Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy azért haragszan...

Normális, hogy azért haragszanak rám a szüleim, mert 4-es lett a diplomám végeredménye?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a munkakeresésnél nem nézik, hanyas a diploma. Felvetelinél is a 4-es 360 pon tot ér,ami nem olyan rossz. Sajnos szivattak a tanárok a védésen,én is jobban örültem volna 5-ösnek, de miért kell ezért utálni?
2021. máj. 26. 13:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
100%
Nekem minden diplomám 4-es lett, pedig van három belőle. És mindig büszke voltam magamra. Senki nem nézi a diplomajegyet, az csak akkor számít, ha PhD-ra akarsz menni, és ott is csak a mesterszakos az érdekes. Egyszerűen nem értem a szüleid problémáját.
2021. máj. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 4-es lett, munka és óvodás korú gyerek mellett, szerintem csoda volt a 4-es is, úgyhogy nagyon boldog voltam ettől is. :D

A szüleim nem is tudom, tudják-e hányas lett. :D

Ne foglalkozz velük, örülj, hogy külön élsz, és nem függsz tőlük és a véleményüktől. :D

Sikeres életet! :)

2021. máj. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
0%

Nem normális. Munkahelyeket pedig nem fogja érdekelni.


De nem ismerjük az előzményeket, azt sem, hogy mióta nem élsz a szüleidnél. Mert ha mondjuk évek óta a saját szájuktól vonták meg a falatot azért, hogy legyen pénz a te tandíjadra, és a suli kezdete óta egy kanalat sem kellett otthon odébbraknod, mert "jaj, a Gizikét ne terheld, koncentráljon a tanulásra", akkor érthető, hogy kitűnő eredményt szerettek volna látni.

2021. máj. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:
92%
33-as, azért azt szerintem belátod, hogy ez eléggé szabadjára engedett fantázia lett...
2021. máj. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem ez nagyon jó eredmény. Továbbtanuláshoz viszont tényleg fontos az erdemjegy, ha mesterszakács akarsz menni pl. Külföldön néhány munkahelyen is nézik, milyen eredménnyel végeztél, pl önéletrajzba beleírják, vagy komolyabb álláshirdetésekben igenis ki van kötve,hogy min 2.1-es diploma felett vesznek fel, azt hiszem az a 4-es. Szóval az,hogy sehol senkit nem érdekel, az nagyon sarkos vélemény.
2021. máj. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 anonim ***** válasza:
65%

*mesterszakra

Köszi,autocorrect :D

2021. máj. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:
12%
Hiába pontoztok le, de Angliában ez konkrétan így működik.
2021. máj. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 A kérdező kommentje:
Nem a szüleim nyakán élek. Érettségi után elmentem dolgozni, el is költöztem a páromhoz. Az egyetemetet levelezőn csináltam a munka mellett. Csak most jobban fizető állást keresek, mivel diplomás leszek.
2021. máj. 26. 16:32
 39/73 anonim ***** válasza:
54%
Attól mert a szülei fas*fejek és nincs igazuk, attól még 35-öst nem kéne lepontozni, csak mert adott a témához pár plusz infót. :D Én Németországban élek és tőlem is kérték már eleve az önéletrajzban az érdemjegy feltüntetését. :D
2021. máj. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
97%
Ha csak nem jogász vagy, aki valamelyik előző rendszerből ittrekedt szervezetben akar dolgozni, a kutyát nem érdekli az eredményed. Jó ez, a szüleid véleménye meg le van ejtve.
2021. máj. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!