Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem képesek elfogadni,...

Miért nem képesek elfogadni, hogy muszlim barátom van?

Figyelt kérdés

Itt tanul Magyarországon, és nem is szándékozik visszamenni a szülőhazájában, itt képzeli el a jövőjét. Engem nem érdekel a bőrszíne, nagyon kedves, okos, normális fiú, modern gondolkodással, tehát nem tekinti a nőket kevesebbnek, meg nem várja el, hogy csadorban járjak. Muszlim és gyakorolja is a vallását, de nem árt senkinek. A szüleim mikor megtudták, hallani se akartak róla, sőt el akartak tiltani, mert ők ilyen maradi felfogásúak, hogy ha arab, akkor biztos ki akar majd vinni hozzájuk és nem enged haza, és/vagy terrorista... A hétvégén grillezünk, és oda se engedték, hogy elhozzam, pedig legalább megismerhetnék, mert hogy az ő házukba be ne tegye a lábát. Nagyon rosszul esett, és nem tudom mit tehetnék, hogy megenyhüljenek és elhiggyék, hogy nem bánt és ő is ugyan olyan ember mint mi. Én szeretem, ha bántana, nem szeretném.

Mit tehetnék, hogy elfogadják? Hogy magyarázzam el nekik, hogy csak mert muszlim, még nem gonosz?


2021. jún. 18. 19:16
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
74%
Én elhiszem hogy kedves meg normális.. Minden muzulmán hapsi az amíg a felesége nem leszel. Utána jönnek a bajok.
2021. jún. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
70%

Érthető, hogy most a nagy szerelemben nem látsz tisztán. De nyugodt lehetsz benne, hogy a szüleid csak jót akarnak neked.

Nem tudhatod, hogy nem akar-e majd magával vinni haza, meg rádkényszeríteni a fanatikus vallásos dolgokat. Hát hány, meg hány ilyen történetet lehet hallani. Kell ez neked?

Szerintem jobban teszed, ha hallgatsz a szüleidre, és még addig megszakítasz minden kapcsolatot amíg nem fáj annyira.

2021. jún. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
75%
Ismerős lánya pont így járt. Míg csak barátnő volt, addig minden szuper volt, aztán mit ad Allah, elköltöztek a férj hazájaba. A feleségnek hallgass a neve, egyedül nem mehet sehova, elválni nem tud. Menekülj.
2021. jún. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
74%
Nem gonosz, csak más kultúra. Most még kedves, de az igazi arcukat a házasságkötés után mutatják meg. Szüleid nem véletlenül féltenek tőle.
2021. jún. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
83%

Én elhiszem, hogy te kifogtál egy jót. Tényleg. Nekem is vannak muszlim ismerőseim, külföldön is élek, semmi probléma nincs velük, sokan ide hozták a családjukat is, és nem fognak vissza menni már a saját hazájukba. Híres muszlim influencerek is vannak, és látszik, hogy nem ugyanúgy gondolkodnak, mint ahogy itt a média elhiteti. Keresztényből is van egy rakat "káros" felekezet, ember, mégsem szabad megítélni őket.


DE!

Érthető, hogy mivel a szüleid más világképben nőttek fel, tartanak mindentől, ami Európán kívülről jött. Nem hiszem, hogy valaha is meg fogják ezt szokni, vagy megbarátkozni vele. Bele kell nyugodnod, hogy a családod tartozkodó lesz veled ezentúl.

Viszont én is azt tanácsolom, ne hagyd, hogy a nagy szerelemben rábeszéljen, hogy el menj vele innen. Jobb félni, mint megijedni. Ha nagyon költözni akartok, nyugat felé vonuljatok!

2021. jún. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim válasza:
84%

Nehéz kérdés nagyon. Őszintén, egyet tudok érteni az előttem válaszolókkal. Azonban mindig ott van az esély, hogy mi van ha ő mégsem olyan.

Rengeteg lány jár rosszul azért, mert ők is azt hitték, hogy az ő barátjuk más.

Én csak azt tudom mondani, hogy vigyázz vele és soha ne menj el vele a hazájába. Amíg itthon vagytok, addig nem lehet gond.

Ajánlom, hogy olvasd el A lányom nélkül soha c. könyvet. Igaz történet. Talán utána te is belátod, hogy igenis van benne veszély.

2021. jún. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
84%
Nem rosszindulatból mondom: egy kedves barátnőmnek is muzulmán pasija volt. Minden szép és jó volt az esküvőig, utána viszont... A csaj félig süket azóta, és már nincs a férjével. Ki kellett menteni mert bántalmazta a kedves, normális muzulmán párja. És mielőtt úgy megverte hogy beszakadt a csaj dobhártyája, napi szinten voltak a verések. Olyan apropókból, hogy vissza mert szólni a "ku.rva" az anyósnak, vagy nem akart szexelni. Nem állítom hogy minden muzulmán férfi szörnyeteg, de ők durván másféle értékrendbe nőnek bele. És ebbe belefér az engedetlen nő "fegyelmezése" vagy megerőszakolása ha annak nincs kedve dugni.
2021. jún. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
79%

Sajnálom a szüleidet hogy ilyen helyzetbe kerültek. Féltenek, amire megvan minden okuk.

Te még nagyon fiatal vagy, keveset tudsz a világról, és ott a rózsaszín köd is.

Drukkolok hogy te ne járj úgy mint a többség.

2021. jún. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim válasza:
11%
Inkább muzulmán legyen mint keresztény
2021. jún. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
77%

A nővéremnek arab férje van 25 éve. Az 1990-es években még nem volt annyira elfogadó a társadalom velük szemben, mint most. Éltek 5 évet Németországban is, két évet Szaúd-Arábiában és a többit Magyarországon. Egészségügyben dolgoznak és három gyerekük van. A legnagyobb gyerekük tavaly lett orvos.


Nem minden muszlim terrorista és tiszteletlen a nőkkel szemben.


Ha a szüleid nem kedvelik akkor ne erőltesd a találkozásokat

2021. jún. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!