Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem képesek elfogadni,...

Miért nem képesek elfogadni, hogy muszlim barátom van?

Figyelt kérdés

Itt tanul Magyarországon, és nem is szándékozik visszamenni a szülőhazájában, itt képzeli el a jövőjét. Engem nem érdekel a bőrszíne, nagyon kedves, okos, normális fiú, modern gondolkodással, tehát nem tekinti a nőket kevesebbnek, meg nem várja el, hogy csadorban járjak. Muszlim és gyakorolja is a vallását, de nem árt senkinek. A szüleim mikor megtudták, hallani se akartak róla, sőt el akartak tiltani, mert ők ilyen maradi felfogásúak, hogy ha arab, akkor biztos ki akar majd vinni hozzájuk és nem enged haza, és/vagy terrorista... A hétvégén grillezünk, és oda se engedték, hogy elhozzam, pedig legalább megismerhetnék, mert hogy az ő házukba be ne tegye a lábát. Nagyon rosszul esett, és nem tudom mit tehetnék, hogy megenyhüljenek és elhiggyék, hogy nem bánt és ő is ugyan olyan ember mint mi. Én szeretem, ha bántana, nem szeretném.

Mit tehetnék, hogy elfogadják? Hogy magyarázzam el nekik, hogy csak mert muszlim, még nem gonosz?


2021. jún. 18. 19:16
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
72%
Ezt csak akkor fogod megérteni, ha lesz gyereked és az akkori kultúrától erősen eltérő ember lesz a párja. Féltenek a sok negatív példa miatt. Ha 5-10 év múlva is minden rendben lesz, akkor majd lassan elfogadják.
2021. jún. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
83%

Egy biztos ha hozzá mész feleségül nem öltözhetsz úgy ahogy szeretnél,hosszú nadrág,hosszú ujjú felsők és a hajadat is el kell takarni,

Sok muszlim nőt látok munkahelyemen.

2021. jún. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
61%
Magára adó magyar/európai nő NEM jön össze arabbal/muszlimmal.
2021. jún. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
83%

Az én férjem is olyan országból származik, ami erőteljesen muszlim többségű, viszont ő nem gyakorolja a vallást kb. 17-18 éves kora óta. Magyarországon élünk, az itteni értékeket követjük, mindketten dolgozunk, a házimunkát ugyan én csinálom, de csak mert ő nem elég alapos, javítgatom utólag ha ő csinálja :) Azt vehetek fel, amit akarok, bár magamtól sem öltözködöm kihívóan. A karácsonyt és a húsvétot is megünnepli velem, együtt díszítjük a fát, ajándékozunk családi körben. Így, hogy bele lehet vonni őt is az ünnepek körüli családi eseményekbe pl. az én szüleim soha egy rossz szót nem szóltak, mert látják, hogy nyitott. Annyi, hogy a sertéshúsért nincs oda, egyszerűen azért, mert nem szokott hozzá az ízéhez gyerekkorától kezdve, nem vallási okokból nem eszi meg. A mamám töltött káposztáját illemből azért legyűrte :)


Anyu és Apu azt mondta anno, mielőtt megismerték, hogy adnak neki esélyt, mert mindenki megérdemli, nekik az a lényeg hogy lássák, hogy szeret és tisztel. Attól függetlenül, hogy honnan jön. Azt kellene elérned, hogy csak egyetlen egyszer le tudjatok ülni együtt beszélni. Talán tudnának utána bizalmat szavazni neki.


Azt azonban le kell írnom, hogy nem tudom mi lenne velünk, ha tartaná a vallását. Az egy nagyon más szituáció volna. Akkor biztosan a gyerekeinket is ebben a szellemben szeretné nevelni, amit nem az, hogy elleneznék, de én úgy gondolom, hogy mindenki maga kell hogy eldöntse, miben hisz, vagy hogy hisz-e - nekem is megadták a lehetőséget a szüleim erre mikor kicsi voltam. Hiányozna, hogy együtt megigyunk egy-egy pohár bort egy nehéz nap után. Hiányozna, hogy ugyanolyan, egyenlő felek legyünk a kapcsolatban, megkérdőjelezhetetlenül. Ezzel nem azt mondom, hogy egy hívő férfi nem kezelheti a párját egyenlően, de félnék, hogy ez nem lenne annyira alap, mint most.


Én szurkolok nektek, de olvass utána a vallásnak, fel lehet lapozni egy Koránt, aztán beszélgessetek a témával kapcsolatban a barátoddal. Csak akkor tudsz mellette teljes mellszélességges kiállni a szüleid előtt, ha biztos vagy abban, hogy tiszelni és szeretni fog, azzal együtt (vagy annak ellenére), hogy muszlim. Ehhez hallanod kell a nézeteiről, arról, hogy mit jelent számára a vallás.

2021. jún. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 qkker1 ***** válasza:
85%

"Ha látnám rajta az agresszió jeleit, egyből otthagynám."


Akkor már esély nélkül lennél!

2021. jún. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 qkker1 ***** válasza:
70%

"A kereszténység nevében végiggyilkolták a fél világot. Miről beszélünk? Maga az egyház is terrorszervezet volt ha azt vesszük."

Valami 150 éves török uralomról nem hallottál?

Mintha Allah nevében akarták volna leigázni egész Európát!

/ami nem mentség a keresztes háborúkra, az is elítélendő/

2021. jún. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
100%

Nem probléma, hiszen amíg itt vagytok, alkalmazkodik.


Nos, a kérdés, hogy a saját országában is olyan tisztelettudó-e, vagy onnantól kezdve, hogy átléptétek a határt neked kss van. Sajnos az utóbbi a gyakoribb :(

2021. jún. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
36%

56, a kersztes háborúk azért voltak mert a Szentföldön nem hagyták a muszlimok a keresztény hit gyakorlását. Az egy "válasz reakció" volt.


"Magára adó magyar/európai nő NEM jön össze arabbal/muszlimmal."


Ugyanez a véleményem.

2021. jún. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a kapcsolat elején még minden szép és jó, az erőszakos fél sem rögtön kezd agresszióba (verbális vagy tettleges), hanem miután már összeköltöztetek, vagy már házasok vagytok.
2021. jún. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 qkker1 ***** válasza:
80%

"Az egy "válasz reakció" volt."


Az is válaszreakció volt, hogy a Sámánista/pogány Magyarokra erőszakkal rákényszerítették a kereszténységet, vagy hogy Amerikában tűzzel-vassal terjesztették?

2021. jún. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!