Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni, hogy a...

Mit tudok tenni, hogy a lányom ne költse el a pénzt egyetlen egy autóra?

Figyelt kérdés

Kapott a dédszüleitől egy kisebb vagyont.

Szerintem a megfelelő döntés az lenne, hogy ezt befektessük, akár ingatlanokba, akár másba. Ő pedig mindenáron elköltené az egészet egyetlen egy dologra, ami egy autó. Azt mondja, hogy neki az az álomkocsija, magától sosem lenne ennyi "felesleges" pénze és ez az egyetlen esélye, hogy megvegye. Azt mondja, hogy neki semmi másra nincsen szüksége, van lakása, jövőre fog diplomázni és dolgozni kezd, neki egy rendes autóra van szüksége csak. De közben van autója, egy 4 éves Fiat 500-as. Mikor megkapta, akkor az volt az álma... És semmi baja nincsen, tökéletes állapotban van.

Amit ő akar, annak a fenntartási költsége is többszöröse a mostani autójának, ráadásul annyiba kerül, amennyiért már Budapesten is több lakást tud venni az ember.


Nem magamnak akarom a pénzt, ne értsetek félre. Az ő életét szeretném megkönnyíteni csak. Ha befektetné, az abból származó jövedelem is az övé lenne, nem én tenném el.


2021. júl. 7. 09:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/88 A kérdező kommentje:

Azt mondja, hogy kigazdálkodná a zsebpénzéből, max kevesebbet utazna. Ennyit neki megér az autó szerinte.


Továbbra sem értem, hogy miért problémáztok a dédszülők életkorán. Egyik barátnőm 29 éves, még neki is élnek a dédszülei. Tudom tudom, most a következő az lesz, hogy vénségemre miért van huszonéves barátnőm, mi közös témánk lehet.

2021. júl. 7. 12:43
 52/88 anonim ***** válasza:
89%
Azt kérdeztem, hogy ki tudná e használni, tudom, hogy kiírtál egy kamu kérdést és dunsztod nincs az ilyen autókról, mert még a márkát sem, nemhogy egy típust le tudnál írni. A magyar autópályákon se tudná kihasználni, nemhogy városi utakon.
2021. júl. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/88 anonim ***** válasza:
98%
#49, ugye? Mint kiderült, minimum 3 kocsi van a háztartásban, a kisasszonynak már lakása, simán bele fog férni a luxusautó fenntartása is. Ha összetöri, kap másikat.
2021. júl. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/88 A kérdező kommentje:

De, szerencsére van fogalmam róluk. :)

Ingázik hetente, de nyilván egy ekkora teljesítményű autót nem használna ki egy átlag ember sehogy sem.


És továbbra sem azért nem írom le a márkát, típust, mert nem tudnám (??? Ez milyen feltételezés amúgy? Szerintetek ennyire bonyolult lenne rákeresni X márka Y típusának az árára?). Hanem mert nem ez a kérdés lényege!

2021. júl. 7. 12:48
 55/88 anonim ***** válasza:
69%

Kerdeztem valami. Ez akkor jin kiy ha 18 eves koraig szult mindenki

Akkor lehet, hogy ciganyok vagytok, ott meg van pénz. Es ez most nem rasszizmus volt, csak teny.

2021. júl. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/88 anonim ***** válasza:
96%

#51, Azt mondja, hogy kigazdálkodná a zsebpénzéből, max kevesebbet utazna. Ennyit neki megér az autó szerinte.


Mennyi zsebpénzt kap? Egyelőre a Fiat 500-at sem tudja fenntartani. Pedig azt is kigazdálkodhatná kevesebb utazással.


Micsoda egy elkényeztetett luvnya..

2021. júl. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/88 anonim ***** válasza:
15%

#37


Én sem értem miért ilyen hihetetlen ez... elég végigmenni Budapesten az Andrássy úton, kb. minden ötödik autó 20 millió felett van árban.


Itt gyakorikédéseken, ha azt állítod, hogy jómódú vagy, akkor az emberek nagy része rögtön arra gondol, hogy vagy hazudsz, vagy bűnöző és/vagy NER-es vagy :D

2021. júl. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/88 anonim ***** válasza:
88%

#57

Egyelőre nem 20 millióról van szó, hanem állítólag "3 budapesti lakást lehetne rajta venni"

Nos, ezzel az "új" információval gazdagodva, gondold át a válaszod hasznosságát!

2021. júl. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/88 A kérdező kommentje:

Úgy látszik, bármit írok le, az itt hihetetlen, mesébe illő kategória.

Vagy az, hogy autót akar venni a lányom, vagy az, hogy a nagyszüleim még élnek. Bármit írok, csak nagyobb felháborodás lesz belőle. Csak tudnám, hogy miért... Ha nem tetszik, vagy hihetetlen, minek válaszolni?

2021. júl. 7. 12:59
 60/88 anonim ***** válasza:
32%
55: lehet, valami színesfímkereskedők.... :))))
2021. júl. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!