Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni, hogy a...

Mit tudok tenni, hogy a lányom ne költse el a pénzt egyetlen egy autóra?

Figyelt kérdés

Kapott a dédszüleitől egy kisebb vagyont.

Szerintem a megfelelő döntés az lenne, hogy ezt befektessük, akár ingatlanokba, akár másba. Ő pedig mindenáron elköltené az egészet egyetlen egy dologra, ami egy autó. Azt mondja, hogy neki az az álomkocsija, magától sosem lenne ennyi "felesleges" pénze és ez az egyetlen esélye, hogy megvegye. Azt mondja, hogy neki semmi másra nincsen szüksége, van lakása, jövőre fog diplomázni és dolgozni kezd, neki egy rendes autóra van szüksége csak. De közben van autója, egy 4 éves Fiat 500-as. Mikor megkapta, akkor az volt az álma... És semmi baja nincsen, tökéletes állapotban van.

Amit ő akar, annak a fenntartási költsége is többszöröse a mostani autójának, ráadásul annyiba kerül, amennyiért már Budapesten is több lakást tud venni az ember.


Nem magamnak akarom a pénzt, ne értsetek félre. Az ő életét szeretném megkönnyíteni csak. Ha befektetné, az abból származó jövedelem is az övé lenne, nem én tenném el.


2021. júl. 7. 09:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/88 anonim ***** válasza:
80%
Ismerek olyan embereket, akik ilyen autót használnak. Ezek az emberek nem zsebpénzt kapnak, hanem naponta elköltenek annyi pénzt k.rvára és kokainra, mint amennyi a lányod fizetése nem lesz. Akkor ismerek gazdag, tényleg gazdag embereket, akikbek a gyerekük már 20-on évesen egymilliárd körüli házat kaptak, na ők sem ülnek ilyen autóba. És vannak olyan gazdagok, akiknek a garázsában elfér ebből 3 is. A gond ott kezdődik, hogy te ingatlanba való befektetésre buzdítod, de arról sincs fogalmad, hogy milyen ingatlanba érdemes, mert még az árát is aul lővöd, úgyhogy még az is kétséges, hogy ti milyen ingatlanba lakhattok, miközben a lányodnak több százezer zsebpénzt adtok. Tényleg ne haragudj, de te gazdag embert még közelről se láttál, annyi baromságot hordasz össze.
2021. júl. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/88 anonim ***** válasza:
0%
#57, és azt jól gondolják :-D
2021. júl. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/88 anonim ***** válasza:
74%

59: szimpla matek...


nálatok mindenki 16-17évesen kezdett szülni, vagymi????

2021. júl. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/88 anonim ***** válasza:
91%

#55


Ennyire nem tudsz számolni? :D

Ha mindenki kb. 20 évesen szült, és a lánya kb. 25 éves, akkor:


A kérdező kb. 45

A kérdező szülei (a lánya nagyszülei) kb. 65 évesek

A dédszülők kb. 85 évesek, de a kérdező azt írta, hogy 91 és 92 évesek, szóval még úgy is kijön, ha mindenki 20 év felett szült.

2021. júl. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/88 A kérdező kommentje:

"A gond ott kezdődik, hogy te ingatlanba való befektetésre buzdítod, de arról sincs fogalmad, hogy milyen ingatlanba érdemes, mert még az árát is aul lővöd, "


A gond ott kezdődik inkább, hogy olyanokat magyaráztok bele a kérdésembe, amiket le sem írtam. Sehol nem említettem, hogy milyen ingatlanba kéne befektetnie, árakat pláne nem írtam.

Sehol nem említettem konkrét összeget, még az autónál sem.

2021. júl. 7. 13:06
 66/88 anonim ***** válasza:
71%

65: Ezt írtad!!!


"ráadásul annyiba kerül, amennyiért már Budapesten is több lakást tud venni az ember."


Budapesten egy nyomi egyszobás lakás is 25-30 millió...

Ha ebből többet is tudna venni, akkor az min. három, ugye....


Tehát 90 mio-s autó.

2021. júl. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/88 anonim ***** válasza:
98%

Nem itt kellene sapitozni, hogy ki mit nem hisz el, gonosz emberek..


Te gyereked, te nevelesed, te tükröd.

2021. júl. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/88 A kérdező kommentje:

Na jó, ez már tényleg nevetséges.

Minden mondatomba bele fogtok kötni? Ez most komoly?


A "több" az lehet 2 db is (wow, micsoda újdonság).

Ismerősök most vettek két lakást Budapesten, az egyik 21, a másik 23 millió volt. Azta, rögtön nem 90 millióról van szó, hanem 44-ről.

2021. júl. 7. 13:17
 69/88 anonim ***** válasza:
23%

68.

Mit vettek, valami lepukkant panelt, egy lepukkant kőrnyéken? Az aztán jó befektetés.

2021. júl. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/88 A kérdező kommentje:
Mondom én, hogy mindenbe bele kell kötni. :D
2021. júl. 7. 13:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!