Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy azért haragszan...

Normális, hogy azért haragszanak rám a szüleim, mert 4-es lett a diplomám végeredménye?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a munkakeresésnél nem nézik, hanyas a diploma. Felvetelinél is a 4-es 360 pon tot ér,ami nem olyan rossz. Sajnos szivattak a tanárok a védésen,én is jobban örültem volna 5-ösnek, de miért kell ezért utálni?
2021. máj. 26. 13:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:
98%

38

Áh értem. Akkor meg pluszban no para, már hallgatnod sem kell őket. Eddig is csak arra voltál jó nekik, hogy elmondhassák milyen jó tanuló a lányuk.

2021. máj. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, hogy le a kalappal előtted. A másoddiplomámat csinálom munka mellett levelezőn, és személyesen meg tudom erősíteni, hogy teljesen más a mamahotelből tanulni, és más úgy, hogy mellette teljes munkaidőben húzod az igát, hogy el tudd tartani magad. Az első diplomám (ahol semmi más dolgozm nem volt, mint tanulni) summa cum laude lett 4,9-es átlaggal. Most meg összeteszem a két kezem, ha egyáltalán meglesz a négyes. Nyilván az értelmi képességeim nem változtak 10 év alatt, de az élethelyzet teljesen más. Legyél büszke magadra, mert ez egy gyönyörűszép eredmény. A világon semmi hátrányod nem lesz belőle, hogy nem színötösre végeztél, a szüleid pedig teljesen el vannak tájolva.
2021. máj. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/73 anonim ***** válasza:
100%

Szégyen, nem szégyen, nekem az első diplomám 3, lett, a többi mind jobb, mégis abban dolgozom, amit először tanultam. Nem az osztályzattól függ, hogy el tudsz-e vele helyezkedni, hanem attól, hogy protekciód van-e, vagy hiányszakma-e. (Nekem az utóbbi miatt sikerült abban elhelyezkednem, az előbbi miatt a többiben pedig nem.)

Egyébként ez nagyon ordas nagy ostobaság a szüleidtől. Ne foglalkozz velük!

2021. máj. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 anonim ***** válasza:
98%

39


“ Én Németországban élek és tőlem is kérték már eleve az önéletrajzban az érdemjegy feltüntetését. :D”


Én is, de még középvezetői pozíciónál is, egyszer rákérdeztek, rávágtam hogy 2-es (minden mindegy alapon). Pluszban hogy magyar-2-es, mert láttam, hogy tetszene nekik. Aztán vagy az őszinteségem vagy a tapasztalatom jött be, de megkaptam az állást.


Hivatalosan meg valami mutyi fejvadászcég kérte a notenspiegelt, a többit csak az eddigi Arbeitszeugnisok érdekelték. Ott meg mondtam is, hogy bocs, de 15 évre visszamenőleg nem fogom tudni kikérni.

2021. máj. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/73 anonim ***** válasza:
98%
A munkáltató nem nézi. Enyém is 4-es lett, a szüleim ugráltak örömükben. Én voltam letörve mert nem lett 5 :D
2021. máj. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/73 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan az első diplomám 5-ös lett, a másodikat most csinálom, de az én szüleim is ilyen beállítottságúak. Tipikusan olyanok, akiknek még az 5-ös sem volt jó soha, mert miért nem 5*? Egyetemen is ellenőrizgettek folyamatosan, és ment a csesztetés, hogy miért nem 5 minden, és hogy kapok majd így ösztöndíjat, meg hogy vesznek így fel MA-ra? Halálba frusztráltak kisgyerekkoromtól kezdve, és még ők kérik ki maguknak, ha szóváteszem. Örülhetnek, mert elérték amit akartak, végig kitűnő voltam, MA-n tanulok blabla, plusz mellette folyamatosan, megállás nélkül stresszelek, szorongok, mindenben egy nullának érzem magam, nem tudom elviselni ha hibázok stb. Biztos nagyon megérte... Gratulálok az eredményedhez, és valóban sz*rd le őket! Bár tudom, hogy ez nem könnyű.
2021. máj. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 anonim ***** válasza:
98%
Van diplomád vagy nincs? Van. Akkor pedig nem kell foglalkozni a fölösleges rosszindulatúskodással. Örülj hogy sikerült és keress munkát. Állásinterjún nem fogják kérdezni hanyas lett.
2021. máj. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/73 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem büszke lehetsz rá hogy 4-es lett, nekem még a szakközép sem sikerült idén. Pótvizsgák után elmegyek dolgozni, a tanulás sajna nem az erősségem, de azért nem kis dolog egy ilyenre tanulni és készülni. A szülőket meg hagyd hadd mondják, egyszer úgyis abba hagyják, ha neked megfelel a 4-es, semmi mással ne foglalkozz! Az a lényeg hogy neked jó legyen.
2021. máj. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 anonim ***** válasza:
100%
Ha nezik a munkaltatók ha nem a 4es szép eredmeny.
2021. máj. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/73 anonim válasza:
100%
Nálam az első interjúim egyikén csak arra voltak kíváncsiak tényleg meg van-e a diplomám és mutassam be. Meséltek jó párszor belefutottak olyanba, aki annak ellenére, hogy azt írta az önéletrajzában van neki nem volt.
2021. máj. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!