás.

De ha 1 éve az az álomautó, és évente változik nála, inkább kösse le azt a pénzt pár évig, aztán gondolja újra.

2021. júl. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/88 anonim ***** válasza:
85%
Nálatok is az volt a legnagyobb baj, hogy nem volt TV gyerekcsinálás helyett...
2021. júl. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!