Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kismamák bizonyítottan...

A kismamák bizonyítottan megőrülnek? Vagy csak rossz "csillagállás", hogy ez a helyzet?

Figyelt kérdés

A problémám a következő. Úgy 10 éve épült társasházban élek, 5 db 2 emeletes ház egymás mellett, kert 1 házanként el van választva. Szóval egy kertet két család használ, egy, aki a földszinten lakik, egy pedig aki az emeleten. Akikkel még régen egy időben vásároltunk lakást, volt, hogy gyerekük lett, ez két család. Egyik a szomszédom, nem szóltam az éjszakai gyereksírás miatt, semmilyen zaj miatt, államvizsgára is úgy készültem, hogy a gyerek kint üvöltött a kertben egész nap. Miért nem evidens, hogy nem "üvöltetjük" a gyerekünket kint a kertben, esetleg sziesztaidőben, vagy az édesanyáknak eszébe sem jut, hogy mást zavar? És korlátoz abban a jogában, hogy nyugalma legyen? De ez csak az egyik baj, igaz, 2-3 éve állandó (!).

A másik szomszédomba költözött egy család, ott úgy 1 éves lehet a kicsi. Az anyuka bemutatkozás helyett szinte paranccsal jött át, hogy ha ők is kint vannak a saját kertjükben (ami mint írtam, el van a miénktől választva), eszembe ne jusson akkor a yorkim kiengedni, mert közel mehet a kerítéshez és azt ő nem szívesen látná, hogy a gyereke netalán hozzáérhet. Mondtam neki hogy saját kert, az alattam lakó néni is szereti a kutyát, takarítok utána, csak szokott kint időzni, ebben nem korlátozhat, a válasz, "majd meglátjuk".

Kérdezem én ennyi rossz tapasztalattal a hátam mögött, minden kismama úgy áll az élethez a gyereke születése után, hogy neki MINDENHEZ joga van? Mindenkit korlátozhat, mert a gyerekének így előnyös?


2010. aug. 23. 16:11
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
92%
Sokan bekattannak, ha gyerekük lesz (remélem én nem vagyok ilyen, de ezt inkább a környezetem tudná megmondani). Érthető, hogy féltik a gyerekeiket az anyukák, csak sokszor nem gondolnak bele, hogy az ő gyerekük nem mindenkinek a szeme fénye, és másnak is van élete, másnak is vannak érdekei.
2010. aug. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%

jézusom dehogyis! Amit leírtál, az nagy túlzás az ö részükröl! Bizony sajnos vannak olyan anyák akik azt hiszik, hogy azért mert gyerekük van, mindent szabad. De nem mindenki ilyen!

37 hetes vagyok de akasszanak fel ha ilyen lennék valaha is! Az a baj, hogy megváltoztatni nem fogod tudni öket. Nem irigyellek:(

22/L

2010. aug. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt az észrevételt párszor felvettem már itt, de sajna mindig leugatták a fejem hogy mégis hogy képzelem ezt, hazugság meg minden. Úgylátszik nem csak én vettem észre... :) Én ismerek olyan anyukákat akik azt akarják megszabni hogy én ne járják az utcájukba mert őket (szegény alvó babákat akik amúgy már iskolás méretűek voltak) zavarja ha ugat rám a kutyájuk... Azért mert durva mik mennek manapság. Régen nem volt idő pattogni a gyerek mellett illetve természetes dolog volt és nem a kis szent csoda...
2010. aug. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
70%

A mostani kismamák majomként imádják a gyereküket! Ezért is van a sok válás.

Tisztelet a kivételnek,de nekem ez a tapasztalatom.

2010. aug. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%
sajnos bizony ez így van.. tapasztalatból mondom hidd el én is, amibe viszont nem szeretnék belefolyni..az egy dolog, hogy féltik a kölyküket meg minden, de ott a de, hogy nem máson kéne hogy csattanjon az ostor vége..sokszor én sem értem őket..(idegesítőek, zavaróak tudnak lenni viselkedésükkel)
2010. aug. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
a kutyádat igenis kiviheted a saját kertedbe. a gyereket meg majd az édesanyja figyeli, hogy ne menjen közel a kerítéshez. az ordító gyerekes szomszédot pedig szerintem elég lenne szépen megkérni, hogy szieszta időben vigye be a gyereket, vagy magyarázza el neki, hogy nem kiabálunk, mert mást zavarhat. próbálj egyezségre jutni velük.
2010. aug. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%

16:22-es vagyok

hozzáfűzném még azt is az egyik válaszolód mondandójához, hogy sajnos nem csak a válás lesz ebből, hanem a gyereket is mértéktelen módon elkényeztetik ezáltal..

2010. aug. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg megőrülnek, nézd meg a kismama fórumokat.


Sok azt hiszi, ha van gyereke, akkor a gyereke nevében mindent megtehet.

2010. aug. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nekem van gyerekem, de nagyon egyetértek a kérdezővel. Idén nyáron elmentem gyerek nélkül a barátaimmal a Balatonra három napra, ikerház, szomszéd nő hajnali kettőkor éktelen üvöltéssel jött át, hogy tőlünk nem tudnak aludni a gyerekei. Megjegyzem, még csak zenét sem hallgattunk, kint ültünk a verandán és beszélgettünk. Mondtam a hölgynek, hogy ha csöndben akarnánk nézni a négy falat, akkor otthon maradtunk volna, de nem azért jöttünk, hogy este tízkor lefeküdjünk aludni, aki ikerházban nyaral, az kalkulálja bele, hogy a szomszédai nem akkor fekszenek le, amikor ők. Mellesleg a gyerekei simán aludtak, szerintem csak őt zavarta, hogy jól elvagyunk, de ahhoz képest, hogy nem tudtak aludni, reggel hatkor már nyírták a füvet. Amiért mi viszont nem szóltunk semmit.

Teszem hozzá, én akkor sem szóltam semmit, amikor idén a fiammal társasüdülőben nyaraltunk, és a fölöttünk lévő lakásban hajnali ötig buliztak, de úgy rendesen, hangos zene, dübörgés, székhúzogatás, stb. De nem mentem fel balhézni, hiszen fiatalok, nyaralni jöttek, nem azért, hogy csöndben üljenek.

2010. aug. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
85%

Hamarosan szülök, most már csak egy vágyam lett volna, hogy a szülés előtt kipihenjem magam. De a hátsószomszédunk épített egy kis faházat, ahol egész nap motorokat szerel (igen hangosan!), a mellettünk lévő szomszéd pedig felújítja az egész lakást. Ezzel még nem is lenne baj, de reggel 7-kor már csiszolnak és este van hogy éjfélkor még faragnak. Pedig ez egy társasház, nem csak engem zavarnak, hanem sokakat. S ez így lesz még egy ideig, ha megérkezik a Picur, akkor is. Egyik szomszédnak sem szóltam be, nem gondolom, hogy az a megoldás.

Én úgy érzem valahogy elveszett az a dolog, hogy a szomszédok figyeljenek egymásra...és ez tök független attól, hogy kismama az illető vagy sem.

Én sajnálom, hogy sokan nem tartják tiszteletben mások nyugalmát. Én nem akarok ilyen lenni, és nem is leszek, távol áll tőlem.

2010. aug. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!