Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor kihasználás és...

Most akkor kihasználás és szemétség ha végeredményben segítünk anyósomnak azzal hogy összeköltözünk vele, miért baj ha kicsit számítani szeretnénk mi is rá nem csak ő miránk?

Figyelt kérdés

A férjem szülei elváltak, a közös ház árát elfelezték még több 10 éve, külön külön elkótyavetyélték.(nem egyedi a sztori). A férjemnek van rajta kívül 2 tesója, egyik viszonylag normálisan él (férj,gyerekek,ház bár sok hitelük van stb.) a másik az egy putriban lakik, nem dolgozik stb.

Nekünk 3 gyerekünk van, kis faluban élünk, de elköltöznénk kedvezőbb munkalehetőség miatt, a házat nem tudjuk eladni nem is akarjuk igazából, áron alul tudnánk értékesíteni.

Anyósom nyugdíjas viszonylag jó nyugdíjat kap, de végig is melózta az életét, és most is az az önálló típus, éli a kis életét, ha van munka szívesen dolgozik is, keresi, érdekes módon 62 éves de mindig talál vmi melót.

A lényeg: van egy olyan ház amit ki tudnánk venni az új helyen ahol van alsó és felső szint szeparálva nem egymás szájában élnénk, de mégis egy helyen. Ő beszállna a költségbe (albi díj) mi pedig néha megkérnénk hogy vigyázzon a gyerekekre vagy menjen el értük oviba vagy legyen otthon mikor a nagyobb hazaér a suliból stb.

Ha ő nem költözik össze velünk akkor mi egy pici lakást tudunk kivenni albérletbe ő meg egy lyukat kb. ahol még összkomfort sincs. A többi két testvér szerint ez kihasználása a férjem anyjának, mert majd segítsen ha úgy gondolja ne így hogy rá van kényszerítve. Miért lenne ez kényszerítés? És a testvérei szerint inkább én fogjam meg a kiadásokat ( 3 gyerek mellett nem tudom mit "foghatnék még meg" a kiadásokon...) és adjunk neki 10 ezer ft-ot havonta meg ők is és akkor kivehet egy normálisabb albérletet. Én meg úgy gondolom, minek fizessünk két felé 2 1-2 szobás panelt (nem beszélve a rezsiről) ha egy nagyobb házban kényelmesebben elférnénk. Én vagyok a hülye? Nyugodtan megírhatjátok ha igen.


2012. aug. 15. 10:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Ez nem hülyeség, kihasználásnak ennek semmi köze az egészhez. A másik két testvér féltékeny. 3 gyereketek van, az a 10 ezer forint pont kell nekik, ha ezt nem érti meg a másik kettő, akkor ott komoly bajok vannak.

Nem tudom, hogy milyen a kapcsolatod az anyóssal, de ez akár belül is elsülhet. Mondjuk én anyós ellenes vagyok, lehet ezért mondom. Már laktam az enyémmel együtt, és soha többé jött ki belőle.

2012. aug. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy hülye. Felvázoltál egy lehetőséget, innentől anyósod majd eldönti, hogy él-e vele.

De ne tukmáld!! Ha azt mondja nem, akkor ne erőltesd, hanem fogadd el, hogy nem mindenkinek az a jó, amit te kitaláltál. És teljesen mindegy, hogy érzelmi vagy értelmi alapon dönt az anyós. Ha nem akarja, akkor nem, és kész. Erre is fel kell készülnöd, és el kell fogadnod.

2012. aug. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Amennyiben anyósod is benne van nem kihasználás, hiszen Ő is jobban jár. De ha tényleg nagyon önálló személyiség, akkor lehet hogy tényleg kényszernek érezné ha a ti gyerekeitek esetleg házhoz kötik. De gondolom ezt vele normálisan átbeszéltétek. Feltételezem hogy ha programot tervez, nem kell lemondania azért hogy nektek segítsen, tehát nem kihasználjátok.
2012. aug. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A legkevésbé sem vagy hülye. Ha csak minden tizedik ember tudna ilyen célratörően és okosan gondolkodni, akkor ez az ország túlszárnyalhatná Svájcot életminőségben...


