Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy ne legyen...

Mit tehetnék, hogy ne legyen rossz a kapcsolat a párom exnejével?

Figyelt kérdés
Elváltak hosszú házasság után 2019 végén, van egy közös gyerekük is. Én tavaly ismerkedtem meg vele, azóta már össze is költöztünk, tervezzük a közös jövőt, jól megvagyunk, a gyerkőc (15/L) is megkedvelt engem, sok közös programunk van. Azonban az édesanyja nem fogad el engem, mármint konkrétan gyűlöl, minden ok nélkül, hiszen nem is ismer. Ha velünk van a lány, és jól érzi magát, vagy pl. meglepjük valami apró ajándékkal, akkor az édesanyja elsírja magát, szomorkodik, lelkifurdalást okozva ezzel a gyereknek, aki "jól meri" érezni magát velünk. Próbáltam már közeledni az exnejhez, még a lánnyal való első találkozás előtt, mert gondoltam tudni szeretné, hogy kivel tölti majd a lány a hétvégék egy részét, de nem akart megismerni. Ezzel nincs is baj, nem kell engem kedvelnie, ha neki úgy könnyebb, akkor utáljon nyugodtan, de a gyereket miért kell befolyásolni? Miért nem lehet úgy hozzáállni, hogy oké, a gyerek jól érzi magát velünk és kész, miért kell folyamatosan két tűz között tartani őt? Szegény már nem mer hazavinni tőlünk semmit, nehogy az legyen, hogy az édesanyja megint "csalódik benne". Mit tehetnék?
2021. jún. 14. 15:46
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
84%
Hol láttál te olyat, hogy az új nő azt várja, hogy csókolgassák a lábnyomát? Bírom, mikor vadidegenek vadabbnál vadabb teóriákat kreálnak...
2021. jún. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
22%
Miért, te mit látsz? Vak vagy? A kérdező meg van sértve, amiért az exfeleség nem imádja őt! Ez beteges, akár tetszik, akár nem!
2021. jún. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
28%

A régi feleségnek valószínűleg az nem/sem tetszik, hogy hétvégente eljátsszák hármasban a mama-papa-gyerek háromszöget. Ez szokott is menni egy ideig programok, ajándékok, műmosoly...-, amíg az új csaj be nem vágódik teljesen a pasinál. Ha lesz közös gyerek, akkor jönnek majd azok a kérdések, hogy

- meddig kell a páromnak a gyerektartást fizetni? mehetne akár diákmunkázni is..

- ide akar költözni az előző házasságból született gyerek, én ezt nem akarom

- hogyan lehetne az első kölyköt kizárni az örökségből?

satöbbi, bele kell csak lapozgatni a Gyakoriba

2021. jún. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
77%

A te kótyagos bucikádban maximum.


Próbáltam már közeledni az exnejhez, még a lánnyal való első találkozás előtt, mert gondoltam tudni szeretné, hogy kivel tölti majd a lány a hétvégék egy részét, de nem akart megismerni. Ezzel nincs is baj, nem kell engem kedvelnie, ha neki úgy könnyebb, akkor utáljon nyugodtan, de a gyereket miért kell befolyásolni? ---> Ennyit erről. Marhára nem vágyik semmi olyanra a kérdező, amiket te behallucináltál a sztoriba. A beteges te vagy, meg a toxikus exfeleség.

2021. jún. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
71%
Hát, Utolsó. Én férjnél vagyok, nem voltunk egymás előtt mással házasságban, van egy gyerekünk is. Mondjuk engem is nős pasi dug, csak a saját férjem az, csak azért mondom, hátha belekötsz. Szerintem is beteg vagy, nem értem, hogy hogyan lehet ilyen eltorzult, kitekert módon gondolkodni. Keress fel szerintem egy szakembert. Sokkal boldogabb leszel, ha segítenek letenni a tonnányi mérget, ami benned van. Hátha nem is vagy ilyen taszító igazából.
2021. jún. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
10%
Kétlem hogy ajándékkal le elhetne kenyerezni.
2021. jún. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
9-es, köszönöm a soraidat, valóban ez volt a kérdés lényege, köszönöm a tanácsokat :)
2021. jún. 15. 09:55
 28/33 A kérdező kommentje:

Páran nagyon félreértették a dolgokat, egy szóval sem mondtam, hogy engem imádnia kellene az exnek, de szerintem egy normális viszony, ahol tudunk egymással egy-két szót váltani tisztességes hangnemben, az nem ártana. Szíve joga utálni engem, csak a gyereket sajnálom, hogy ilyen befolyás alatt van. Beszélgettem tegnap a párommal erről sokat, leül majd beszélni vele, hogy hátha rendezni tudjuk valahogy a dolgokat, ne mérgesedjen el még jobban a helyzet, próbáljuk mindannyian azt nézni, hogy a gyereknek mi a jó.

A segítő kommenteket viszont köszönöm szépen! :)

2021. jún. 15. 10:08
 29/33 A kérdező kommentje:

"A férfi új nője egy hebrencs, ugrabugra nő, aki elvárná, hogy az egész világ az ő lába nyomát csókolgassa, csak mert most éppen ő van az apucival."


Bocsánat de ezen olyan jót nevettem :D Én, 43 évesen (pontosan annyi idősen mint az exnej, egykorúak vagyunk), hebrencs ugrabugra... na nem baj, ez tetszett, jól indult a nap :)

2021. jún. 15. 10:12
 30/33 anonim ***** válasza:
64%

De miért kéne veled a nőnek szót váltania? Ott az exférje, a gyerekről szót vált azzal, más közös téma meg nemigen lehet mostanra. Neked az égvilágon semmiről nem kell vele csacsognod.


Ha majd találkoztok a gyerek ballagásán, esküvőjén, akárhol, akkor az elvárható, hogy majd normálisan köszönjön neked és fogadja a köszönést, de ennyi.

2021. jún. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!