Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy azért haragszan...

Normális, hogy azért haragszanak rám a szüleim, mert 4-es lett a diplomám végeredménye?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a munkakeresésnél nem nézik, hanyas a diploma. Felvetelinél is a 4-es 360 pon tot ér,ami nem olyan rossz. Sajnos szivattak a tanárok a védésen,én is jobban örültem volna 5-ösnek, de miért kell ezért utálni?
2021. máj. 26. 13:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:
92%

Egyetlen munkahelyet sem érdekel a diplomád minősítése. Egyedül akkor van jelentősége, ha PhD képzésre akarsz jelentkezni.

Az sokkal inkább érdekli őket, hogy milyen tárgyakat tanultál, mire szakosodtál, milyen témakörbe tartozik a diplomamunkád.


Szüleid egyébként diplomások? Ha igen, az ő diplomájuk jeles minősítésű lett?

(Sok esetben pont azok háborognak ilyenen, akik közelében sem voltak az egyetemi oktatásnak.)

2021. máj. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 anonim ***** válasza:
96%

Közben írtál.

Hát akkor nyugodtan ugasd le őket, hogy ők is pont annyit produkáltak egyetemen, mint te, úgyhogy fejezzék be a szájalást!

2021. máj. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 anonim ***** válasza:
100%

A tanulatlan, idősebb, szocializmusban ragadt embereknek szokott ilyen sarkos véleménye lenni a diplomásokról általában. Nálunk is ment, hogy érettségi után eszünkbe se jusson az egyetem, irány a gyári munka. Mikor felvettek, akkor ment, hogy jó, de tessék dolgozni mellette és ha rosszak a jegyek (semmi fogalmuk nincsen róla, a nehezebb tárgyakból egy kettes mennyire megváltás lehet), irány a gyár. Ez nem történt meg, de a 4-4,5-ös kreditindexre is ment, nehogy még bukás legyen belőle.

Semmi kapcsolódásuk nincsen a témához. Ott vannak leragadva, hogy egyetemen is biztosan Petőfi vázlatos életrajzát mondjuk fel az ““osztályban””, mint negyedikben. Emiatt nem becsülik meg, pedig szép eredmény!

2021. máj. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 anonim ***** válasza:
100%

10, nekem sose kérték.

Így főleg nem értem mi bajuk, azok szoktak ilyeneket müsorozni akik egyetemet se láttak még.

Maskor nem szoktak balhezni veled? Olyan mintha direkt le akarnanak húzni. Ne hagyd magad.

2021. máj. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 anonim ***** válasza:
89%
kajak csak 4-es lett a szüleid diplomája? nem szoktad emiatt basztatni őket?
2021. máj. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 A kérdező kommentje:
A tanulással kapcsolatban mindig veszekedtek velem, régen se voltam kitűnő. Sajnos nekem eleve mindig nehezebben ment a tanulás. De ők ezt nem értik. Gyerekkoromban sokszor meg is vertek egy rossz jegyért. Szerencsére nem lakunk már együtt.
2021. máj. 26. 13:47
 17/73 anonymousreview60 ***** válasza:
96%

Nem kettes, innen kezdve oké a diplomád.

Ha közepes lenne (mint nekem), akkor az első állásod állásinterjóján (nekem) kicsit (/neked esetleg semennyire) felhúzzzák a szemöldöküket, és belekérdeznek ebbe-abba, hogy kiderüljön, nem vagy hülye. Ezután a munkahelyeden bizonyíthatsz, és - egy-két kivagyi szerencsétlenen kívül - senkit nem érdekel a minősítése, hanem az, hogy mit tudsz, mit vagy képes megtanulni és dolgozni. A következő munkahelyeden meg már azt kérdezik, hogy mit tanultál az előzőn stb., ott a jegyet már nem nézik.

2021. máj. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 anonim ***** válasza:
96%
Az ember azt gondolná naivan, hogy a diploma mellé ész is párosul, de a szüleid erre jól rácáfolnak ezek szerint :D
2021. máj. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 anonymousreview60 ***** válasza:
99%

Az az ember (szülő/házastárs) viselkedik így a másikkal szemben,:

1. aki jobban tekinti presztízsnek, státusszimbólumnak, erőforrásnak a másikat, mint szeretete tárgyának, vagy

2. aki a másiktól várja el valamiféle neki sikertelen álmának (diploma, jobb diploma, sport/zenei karrier stb.) a beteljesülését,

3. aki a másikat nem tekinti önálló személynek, hanem "én jobban tudom, majd megmondom, mi a jó neked" alapon viszonyul hozzá.

2021. máj. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 anonim ***** válasza:
98%
Ha külön élsz tőlük, nem is kéne tudniuk, hányas a diplomád. Nem kell bizalmas beszélgetéseket folytatni ellenséges szülőkkel, ki kell térni az ilyesmi elől. Meg kell tanulni kitenni a bizalmi körből azokat, akik nem szolgálnak rá.
2021. máj. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!