Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kismamák bizonyítottan...

A kismamák bizonyítottan megőrülnek? Vagy csak rossz "csillagállás", hogy ez a helyzet?

Figyelt kérdés

A problémám a következő. Úgy 10 éve épült társasházban élek, 5 db 2 emeletes ház egymás mellett, kert 1 házanként el van választva. Szóval egy kertet két család használ, egy, aki a földszinten lakik, egy pedig aki az emeleten. Akikkel még régen egy időben vásároltunk lakást, volt, hogy gyerekük lett, ez két család. Egyik a szomszédom, nem szóltam az éjszakai gyereksírás miatt, semmilyen zaj miatt, államvizsgára is úgy készültem, hogy a gyerek kint üvöltött a kertben egész nap. Miért nem evidens, hogy nem "üvöltetjük" a gyerekünket kint a kertben, esetleg sziesztaidőben, vagy az édesanyáknak eszébe sem jut, hogy mást zavar? És korlátoz abban a jogában, hogy nyugalma legyen? De ez csak az egyik baj, igaz, 2-3 éve állandó (!).

A másik szomszédomba költözött egy család, ott úgy 1 éves lehet a kicsi. Az anyuka bemutatkozás helyett szinte paranccsal jött át, hogy ha ők is kint vannak a saját kertjükben (ami mint írtam, el van a miénktől választva), eszembe ne jusson akkor a yorkim kiengedni, mert közel mehet a kerítéshez és azt ő nem szívesen látná, hogy a gyereke netalán hozzáérhet. Mondtam neki hogy saját kert, az alattam lakó néni is szereti a kutyát, takarítok utána, csak szokott kint időzni, ebben nem korlátozhat, a válasz, "majd meglátjuk".

Kérdezem én ennyi rossz tapasztalattal a hátam mögött, minden kismama úgy áll az élethez a gyereke születése után, hogy neki MINDENHEZ joga van? Mindenkit korlátozhat, mert a gyerekének így előnyös?


2010. aug. 23. 16:11
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
46%

Nem csakhogy azt hiszik, hogy ők egyedüli dolgot tettek a világban, hanem például szolgaként kezdik kezelni az apát.

Pl. ne menj el otthonról, ha én sem mehetek, de ülj a sarokban, majd szólítalak, ha kellesz

2010. aug. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
70%
Milyen szolgaként kezelik az apát? én ilyet nem igazán tapasztaltam még
2010. aug. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
Húha látom az idegbeteg anyukák jól lepontoztak. :D
2010. aug. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:

de a logikáddal a nő is szolga.


az lenne a jó, ha mind a ketten el tudnának menni, csak mondjuk más-más időben.

ha az apa is rendesen dolgozik otthon, és nem csak az anya, akkor jut idő mindkettőjüknek a kikapcsolódásra.

2011. jan. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!