Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy ne legyen...

Mit tehetnék, hogy ne legyen rossz a kapcsolat a párom exnejével?

Figyelt kérdés
Elváltak hosszú házasság után 2019 végén, van egy közös gyerekük is. Én tavaly ismerkedtem meg vele, azóta már össze is költöztünk, tervezzük a közös jövőt, jól megvagyunk, a gyerkőc (15/L) is megkedvelt engem, sok közös programunk van. Azonban az édesanyja nem fogad el engem, mármint konkrétan gyűlöl, minden ok nélkül, hiszen nem is ismer. Ha velünk van a lány, és jól érzi magát, vagy pl. meglepjük valami apró ajándékkal, akkor az édesanyja elsírja magát, szomorkodik, lelkifurdalást okozva ezzel a gyereknek, aki "jól meri" érezni magát velünk. Próbáltam már közeledni az exnejhez, még a lánnyal való első találkozás előtt, mert gondoltam tudni szeretné, hogy kivel tölti majd a lány a hétvégék egy részét, de nem akart megismerni. Ezzel nincs is baj, nem kell engem kedvelnie, ha neki úgy könnyebb, akkor utáljon nyugodtan, de a gyereket miért kell befolyásolni? Miért nem lehet úgy hozzáállni, hogy oké, a gyerek jól érzi magát velünk és kész, miért kell folyamatosan két tűz között tartani őt? Szegény már nem mer hazavinni tőlünk semmit, nehogy az legyen, hogy az édesanyja megint "csalódik benne". Mit tehetnék?
2021. jún. 14. 15:46
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
99%
Te semmit nem tudsz tenni, neki kellene felnőtt módjára viselkednie.
2021. jún. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
99%
Sajnos ez tényleg nem rajtad múlik, te megtettél mindent. A férjednek kéne beszélnie vele, hogy nagyon nem normális, amit csinál és fejezze ezt be, mert a közös gyereküknek árt vele, neki pedig mint apának joga van a gyereknek ajándékot adni, vendégül látni őt.
2021. jún. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell vele kapcsolatban lenned. Minek? Meg nem tette magat tul a valason, te pedig erolteted az egesz "baratkozast"!

A lanynak mondjatok meg, hogy otthon ne meseljen rolatok es kesz.

2021. jún. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Nem ragaszkodom ahhoz, hogy "kapcsolatban" legyünk, csak próbáltam megismerkedni vele, hátha akkor nem fog ennyire utálni, de ezt nem tudom befolyásolni. A gyereket viszont sajnálom, mert az édesanyja mindig kikérdezi, hogy mi volt itt, azt sem akarjuk, hogy hazudjon, és azt mondja, hogy nem csináltunk semmit, amikor épp moziban voltunk, vagy étteremben, vagy bárhol máshol, mert az édesanyját bántja, hogy ő jól érezte magát velünk, vagy ha ajándékot kap akkor is. Egyébként igen, valószínűleg nincs től a váláson, én még nem voltam ilyen helyzetben, anya sem vagyok, nem tudom, hogyan működik ez, de ilyenkor nem próbálom figyelembe venni azt, hogy a gyereknek mi a jó? Nem az lenne a lényeg, hogy ő jól érezze magát, és nem kellene inkább örülni annak, hogy a gyerek legalább feldolgozta a válást, és jól érzi magát?
2021. jún. 14. 16:23
 5/33 anonim ***** válasza:
33%

"...azt sem akarjuk, hogy hazudjon, és azt mondja, hogy nem csináltunk semmit, amikor épp moziban voltunk, vagy étteremben, vagy bárhol máshol, mert az édesanyját bántja, hogy ő jól érezte magát velünk.."


Most akkor?


Mint irtam, egyertelmu, hogy nem tette magat tul a valason es nyilvan faj neki, hogy szethullott a csalad es a lanya most kvazi veletek csaladosdizik!


