Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kismamák bizonyítottan...

A kismamák bizonyítottan megőrülnek? Vagy csak rossz "csillagállás", hogy ez a helyzet?

Figyelt kérdés

A problémám a következő. Úgy 10 éve épült társasházban élek, 5 db 2 emeletes ház egymás mellett, kert 1 házanként el van választva. Szóval egy kertet két család használ, egy, aki a földszinten lakik, egy pedig aki az emeleten. Akikkel még régen egy időben vásároltunk lakást, volt, hogy gyerekük lett, ez két család. Egyik a szomszédom, nem szóltam az éjszakai gyereksírás miatt, semmilyen zaj miatt, államvizsgára is úgy készültem, hogy a gyerek kint üvöltött a kertben egész nap. Miért nem evidens, hogy nem "üvöltetjük" a gyerekünket kint a kertben, esetleg sziesztaidőben, vagy az édesanyáknak eszébe sem jut, hogy mást zavar? És korlátoz abban a jogában, hogy nyugalma legyen? De ez csak az egyik baj, igaz, 2-3 éve állandó (!).

A másik szomszédomba költözött egy család, ott úgy 1 éves lehet a kicsi. Az anyuka bemutatkozás helyett szinte paranccsal jött át, hogy ha ők is kint vannak a saját kertjükben (ami mint írtam, el van a miénktől választva), eszembe ne jusson akkor a yorkim kiengedni, mert közel mehet a kerítéshez és azt ő nem szívesen látná, hogy a gyereke netalán hozzáérhet. Mondtam neki hogy saját kert, az alattam lakó néni is szereti a kutyát, takarítok utána, csak szokott kint időzni, ebben nem korlátozhat, a válasz, "majd meglátjuk".

Kérdezem én ennyi rossz tapasztalattal a hátam mögött, minden kismama úgy áll az élethez a gyereke születése után, hogy neki MINDENHEZ joga van? Mindenkit korlátozhat, mert a gyerekének így előnyös?


2010. aug. 23. 16:11
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
54%

"de nem fogunk a félős emberek miatt extra dolgokat tenni."


Epp egy ilyen mentalitasu ember miatt lettem rokkant! Innentol fogva hogy is tudnek ilyen allaspontot elfogadni?

2010. aug. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
18%

Mint mondtam én tisztességesen tartom a kutyám úgy hogy senkinek ne legyen baja belőle de ezen felül nekem ne szóljanak be hogy mit hogy csináljak vagy kire legyek tekintettel. Nekem nem kötelességem mindenki egyéni igényéhez alkalmazkodni.

Az ember azért ember mert értelmesebb a többi élőlénynél. Ezért pedig neked tudatosítani kéne hogy az a szerencsétlen kutya ugyanúgy áldozat mint te. Ő csak egy állat, akit nem neveltek meg, akit rosszul tartottak. Egy kutyának nem élvezed agresszívnak lenni, támadni, nem azért teszi mert jó neki, egy kutya nem képes gonoszságra. Mint mondtad érte a gazdája felel, tehát ő a hibás. Nem a kutya. Ez olyan mint hogyha lelőnek valakit akkor pisztoly lövi le, de nem a pisztoly a hibás hanem aki megnyomta a ravaszt. Tudom nehéz ezt elfogadni egy rossz élmény után de ez az igazság. És nem minden kutya ilyen. Ha te nem akarsz ebből kigyógyulni akkor nem kell de a gyerekednek tényleg nem szabhatod meg hogy ő miként vélekedjen róluk.

2010. aug. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
14%

Te nem jól érted... Én: nevelem a kutyám, iskolázataom, versenyzetet, biztonságos kerítést csinálok, felszedem a sz*rt, szocializálom, nem engedem oda senkihez stb. Ez kötelességem. De az nem hogy pl pórázra vegyem az ezer vizsgával rendelkező kutyám csak mert pl 100 méterre ott egy félős ember. Attól nem lesz rokkant senki. Vagy hogy bezárjam a kutyám csak mert szomszéd anyukának nem tetszik pedig biztonságos a kerítés. Nem ártok senkinek addig azt csinálok amit akar.

Én meg pl a zöld ruháktól irtózok, akkor elvárhatom hogy senki ne vegyen fel olyat?

