Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van-e köztetek olyan, akinél...

Van-e köztetek olyan, akinél a covid és a covid oltás széthúzta a családot más más nézőpont miatt?

Figyelt kérdés
A szélsőségesen ellentétes nézetek hatására gondolok.

2021. máj. 20. 20:17
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
40%
A legközelebbi családtagjaim és munkatársaim, barátaim mind be vannak oltva. Nem tudom, hogy reagálnák arra, hogy valaki közölné, hogy nem kér oltást, de alapvetően nem szeretnék veszekedni.
2021. máj. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a legjobb barátnőmmel okozott konfliktust. Én beoltattam magam. Ő nem. És kB mindenből elohozta a konteoit. Nem lehetett vele rendesen beszélgetni mert ha felhoztad hogy kék az ég az is az oltás hibája volt. Aztán közöltem vele hogy állítsa le magát mert engem nem érdekel a hülyesege. Azóta nem mondja és elvagyunk.
2021. máj. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
85%

Igen sajnos.

Testvéremmel eddig remek volt a viszony. Intelligens, értelmes embernek ismertem, de most annyira elment a szélsőségek irányába, hogy csak lesek.

Egyébként nem csinálnék belőle problémát, ha nem vette volna fejébe, hogy anyukánkat tilos beoltatni. Nem érdekli, hogy ő mit akar, minden erejével meg akarja akadályozni.

2021. máj. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
26%

Nálunk szóba sem került ez a dolog semmilyen szinten. Sokkal inkább a pénz, illetve a nagypapa 35 éve szarkavaró második felesége miatt romlott meg a kapcsolat, végérvényesen.


Én csak azt az egyet nem értem, hogy ha az oltás csak az egyént védi, ráadásul az oltott személy is ugyanannyira képes terjeszteni a kórt, mint a nem oltott, akkor nem pusztán személyi felelősségről van szó? Jó, persze, a kórházakat leterhelik a betegek, de erre lenne egy jó megoldás, hogy aki be sem akarja oltatni magát és emiatt kerül kórházba, akkor azzal az emberrel ki kell fizetetni a kórházi költségeket és kész. Rögtön nagyobb hajlandóság lenne az ingyenes oltás elfogadására.

2021. máj. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
74%

"ráadásul az oltott személy is ugyanannyira képes terjeszteni a kórt, mint a nem oltott"


Ez az, ami nem igaz. Ha valamit 95 %-kal kisebb eséllyel kapsz el és ha mégis elkapod 8-szor kevésbé terjed benned a vírus, akkor hogy terjesztenéd ugyanúgy oltottként?

2021. máj. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
70%
Én nem oltatom magam és mindenkit hagyok hogy csináljon amit akar. Sajnos az én tapasztalataim szerint az oltásosak akarják mindig rámkényszeríteni az igazukat. Apám megfenyegetett hogy kidob a házból ha nem oltatok, nagyanyám is próbált rábeszélni, anyám panaszkodott hogy most miattam nem mehetünk nyaralni? Mintha én hoztam volna a hülye szabályokat. Egyik barátom kollektívan le pestispatkányozta nekem az oltatlanokat, tudta hogy én is az vagyok, vele azóta nem beszélünk. Senkinek nem szólok be hogy ne oltasson, nem törődhet mindenki a maga dolgával?
2021. máj. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
73%

26-os, azért a véleményed kifejted, hogy miért nem szeretnél oltatni? Engem tényleg érdekelne az álláspontod.

Nálam egy kicsit furán jött ki ez a dolog; én is úgy voltam vele, hogy nen akarok oltatni, mert nem lehet tudni a hosszútávú hatásokról. Aztán anyukám iskolai dolgozóként Pfizert kapott, és azt mondták, hogy az a legjobb, szóval gondoltam, hogy ha elkísérem, akkor nekem is beadják úgyisottvagyok alapon (a történethez hozzátartozik, hogy anya sulijából sokan nem kérték, de olyan is volt, akinek aznapra volt időpontja, de pár nappal előtte kapott másik fajtát), ezért beregisztráltam, hogy ne legyen ebből gond. Végül nem kaptam meg.

Pár nappal később hívott a háziorvos, hogy kínaival oltanának. Utána már úgy voltam vele, hogy mindegy, csak essünk túl rajta.

Engem egyébként nem nagyon izgat, hogy nem mehetnék színházba, moziba, étterembe vagy nyaralni, mert egyébként sem járok ilyen helyekre, csak nagyon ritkán, ez volt a másik indok, ami miatt nem tartottam feltétlenül szükségesnek az oltást. Na meg makk egészséges vagyok, nem is dohányzom, szóval nem tartozom a veszélyeztetett kategóriába.

2021. máj. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
83%

1-es! Nekem meg az értelmiségi az, aki képes elfogadni és felfogni, hogy mindenkinek más a véleménye, más a nézete! Legyen az vallás, politika vagy jelen esetben oltás!

Nem, nálunk nincs ebből probléma, pedig nagyon vegyesek a nézetek a családban!

2021. máj. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk szerencsére nincs ilyen. Mi nem akarunk egyenlőre oltatni, de nem szóltunk meg azokat, akik oltattak, ők pedig nem szóltak meg minket. Nem attól értelmiségi valaki, mert oltat, hanem attól, hogy elfogadja a magáétól különböző véleményeket.
2021. máj. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk sógorom... nem tudjuk miért, nem értjük, de osztja a sok áltudományos marhaságot, Gödény doki, meg mindenféle természetgyógyász által írt bullsh.tet :(


Nem fog oltakozni, mert nem "öli meg magát kísérleti vakcinával", meg ilyen marhaságok.


Nem húzunk szét attól, csak nem értjük, hogy miért nem olvas angol, stb cikkeket, miért a magyar kamumédiából "tájékozódik" :(

2021. máj. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!