Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy ne legyen...

Mit tehetnék, hogy ne legyen rossz a kapcsolat a párom exnejével?

Figyelt kérdés
Elváltak hosszú házasság után 2019 végén, van egy közös gyerekük is. Én tavaly ismerkedtem meg vele, azóta már össze is költöztünk, tervezzük a közös jövőt, jól megvagyunk, a gyerkőc (15/L) is megkedvelt engem, sok közös programunk van. Azonban az édesanyja nem fogad el engem, mármint konkrétan gyűlöl, minden ok nélkül, hiszen nem is ismer. Ha velünk van a lány, és jól érzi magát, vagy pl. meglepjük valami apró ajándékkal, akkor az édesanyja elsírja magát, szomorkodik, lelkifurdalást okozva ezzel a gyereknek, aki "jól meri" érezni magát velünk. Próbáltam már közeledni az exnejhez, még a lánnyal való első találkozás előtt, mert gondoltam tudni szeretné, hogy kivel tölti majd a lány a hétvégék egy részét, de nem akart megismerni. Ezzel nincs is baj, nem kell engem kedvelnie, ha neki úgy könnyebb, akkor utáljon nyugodtan, de a gyereket miért kell befolyásolni? Miért nem lehet úgy hozzáállni, hogy oké, a gyerek jól érzi magát velünk és kész, miért kell folyamatosan két tűz között tartani őt? Szegény már nem mer hazavinni tőlünk semmit, nehogy az legyen, hogy az édesanyja megint "csalódik benne". Mit tehetnék?
2021. jún. 14. 15:46
1 2 3 4
 11/33 Császár Csilla 1979 válasza:
85%

A kérdezővel nincs semmi baj. Az ex az, aki úgy viselkedik, mint egy éretlen tini kamaszlány. Nem a kérdező hölgy volt az oka annak, hogy elváltak, így nincs is miért utálni. Egy 15 éves gyereket zsarolni pedig undorító dolog.


Neked kedves kérdező neked pedig azt tanácsolom, hogy várj, az idő talán segít, megjön az esze, s lenyugszik az ex. Te mindent megtettél, mást nagyon úgyse tudsz. Talán a férjed tényleg beszélhetne vele, bár sok értelmét nem látom.


A gyerek pedig ne hagyja magát zsarolni, intézze el az anyja kérdéseit 1-2 kedves mondattal. Nem kislány már,lassan felnőtt nő lesz. Nem azt mondom, hogy ne szeresse, vagy ne legyen udvarias az anyjával, inkább keresse meg az arany középutat.

2021. jún. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
24%
Jaj ugyan hagyjuk már, nem a Kérdező a hibás... A lánynak sincs ellenvetése az új partnerrel szemben, akkor meg minek a feszkó? Az előző feleség tipikus zsörtölődő nőnek tűnik, nem hinném, hogy véletlen hullott szét a házassága, nem csoda, hogy elváltak tőle, most meg még szegény lányát is mérgezi. Gondolom, ha öregségére full egyedül marad, akkor meg mindenki hibás lesz csak ő és a csodálatos természete nem. Igenis szokja meg, hogy kikerült a képből és moderálja magát, ha nem akarja a lányát is elveszíteni!
2021. jún. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
62%
Nem lehet hogy az zavarja jogy a sajat fizezesebol neki mar nem tellik mozira ezzetembe ajandekokra? Koztudott hogy valas utan az apa penze joval nagyobb a feleseg meg kuszkodik hisz karriert epiteni nem tudott. Raadasul mivel az apak lathatason agyba fobe programoznak, a gyerek tul lenne ingerelve ha meg anyaval is ezt kene csinalni, mert otthon lenni pihenni elmenyt feldgozni is mell a gyereknek. Teszem azt van 4 szabadnapja a gyereknek, ebbol kettot telezsufol az apa, akkor anyanak mar nincs szive elrangatni a gyereket megint programozni, foleg ha tudja hogy introvertalt.
2021. jún. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom, miért kellett a 12. hsz.-t lepontozni... Az a nő tényleg a lányát marja csak el magától, ha tetszik, ha nem.
2021. jún. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
63%
14-es: minden olyan válasz le van pontozva, ami a kérdezöt nem szidja, hanem igazat ad neki!
2021. jún. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
41%

13-as: ez éppen fordítva szokott lenni, az apa az, akinek sokkal kevesebb pénze lesz válás után.

Ettöl még nem biztos, hogy az anyának több, habár egy 15 éves gyerek már nem igazán lehet akadálya a karrierépítésnek, már évek óta nem, de itt nem is anyagi problémákról van szó szemmel láthatóan, hanem az anya eygszerüen csak áskálódik az apa és a kérdezö ellen minden ok nélkül.

Ha tényleg rendes, szeretö anya lenne, akkor inkább örülnie kellene annak, hogy a gyereke jól érzi magát az apánál is, nem szakad meg köztük a kapcsolat.

2021. jún. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
49%
Gondolom tipik mártír nőcikék pontoztak le, akiknek nem tetszik, hogy igen, (b)anyucika csak a saját lányát marja el ezzel a taszító viselkedéssel...
2021. jún. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
30%
Minden exfeleség egy kígyó
2021. jún. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
93%

Anya vagyok, férjezett. Nem vetitek senkire semmit.

Viszont utálom az anyósomat, egy féreg volt mindig velem. A saját egyszem fiára (a férjem) is irigy, nem tudom szeret-e őszintén bárkit is.

A nagyobbik fiam (18) a lezárások alatt, elment hozzá segíteni valami informatikai problémát megoldani.

Akkor már több mint 1 éve nem találkoztunk a banyával, mert retteg a vírustól (hála az égnek).

A fiam pontosan tudja miket csinált és miket mondott nekem és az apjának a nagyanyja, de úgy jött haza, hogy de jó volt mamával találkozni, meg egy kicsit kimozdulni. (akkor már hónapok óta volt itthon online oktatásban + kijárási tilalom +...+...)

Én ezen nagyon meglepődtem, mert a gyerekeimmel sincs szoros érzelmi köteléke, és csak annyit mondtam örülök neki, hogy te jól érezted magad, de tudod kicsim, hogy milyen velem, nem szívesen hallok felőle.

Ennyivel elintéztük a dolgot. Aztán hallottam még elmondta az apjának, tesójának. Ennyi.

Azért írtam ilyen hosszan, mert az "anyukának" is félre kellene tenni a sértettségét és nem lelkiismeret furdalást okozni a gyerekének, hanem csak annyit mondani örülök, hogy jól érezted magad, de apádnak még nem tudok megbocsájtani, inkább ne menjünk bele a részletekbe. A gyerekek nem hülyék. Biztos, hogy megértené a kislány is.

Mondjuk nálunk a családban nyíltan beszél mindenki az érzéseiről. Örömről, fájdalomról egyaránt.

2021. jún. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
33%
Én nem vagyok mártír nőci. Nincs gyerekem, és féltékeny exfeleség sincs. Egyszerűen csak beleképzelem magam az exnej helyzetébe: elváltak tőle, otthagyták, neveli a 15 éves lányát. A férfi új nője egy hebrencs, ugrabugra nő, aki elvárná, hogy az egész világ az ő lába nyomát csókolgassa, csak mert most éppen ő van az apucival. Valószínűleg apuci az exfeleségét is ilyen hebrencs, a feleségnél 20 évvel fiatalabb fruskákkal csalta, ha nem is pont ezzel. Nekem ellenszenves, ez van.
2021. jún. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!