Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy azért haragszan...

Normális, hogy azért haragszanak rám a szüleim, mert 4-es lett a diplomám végeredménye?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a munkakeresésnél nem nézik, hanyas a diploma. Felvetelinél is a 4-es 360 pon tot ér,ami nem olyan rossz. Sajnos szivattak a tanárok a védésen,én is jobban örültem volna 5-ösnek, de miért kell ezért utálni?
2021. máj. 26. 13:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó lett, örülj inkább neki. :)
2021. máj. 27. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem könnyen lehet kezelni a helyzetet, ne nyisd rájuk többet az ajtót. Ha meg sipákolnak, mondd meg nekik, hogy fogadjanak örökbe olyat, akinek 5-ös a diplomája.
2021. máj. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki téged GYŰLÖL? Hát én valahol itt vágtam volna rájuk az ajtót úgy életük végéig.


Menj el, amint tudsz és vissza se nézz, ilyen emberek nem érdemelnek meg.

2021. máj. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 anonim ***** válasza:
11%
Bocs de ilyet ne terjesszetek hogy nem számít a minősítés. Az egy dolog hogy nem ugatnak le interjún (mint például engem) de ha elutasítanak vagy válaszra sem méltatnak annak néha (persze nem mindig) ez (is) az oka
2021. máj. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 anonim ***** válasza:
67%
Én is megírtam,hogy DE, számít a minősítés. Sok helyen 4 alatt fel se vesznek stb. És le lettem ugyanígy pontozva...
2021. máj. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 anonim ***** válasza:
100%

Van ahol számít, van ahol nem. Meg van akinél számít, van akinél nem.

Amikor valaki kiesik az egyetemről, ez az egyetlen mérce, ami alapján válogatni lehet. De egy 20 év tapasztalattal rendelkező diplomást, aki még esetleg a munkájának is él, ne az alapján ítéljünk már meg, hogy 20 éve volt olyan terület az egyetemen ami lehúzta az átlagát.


Kicsit más: németeknél van némi rálátásom a mérnöki területre. A kezdők közül már inkább a közeli főiskolásokat veszik fel, mert az egyetemisták lehet, hogy nagyon jó elméleti szakemberek, és mindennek tudják a matematikai hátterét, kutatni-matatni ők kellenek, de az iparban újra meg kell tanítani nekik mindent a gyakorlatban. (A legtöbbnek legalábbis)

2021. máj. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/73 A kérdező kommentje:
Szerintem az attól is függ, milyen szakma. Orvosoknál biztos csak 5-ös lehet, ami jogos is. Engem ne műtsön olyan orvos, aki 2-es volt.
2021. máj. 27. 18:45
 58/73 anonim ***** válasza:
100%
Orvosra nyilván igaz ez. Bár ott is láttam kitűnőt, aki emberi roncs lett az egyetem végére. Na őt sem szeretném, ha műtene.
2021. máj. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/73 anonim ***** válasza:
63%

43. vagyok. Le leszek pontozva. Kérdező, úgy látom, csak hozod Te is a családodból azt a mintát, amit hozol. Ha kiválóval végzett egy orvos, akkor is lehet embertelen, s ha kettessel, akkor is lehet emberséges.

Nekem a majdnem 90 éves szívbeteg nagyapám lábát amputálták. Combközépig vágták le neki. Azt mondta, nem erről volt szó. Amikor beszéltünk a főorvossal, azt mondta, ez nem piaci alkudozás tárgya. Továbbá a településünkön volt olyan orvos, aki állítólag kiválóval végzett, mégis olyan volt a modora, mint Doktor House-nak. A helyi fogorvos szintén nem a jómodor mintaképe, és annak csinálja meg jól a fogát, aki megfizeti.

Nem hittem, hogy erre térsz ki, amikor felteszed ezt a kérdést. Mit teszel, ha arról lesz szó. Azt mondod: "Doktor Úr, legyen szíves ideadni a bizonyítványát, hadd nézzem meg milyen osztályzattal végzett?" Egyébként elárulom Neked, hogy az orvosok előremenetelét a műtétek száma is segíti. Azt javaslom, ha azt akarod, hogy jól végezzenek Rajtad műtétet, jó mélyen nyúlj bele a pénztárcádba.

Úgy látom, nem esett messze az alma a fájától.

2021. máj. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 anonim ***** válasza:
80%
Még hozzáteszem azt is, hogy a szerzett osztályzat csak adott időpontban vagy időintervallumban tükrözi a tudást. Nyilván az olvasottság, a gyakorlat és a tudomány fejlődésének nyomon követése is elengedhetetlen, hogy egy szakember tudása fejlődjön.
2021. máj. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!