Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni, hogy a...

Mit tudok tenni, hogy a lányom ne költse el a pénzt egyetlen egy autóra?

Figyelt kérdés

Kapott a dédszüleitől egy kisebb vagyont.

Szerintem a megfelelő döntés az lenne, hogy ezt befektessük, akár ingatlanokba, akár másba. Ő pedig mindenáron elköltené az egészet egyetlen egy dologra, ami egy autó. Azt mondja, hogy neki az az álomkocsija, magától sosem lenne ennyi "felesleges" pénze és ez az egyetlen esélye, hogy megvegye. Azt mondja, hogy neki semmi másra nincsen szüksége, van lakása, jövőre fog diplomázni és dolgozni kezd, neki egy rendes autóra van szüksége csak. De közben van autója, egy 4 éves Fiat 500-as. Mikor megkapta, akkor az volt az álma... És semmi baja nincsen, tökéletes állapotban van.

Amit ő akar, annak a fenntartási költsége is többszöröse a mostani autójának, ráadásul annyiba kerül, amennyiért már Budapesten is több lakást tud venni az ember.


Nem magamnak akarom a pénzt, ne értsetek félre. Az ő életét szeretném megkönnyíteni csak. Ha befektetné, az abból származó jövedelem is az övé lenne, nem én tenném el.


2021. júl. 7. 09:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/88 anonim ***** válasza:
77%
Azért nem lehet a kocsit megnevezni, mert kamu az egész.
2021. júl. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/88 anonim ***** válasza:
97%
Fenntartani se tudná. Egy gumicsere, olajcsere is lenullázná a kezdő diplomás fizetését. Ezeket az autókat, ha újonnan veszi, be se viheti xy szerelőhöz, mert ha nem márkaszervízbe történik az olajcsere stb., rögtön bukja a garanciáját. Van luxusautó, aminek a motprháztetejét se lehet felnyitni emiatt. És akkor még nem beszélve, hogy mindenhol parkolóba tenbi az autót, biztosítások, ha valami baja van, egy vagyon az alkatrész.
2021. júl. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/88 anonim ***** válasza:
95%

nagyon kíváncsi vagyok, milyen verda lehet...


Még egy csajos MErcedesE cabrio is csak 23K..

[link]

2021. júl. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/88 anonim ***** válasza:
95%

Lamborghinit akar venni a csemete...???


[link]

2021. júl. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/88 anonim ***** válasza:
93%
Biztos valami olyasmi autó, ami valamelyik insta luxuspitshának van. Nehezen tudom elképzelni, hogy egy fiatal egyetemista lányt bármilyen módon érdekeljenek a kocsik.
2021. júl. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/88 anonim ***** válasza:
97%
Egyébként pedig még azt tudod tenni, hogy szólsz a dédinek, legyen szíves mégse adja neki még most ezt az összeget, mert agyilag még nem érett rá, hogy ennyi pénzt kezelni tudjon.
2021. júl. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/88 A kérdező kommentje:

Nem hazudok, sosem szoktam. Arról meg nem tehetek, hogy valaki számára hihetetlen, hogy vannak olyan emberek is, akik kicsit jobban állnak anyagilag.


Nem fogom leírni továbbra sem az autó márkáját, típusát, mert nem akarom, hogy erre menjen el a téma. Hogy azt fikázzák egyesek, vagy menjen a checkolgatás, hogy vajon milyen extrákkal kerülne annyiba, amennyibe. Jó magyar szokás szerint...

2021. júl. 7. 12:00
 38/88 anonim ***** válasza:
90%

37: ezzel az erővel miért írtad ki egyáltalán....???????


Most panaszkodsz vagy dicsekszel? :-DDDDD - tipikus esete....

2021. júl. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/88 anonim ***** válasza:
77%

Lehet, hogy leleszek pontozva a véleményem miatt, de nem érdekel. Szóval az én véleményem az, hogy ő kapta azt a pénzt és neki kell eldöntenie, hogy mit szeretne vele kezdeni. Ha ő autót szeretne venni, akkor had vegyen már autót. Én is lánygyermek vagyok nemrég kezdtem el dolgozni. 24 éves vagyok. Nálunk édesanyám rendszeresen megakarja mondani, hogy mire költsem el a pénzemet. Pl ő azt szeretné, ha különböző tanfolyamokat végeznék. Meg ne csesszem el hanem gyűjtögessek erre meg arra. Én régóta szerettem volna egy új telefont és most végre volt lehetőségem megvenni. Ráadásul ez egy drágább telefon. Nem milliók, de nem volt olcsó. A szüleim szemében ez egy felesleges dolog volt én viszont nagyon szerettem volna. Így hát azt csináltam, hogy úgy vettem meg a telefont, hogy a szüleim nem tudtak róla. Egyszer csak beállítottam vele és már nem tudtak mit csinálni hiszen már megvettem.


Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy engem is nagyon zavart, hogy a szüleim beleakartak szólni abba, hogy mire költsem a pénzem. Ő kapta a pénzt. Tetszik neki az az autó és örül, hogy végre van pénze megvenni. Nem értem, hogy miért kell ezt csinálni, hogy miért nem lehet hagyni, hogy arra költse a pénzt amire szeretné. Főleg akkor, hogy ha ő kapta a pénzt.

2021. júl. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/88 anonim ***** válasza:
28%
Ha jövőre diplomázik, akkor hogyan vannak még dédszülei? Hány évesek, 100?
2021. júl. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!