Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy azért haragszan...

Normális, hogy azért haragszanak rám a szüleim, mert 4-es lett a diplomám végeredménye?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a munkakeresésnél nem nézik, hanyas a diploma. Felvetelinél is a 4-es 360 pon tot ér,ami nem olyan rossz. Sajnos szivattak a tanárok a védésen,én is jobban örültem volna 5-ösnek, de miért kell ezért utálni?
2021. máj. 26. 13:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
63%
Nem csak orvosoktól várják el a jó redeményt.
2021. máj. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 A kérdező kommentje:
Nem vitatkozok, nem is ezért kétdeztem, nagyon eltértünk a tárgytól.
2021. máj. 27. 19:17
 63/73 A kérdező kommentje:
Kérdeztem*
2021. máj. 27. 19:17
 64/73 anonim ***** válasza:
37%
Kérdező ha nem akarod hogy olyan orvos műtsön aki (akár egy aznap ballábbal felkelt vizsgáztatónál) kettest kapott akkor menj hype-olt magánklinikára, mert az a ló túloldala lenne ha tizenmillió forint költségű képzést elvégző elmenne pultosnak vagy teleshoposnak stb. Bár szerintem szakvizsgáig egy orvos sem tesz egymaga túl sok élethalál beavatkozást
2021. máj. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező! Nem is vitatkozni akarok. Csupán tükröt tartani eléd, hogy dettó ugyanúgy gondolkodsz, mint a szüleid.

Egy orvosnak nem nő attól glóriája, hogy jelessel végzett, ellenben, ha egy kevésbé jó osztályzattal, de van benne türelem, empátia és segítőkészség, a tájékozódással és a hivatása gyakorlásával fejlődhet a tudása. Ez nem olyan, mint hogy valaki felnőtt korára elér egy magasságot és attól feljebb sose lesz.

Te is elérheted azoknak a tudásának a szintjét, akik ötössel végzett, ha továbbra is olvasol a szakterületeddel kapcsolatos könyveket, cikkeket, valamint gyakorlod a hivatásodat. Továbbá olyan is lehet, hogy családi, egészségügyi, anyagi vagy akármilyen más problémája miatt teljesített valaki úgy, ahogy. Sok tényezőtől függ. Olyan is lehet, hogy napi 2 órát utazott oda-vissza, mikor végezte az egyetemet.

2021. máj. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 anonim ***** válasza:
34%
* akik ötössel végeztek
2021. máj. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 anonim ***** válasza:
65%
A heidelbergi orvosi egyetemre azt hallottam, hogy egyes átlaggal felveszik az embereket. 😁
2021. máj. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 anonim ***** válasza:
74%
No meg lelkiismeretesség is kell, hogy legyen egy orvosban.
2021. máj. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem a kérdést pontosan a kérdező utóbbi kijelentései tükrében. Ha te meg vagy elégedve a négyeseddel és jó szakembernek tartod magad, akkor mi a baj, ha egy orvosnak mondjuk hármas a diplomája?

Mert egyrészt így ugyanazt képviseled, mint a szüleid, hogy csak a jegy számít. Másrészt pedig nem az kéne, hogy legyen a lényeg, hogy jó szakember legyen az illető? Mármint, te is emiatt írtad ki a kérdést, nem?

2021. máj. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 anonim válasza:
87%
Gratulálok! Sajnálom,hogy ilyen a szüleid hozzáállása... Én büszke lennék a gyerekemre, hogy sikerült! Le a kalappal és sok sikert az életben😊
2021. máj. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!