Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor kihasználás és...

Most akkor kihasználás és szemétség ha végeredményben segítünk anyósomnak azzal hogy összeköltözünk vele, miért baj ha kicsit számítani szeretnénk mi is rá nem csak ő miránk?

Figyelt kérdés

A férjem szülei elváltak, a közös ház árát elfelezték még több 10 éve, külön külön elkótyavetyélték.(nem egyedi a sztori). A férjemnek van rajta kívül 2 tesója, egyik viszonylag normálisan él (férj,gyerekek,ház bár sok hitelük van stb.) a másik az egy putriban lakik, nem dolgozik stb.

Nekünk 3 gyerekünk van, kis faluban élünk, de elköltöznénk kedvezőbb munkalehetőség miatt, a házat nem tudjuk eladni nem is akarjuk igazából, áron alul tudnánk értékesíteni.

Anyósom nyugdíjas viszonylag jó nyugdíjat kap, de végig is melózta az életét, és most is az az önálló típus, éli a kis életét, ha van munka szívesen dolgozik is, keresi, érdekes módon 62 éves de mindig talál vmi melót.

A lényeg: van egy olyan ház amit ki tudnánk venni az új helyen ahol van alsó és felső szint szeparálva nem egymás szájában élnénk, de mégis egy helyen. Ő beszállna a költségbe (albi díj) mi pedig néha megkérnénk hogy vigyázzon a gyerekekre vagy menjen el értük oviba vagy legyen otthon mikor a nagyobb hazaér a suliból stb.

Ha ő nem költözik össze velünk akkor mi egy pici lakást tudunk kivenni albérletbe ő meg egy lyukat kb. ahol még összkomfort sincs. A többi két testvér szerint ez kihasználása a férjem anyjának, mert majd segítsen ha úgy gondolja ne így hogy rá van kényszerítve. Miért lenne ez kényszerítés? És a testvérei szerint inkább én fogjam meg a kiadásokat ( 3 gyerek mellett nem tudom mit "foghatnék még meg" a kiadásokon...) és adjunk neki 10 ezer ft-ot havonta meg ők is és akkor kivehet egy normálisabb albérletet. Én meg úgy gondolom, minek fizessünk két felé 2 1-2 szobás panelt (nem beszélve a rezsiről) ha egy nagyobb házban kényelmesebben elférnénk. Én vagyok a hülye? Nyugodtan megírhatjátok ha igen.


2012. aug. 15. 10:19
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Mint írtam, azért hogy ne kelljen egy kis lyukban meghúzódni a(albi) 67 ezerből nem tud megélni, albi, rezsi egyebek mellett, csak akkor ha mint írtam mások udvarán lakik vagy tök lepattant lakásban vagy nagyon gáz környéken.

Én úgy gondoltam hogy ez neki IS jó lenne, meg nekünk IS. miért fizetnék vadidegennek IS (bébiszitter) meg neki IS külön (ugyebár a testvérek tanácsa szerint)?

A gyerekeknek is jó lenne ha gyakrabban látnák őt.

Én ezt pusztán logikus, ésszerű dolognak tartom.

Ez a plusz egy kereset is érdekes dolog, én is meg a férjem is dolgozunk, nem számítunk plusz egy fő keresetére miért is számítanánk, ezt nem értem...

a saját lakrésze díjáért fizetne csak , nem a mienket fizetné...

2012. aug. 16. 07:20
 12/13 anonim ***** válasza:
57%

Régi kérdés de...jó nyugdíj?? 67000 Ft????

Tudod mi a jó?? Anyámé. 240 ezer nyugdíj.

2016. jún. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha nem szereti a gyerekeket, és elvan magában szívesen, és még mellette dolgozik is, akkor szerintem nem a legjobb ötlet. Elég családcentrikus hozzáállás a tiéd, ami nekem kifejezetten szimpatikus. Viszont szerintem ebből csak zsörtölődés és perpatvar lenne. Nekem is van anyósom, akivel még jól is kijövök, de neki szüksége van a saját maga kis magánszférájára, amellett, hogy szereti is a gyerekeket. Ha nektek meg ráadásul még van, hogy dolgozik is, és ilyenkor is terveznétek adni neki gyerek körüli feladatokat, akkor azt egyáltalán nem lehetne elvárni tőle, hogy dobja a munkáját és az annyira nem szeretett beteg unokáit felvigyázza. Esetleg ő is megbetegedjen utánuk. Vagy, hogy hozzátok alkalmazkodjon, mikor saját élete ritmusa, munkarendje van.
ápr. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!