Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy ne legyen...

Mit tehetnék, hogy ne legyen rossz a kapcsolat a párom exnejével?

Figyelt kérdés
Elváltak hosszú házasság után 2019 végén, van egy közös gyerekük is. Én tavaly ismerkedtem meg vele, azóta már össze is költöztünk, tervezzük a közös jövőt, jól megvagyunk, a gyerkőc (15/L) is megkedvelt engem, sok közös programunk van. Azonban az édesanyja nem fogad el engem, mármint konkrétan gyűlöl, minden ok nélkül, hiszen nem is ismer. Ha velünk van a lány, és jól érzi magát, vagy pl. meglepjük valami apró ajándékkal, akkor az édesanyja elsírja magát, szomorkodik, lelkifurdalást okozva ezzel a gyereknek, aki "jól meri" érezni magát velünk. Próbáltam már közeledni az exnejhez, még a lánnyal való első találkozás előtt, mert gondoltam tudni szeretné, hogy kivel tölti majd a lány a hétvégék egy részét, de nem akart megismerni. Ezzel nincs is baj, nem kell engem kedvelnie, ha neki úgy könnyebb, akkor utáljon nyugodtan, de a gyereket miért kell befolyásolni? Miért nem lehet úgy hozzáállni, hogy oké, a gyerek jól érzi magát velünk és kész, miért kell folyamatosan két tűz között tartani őt? Szegény már nem mer hazavinni tőlünk semmit, nehogy az legyen, hogy az édesanyja megint "csalódik benne". Mit tehetnék?
2021. jún. 14. 15:46
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:
Nem akarok mindenáron csacsogni. Csak mivel az elejétől kezdve utál engem, ezért próbáltam kezdeményezni egy normálist viszonyt. De már többször leírtam, hogy nem én vagyok a fontos ebben a történetben, hanem a gyerek, őt nem kellene folyamatosan befolyásolni, elvenni az örömét, lelkifurdalást kelteni benne. Ez a lényeg.
2021. jún. 15. 12:33
 32/33 anonim ***** válasza:
16%

#31, őt nem kellene folyamatosan befolyásolni, elvenni az örömét, lelkifurdalást kelteni benne. Ez a lényeg.


Nem kéne, valóban. De a jelek szerint nem igényli, hogy te legyél a terapeutája, ez pedig neked kell elfogadnod

2021. jún. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
79%

32-es: fogd már fel - mégha nehezedre is esik láthatóan, az eddigi nyilatkozataid alapján - hogy a kérdezö NEM az exszel akar feltétlen beszélgetni, hanem csak annyit akart volna, hogy az anya tudjon arról, kivel tölti a gyereke az idejét.

Másrészt NEM akart az ex terapeutája lenni, hanem a gyerek lelki egészsége az, amit szem elött tart. Az anya az, aki tönkreteszi a gyereket, és ez az, ami probléma. Ezt azért minden normális anyának és nönek fel kellene fognia, hogy nem azért van a gyerek, hogy rajta vezesse le a frusztrációját. Ha az anya nem tudja elfogadni a helyzetet, akkor KERESSEN magának egy terapeutát, ne pedig a gyereket bántsa lelkileg.


De gondolom, ezt a választ sem fogod tudni megérteni, mert a saját rövidzárlatos programod jár csak az eszedben és nem vagy képes objektívan hozzáállni a kérdéshez.

2021. jún. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!