Mondja azt, hogy az Apjaval voltak kettesben itt es ott, mert te bevallaltal hetvegi munkat-pl! Nem kell teged mindig feltuntetni! Majd ha valakivel kozel husz evet leelsz es lesz egy kozos gyereketek, akkor latni fogod, hogy mindezt nem lehet csak ugy elfelejteni es mosolyogni azon, hogy a ferfi akive leelte a fel eletet, mar massal boldog.

Nem kell eroltetni. Kulonben is, az Apas hetvegek inkabb roluk kellene, hogy szoljon, marmint Apa-lanya..de te valahogy mindenbe/mindenhova oda teszed magad...

2021. jún. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
21%
Hízz 50 kilót, és tűnj nagyon boldogtalannak!
2021. jún. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
65%
Azért te sem vagy a legélesebb kés a fiókban, kérdező. Nyilvánvalóan az ex még mindig szereti a férjedet. Érthető, hogy téged gyűlöl, teljesen mindegy, ki vagy, lehetnél akár Teráz anya is. Más kérdés, hogy amit a lányával művel, az nagyon gáz. De ezt az ismerkedős dolgot ne erőltesd. A nő helyében én sem akarnék veled megismerkedni, még akkor sem, ha amúgy már nem szeretném a pasit. Lehetne benned kicsit több empátia, tök ellenszenves ez a fitogtatott "jajdejófejvagyok mindenkimindenkitszeret" kamu boldogság.
2021. jún. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
91%
Még ha nem is szereti már a volt férjét, de a női hiúsága nem bírja feldolgozni a dolgot, azt, hogy őt hagyták el (mert feltehetően így áll a helyzet). Egyszerűbb lenne, ha ő hagyta volna el a férjét egy harmadik miatt, akkor még boldog is lenne, hogy már is törődik a gyerekével.
2021. jún. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
65%

Kérdezö; ne törödj a hülyékkel, nem képesek felfogni, mit akarsz kérdezni, csak a saját rögeszméjüket hajtogatják, függetlenül attól, miröl is van szó.

A kérdésre: Te igazán sokat nem tudsz tenni, ha az ex nem akar egyáltalán megismerni, akkor ennyi volt. (Ezt te is beláttad, nagyon helyesen)

Az igen valószínütlen, hogy az ex három év után még a váláson rágódik, ha igen, akkor az már pszichológiai eset, szaksegítség kellene neki, de ezt saját magának kellene belátnia.

A gyereket manipulálni nagyon szemét dolog az anyától, esetleg a párod beszélhetne vele erröl, hogy ezzel csak a gyereknek okoz lelki problémákat.

A gyereket arra bíztatni - ahogy az egyik válaszoló írta - , hogy hazudjon, a lehetö legnagyobb hülyeség lenne, ezzel megint csak ö kerülne egyre nehezebb helyzetbe. (Aki szerint meg a hazudozás lenn a jó megoldás, arról meg az erkölcsi érzékéröl igencsak megvan a véleményem)

Amit esetleg lehetne tenni, hogy a gyerekkel megbeszéled, otthon nem mesél semmit, ha az anya rákérdez, akkor mondja azt, nem szeretne erröl bele beszélgetni.

Meg amikor nálatok van, akkor próbláljatok továbbra is kellemes körülményeket teremteni, akkor legalább ott tud lazítani, megnyugodni.

Minden esetre te nem csinálsz semmit rosszul, továbbra is marajd ilyen, mint most.

2021. jún. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
93%

Az nem hazudozás, hogy a gyerek általánosít. Mondom ezt (egykori) ilyen gyerekként.

Moziban voltunk apáékkal. Éttermezni voltunk apáékkal. Ajándékot kaptam apától, apáéktól.

Ez a királyi többes ment nálam akkor is, ha apám a világban nem volt, és a feleségével volt programom. Ez nem fáj senkinek.

2021. jún. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!