Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy azért haragszan...

Normális, hogy azért haragszanak rám a szüleim, mert 4-es lett a diplomám végeredménye?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a munkakeresésnél nem nézik, hanyas a diploma. Felvetelinél is a 4-es 360 pon tot ér,ami nem olyan rossz. Sajnos szivattak a tanárok a védésen,én is jobban örültem volna 5-ösnek, de miért kell ezért utálni?
2021. máj. 26. 13:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 anonim ***** válasza:
98%
Ha ezért "megutáltak" ne félj, előtte is utáltak már. Legyél erőteljesebb, mikor beszólnak. Nyugodtan tolj ki egy-két "a k*rva életbe már"-t, és ne hagyd magad. Nem vagy már kisgyerek. Szerezz mihamarabb munkát, tegyél félre és költözz.
2021. máj. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/73 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk anno egyik lánynak pl. 2-es lett a diplomajegye. Harmadévben szült egy babát, és nem tudott mellette tanulni úgy, ahogy szeretett volna, (de penge agya volt, hogy olyan kevés tanulással meglett a diploma). A lényeg, hogy diploma után (25 éve) menő könyvvizsgáló céget alapított, azóta is abból élnek a férjével, nem akármilyen színvonalon. Profi a szakmában.

És egyetlen 5-ös diplomás lett a csoportunkból, ő pedig a városi önkormányzat adó osztályán egy huszadik beosztott azóta is.

Szóval a diplomajegy önmagában nem sokat jelent.

2021. máj. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/73 anonim ***** válasza:
100%
nálunk alig volt valaki akinek 5 lett. a szüleidnek nyilvánvalóan fogalma sincs milyen az egyetem, és ott mit jelentenek a jegyek. a négyes nagyon is jó! nekem is 4 lett mindkettő
2021. máj. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/73 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom arcoskodni akartak a jegyeddel másoknak, gyak. a te érdemeddel akartak okosnak és phasza szülőnek tűnni, de ez a hajó "elment".


Xarni bele, nekik mi lett az életben? Valszeg nekik is voltak és lesznek "elphaszásaik".

2021. máj. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/73 anonim ***** válasza:
100%
Jó néhány állásinterjún voltam már. Soha senkit nem érdekelt, hogy hányas lett a diplomám, munkahelyen sem került soha szóba. Amúgy biztosan nem gyűlölnek, ahogy írod, csak cseszegetnek. Alaptalanul. Találj ki valami frappáns választ, attól vissza fognak venni.
2021. máj. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/73 anonim ***** válasza:
95%
Ne izgulj! Az én szüleim olyan féltékenyek voltak, hogy lediplomáztam, hogy nem is gratuláltak. Amúgy soha senki nem kérdezte, hogy milyen lett csak, hogy van diplomád? Van. Oké.
2021. máj. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/73 anonim ***** válasza:
100%
Kit erdekel, diplomás felnott ember vagy. Amúgy se kit nem erdekel hanyas lett
2021. máj. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/73 anonim ***** válasza:
100%

Az állásinterjúkon senkit sem érdekel hogy hanyas lett a diplomád. Nekik csak az a lényeg, hogy legyen róla papírod. A szüleiddel pedig ne foglalkozz, itt lenne az ideje annak, hogy a magad útját járjad. A leírásodból látszik, hogy nem voltak mintaszülők, akkor minek számít neked a véleményük? Ennek csak az az eredménye, hogy porig rombolják az önbizalmadat... Nem akarlak elkeseríteni, de ha a diploma jegy miatt "megutáltak", akkor eddig sem szerettek.

A megjegyzéseket/beszólásokat hagyd figyelmen kívül, ami az egyik füleden be, az a másikon ki... Ha ennyi sem elég, akkor szólj vissza. Nem nekik kell bizonyítanod, hanem saját magadnak. Gratulálok a diplomádhoz és sok sikert az állásinterjúkhoz!

2021. máj. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/73 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyáltalán nem normális! Neked tipikusan olyan szüleid vannak, akik nem magad miatt akarták, hogy kitűnően végezz, hanem azért, hogy legyen másoknak mivel dicsekedni. Szerintem ez rohadt nagy önzőség és nem ezt érdemled, ők pedig azt nem érdemlik meg, hogy ilyen gyerekük legyen, mint te. Tudom mert nekem is voltak ilyen rokonaim anno, akik folyton azzal dicsekedtek hogy az ő unokái szint tiszta kitűnőek, velem meg éreztették hogy egy darab szar vagyok, mert nekem nem csak ötösök vannak az ellenőrzőmben. Én simán megcsinálnám azt, hogy megmondanám nekik, hogy oké haragudjatok rám de addig nem állok veletek szóba, amíg nem tanultok meg értèkelni engem.
2021. máj. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/73 anonim ***** válasza:
100%

Szüleid emeletes nagy gyökerek.

Ennyi.

2021. máj. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!