Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni, hogy a...

Mit tudok tenni, hogy a lányom ne költse el a pénzt egyetlen egy autóra?

Figyelt kérdés

Kapott a dédszüleitől egy kisebb vagyont.

Szerintem a megfelelő döntés az lenne, hogy ezt befektessük, akár ingatlanokba, akár másba. Ő pedig mindenáron elköltené az egészet egyetlen egy dologra, ami egy autó. Azt mondja, hogy neki az az álomkocsija, magától sosem lenne ennyi "felesleges" pénze és ez az egyetlen esélye, hogy megvegye. Azt mondja, hogy neki semmi másra nincsen szüksége, van lakása, jövőre fog diplomázni és dolgozni kezd, neki egy rendes autóra van szüksége csak. De közben van autója, egy 4 éves Fiat 500-as. Mikor megkapta, akkor az volt az álma... És semmi baja nincsen, tökéletes állapotban van.

Amit ő akar, annak a fenntartási költsége is többszöröse a mostani autójának, ráadásul annyiba kerül, amennyiért már Budapesten is több lakást tud venni az ember.


Nem magamnak akarom a pénzt, ne értsetek félre. Az ő életét szeretném megkönnyíteni csak. Ha befektetné, az abból származó jövedelem is az övé lenne, nem én tenném el.


2021. júl. 7. 09:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/88 anonim ***** válasza:
72%
Mibe kötök bele. Annyi pénzből, amit leírtál, ilyen ingatlanokat lehet maximum vásárolni. Ezek befektetésnek sem jók, mert egy vagyont rájuk kell költeni, hogy normális áron ki lehessen adni, de a környék miatt úgyse fizetik meg.
2021. júl. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/88 anonim ***** válasza:
82%

68: ha kettőről lett volna szó, akkor leírtad volna, hogy akár KÉT lakást is vehetne....


Belekavarodtál a kamusztoridba, mint kiscica a pókhálóba! :-D

2021. júl. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/88 anonim ***** válasza:
78%
72 ezt a szólást még nem hallottam, de nagyon jó.😂
2021. júl. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/88 anonim ***** válasza:
14%

#58


Ki mondta, hogy húszmillióról van szó? Tudom, hogy nagyon hihetetlen, de a "húsz millió fölötti"-ben benne van a 30, 40, 50, 60 millió is.


A Porschék, Ferrarik, Bentley-k meg AMG Mercik amiket este hazafelé minden nap látok, azok biztos csak illúziók :)

2021. júl. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/88 anonim ***** válasza:
100%
A nagyszüleiddel nem tudsz beszélni, hogy beszéljenek vele mire szánták a pénzt mikor adták neki? Nem beszéltetek előtte róla? Ők miért adják oda? Mit gondoltak miért adják? Pl házat vegyen stb… megtehetik a nagyszüleid hogy talán mégegyszer fog kapni ennyit? Az a baj, hogy könnyen jött pénz könnyen megy, nem tudja mennyit kell dolgozni egy fizetésért. Azt végképp nem tudja ez mennyi pénz és talán soha nem lesz ennyi.Szerintem éretlen volt erre az összegre. Várni kellett volna , hogy dolgozzon egy kicsit, gazdálkodjon belőle és jobban átlátná. Én addig helyezném nyomás alá a gyerekem amíg jobb belátásra nem tér. Te vagy az anyja, vess be mindent, hogy megmaradjon a pénz. Kért a dédszülőket hassanak rá ők is. Ma ez a kocsi az álma, holnap az, lehet álom egy tízmilliós autó is, csak hozzáállás kérdése. Én biztos nem hagynám hogy eltapsolja fiatal fejjel.
2021. júl. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/88 anonim ***** válasza:
77%

74.

És biztos diáklányok ülnek benne, akiknek az okos anyjuk inkább az autó árából venne lepukkant lakótelepi lakásokat valami . kerületi paneltömbben " befektetésnek".

2021. júl. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/88 anonim ***** válasza:
95%
Amúgy is annyira életszerű ez a kérdés. Adott egy egyetemista lány, aki kap autót, lakást és a szüleitől havi 1-2 százezer zsebpénzt. A dédszülők odaajándékoznak neki minimum 50 millió forintot, amiből a lány egy luxus autót akar venni, úgy, hogy még a kis 3 milliós autóját sem tudja fenntartani, ergo képtelen a pénzzel bánni. Anyuka, aki hasonlóan életképes, a gyakori népét kérdezi, hogy mit csináljon, ahelyett, hogy megmondaná a lányának, nagykorú vagy édesem, saját lakással és egy valag pénzzel, kicsit ciki már zsebpénzért kuncsorogni. Úgy vedd meg az autót, hogy ezek után ezt neked kell kigazdálkodnod, elvileg kaptál 2 lakás árát.
2021. júl. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/88 anonim ***** válasza:
89%

77: 10pontos!


Tipikus kitalált történet, a kérdező valszeg önmagát szórakoztatja... Vagy elképzeli, hogy mi lenne ha... - mindezt egy újpalotai másfélszobás lepukkant panellakás konyhájából... :-D

2021. júl. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/88 anonim ***** válasza:
84%
Ha egy kérdésre minimum 5 oldalnyi válasz van ebben a aktegóriában az szinte mindig a sztorizgatósok közül kerül ki: :D
2021. júl. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/88 anonim ***** válasza:
83%
A szokásos gazdaglányos kamukérdés 100000. fejezet.
2021. júl. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!