De nem, itt mindenki csak irigykedik és leszólja a másikat. Ha valakiben megvan a képesség, hogy jobbá tegye az életét, abba mindjárt belekötnek.


Ne hagyd magad!

2012. aug. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hát az a baj hogy anyósom nem az a cuki kedves nagymami típus aki imád az unokákkal lenni, saját bevallása szerint se egy nagy gyerekimádó de azért nem megbízhatatlan vagy ilyesmi rá merném bízni a gyerekeket...de nekünk meg szükség lenne a segítségére, tehát hogy ne mindig nekem kelljen hamarabb elrohannom a munkahelyről vagy a férjemnek, mert akkor úgy kirúgnak mint a huzat. Nem beszélve arról ha elkapnak valami betegségeket és szintén napokat ülhetek otthon. Félreértés ne essék, ülnék én otthon velük (mert épp elég feladatot ad 3 gyerek háztartás kert stb.) csak úgy örökre a fillérezés marad.

Anyósom simán lehet hogy meggondolja magát egy pár hónap múlva (ha már odaköltöztünk) vagy valamit kitalál amin megsértődhet. De én bízom benne hogy ha nem kérjük meg túl sokszor, és mi is segítünk neki amiben tudunk akkor belátja hogy jobb így jó körülmények között közel élnie hozzánk, mint ha egy koszos lyukban él albérletben...

2012. aug. 15. 10:33
 6/13 A kérdező kommentje:

Anyósom nem egyszerű ember amúgy, de hát megmondom őszintén, sok jófej rugalmas kedves idős embert nem nagyon ismerek:)

A férjem mindenképp segíteni akar neki tehát őrlődni fog ha valami xar helyen lakik anyuka...de én meg nem szeretnék azért plusz melózni hogy 15-20 ezer forintokat átadjunk anyóspajtásnak mikor nekem is be van osztva...

mert ez a másik dolog hogy a putriban lakó alkalmi munkás tesója ugyan hogy fizet majd ki havi 10 et vagy akárcsak 5öt?? Hát sehogy...mikor meg már anyós ott lakik valahol muszáj lesz kifizetni a díjat, és akkor meg hozzánk fognak fordulni hogy csak most az egyszer meg stb.stb. biztos értitek miről beszélek,

2012. aug. 15. 10:37
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha el tudod élete végéig viselni anyóspajtást, akkor jól gondolkozol. Neki is bele kell gondolni abba, hogy öregségére legalább valaki fogja gondozni, az unokákkal kiépíthet szorosabb kapcsolatot és hát ők se lesznek kicsit örökké, egyre többet fognak tudni segíteni otthon, nem marad minden rátok meg az anyósra. Testvérek lehúzásának meg nehogy engedj. Ha nincs pénz, akkor nins pénz. Ingyenélő rokont nehogy etess a gyerekeid helyett.
2012. aug. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Anyósom nyugdíjas viszonylag jó nyugdíjat kap, de végig is melózta az életét, és most is az az önálló típus, éli a kis életét,


Anyós most hol él?


Ha olyan jó nyugdija van meg még melózik is akkor miért csak egy kis putriba tudna ezek után élni?

2012. aug. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hol dolgozik hol nem. Egyébként most éppen a másik családnál él, előtte albérletben élt (pesten) nem tudom mi számít jó nyugdíjnak, neki 67 ezer, az annyira nem rossz a gyedem is annyi volt..mégse 28-30 ezer...

Pesten marha drága az albérlet.

2012. aug. 15. 17:53
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha jó nyugdija van mért akarna hozátok költözni?

Nem hiszem hogy neki szüksége lenne rátok

bocs de inkáb nektek kéne 1 ingyenes bébisziter meg 1 + bevételi forrás.

2012. aug. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!