2010. aug. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
22%
A másik meg az hogy kötelessége nem csak nekem van hanem a többi embernek is ők mégis nagy ívben sz*rnak rá... Mert nekik szabad hergelni a kutyát vagy bántani vagy beszólogatni, zaklatni a gyerekükkel, de a kutyásoknak semmit sem szabad... De ez csak egy példa, itt nem a kutya a lényeg, az anyukák mindennel így vannak. Ha a gyerek ordít (és NEM azért mert kicsi és nem lehet leállítani hanem már van olyan nagy hogy lehessen fegyelmezni) azt szabad de ha én hangosan hallgatom a zenét vagy hangosan vonulok el a házuk előtt azt már nem... És sorolhatnám.
2010. aug. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
47%
En abszolut nem a kutyat hibaztatom, hanem a gazdajat, aki rosszul tartja. Csak ugy gondolom, hogy te elegge magas lorol beszelsz egy olyan emberhez, aki emiatt rokkantta valt. Tudtommal zold ruhatol senki sem lett meg rokkant...rossz hasonlat. De egyebkent meg annyit fuznek hozza, hogy en kulfoldon elek most mar es itt az emberek nem ugy tartanak kutyat, mint Mo-n. Mo-n valami korcs fajzatokat tartanak legtobben, amik nem valok haztartasba. A masik meg az, hogy SOHA meg kutyaugatast sem hallok, pedig nem zarjak be, nem verik lancra a kutyakat. Mo-n meg mindig csak az ugatas ment a szegeny lancra vert allatoktol. Szerintem kultura kerdese az allattartas es Mo-n ez sokaknal nincs meg!
2010. aug. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
53%

Azok a "korcsfajzatok" ugyanolyan kutyák mint a többi csak két vagy több fajtából keveredtek össze. Azt hiszem hozzád beszélhetek is magas lóról ha így vélekedsz egyes állatokról illetve ennyire nulla a tudásod. Ez nagyon régimódi, tudatlan vélemény. Te miért élsz külfödön? Külföldi a férjed? Már nem azért de akkor a te gyereked is korcs mert két fajta keveréke... -.-" Ilyen butaságot sem hallottam. Vagy mégis mivel tudod indokolni hogy nem valók háztartásba?

Abban igazad van hogy a kutyatartás itthon a béka segge alatt van, de attól még vannak normális emberek és nem azokat kéne piszkálni.

2010. aug. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
39%
És én csak azt próbáltam kifejezni hogy sajnálatos ami történt veled de én nem vagyok hajlandó és képes minden ember kis nyavalyáját figyelembe venni amikor kutyázok. A kötelességem betartom, az miért nem elég? A többihez jogom van, senkinek sem ártok.
2010. aug. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
79%
En nem teged piszkallak, szemely szerint, csak te vetted magadra. Igen, vannak normalis emberek is, csak kar, hogy Mo-n eleg keves normalis hozzaallasu kutyatarto van, mert ok inkabb a kutyat helyezik egy emberi elet ele. Azert az picit sem vicces! Ha te lennel egy tamadas aldozata, te is maskepp velekednel es soha tobbe nem biznal meg sem kutyaban, sem felelotlen kutyatartoban. Erdekes, hogy mas orszagban megis meg tudjak oldani ilyen gondok nelkul, nincsenek kobor kutyak (nem a te peldadrol beszelek, hanem sok magyar kutyatartorol, akiknek tok OK, hogy a kutya kimegy az utcara es bandukol magaban). A korcsot meg ugy ertettem, hogy vannak olyan kutyafajtak, amik abszolut nem hazi tartasra valok es ezek okozzak a problemat, mert kutyaban is van okos meg olyan, ami nem tanithato. Nyilvan a gazda hibaja, hogy nem tud kutyat valasztani, nem a kutyae.
2010. aug. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
43%
Nem a korcs szot akartam hasznalni, hanem ilyen harci kutyakra gondoltam. Csak picit nehez magyarul fogalmaznom neha.
2010. aug. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
16%

Ja az más, bocsi. Viszont a harci kutyák sem buták csak hozzáértőnek kell lenni. És a legtöbb ember nem az. És a harci kutyát állat elleni agresszióra nevelték, ember ellen tilos volt. Persze vannak akik menőznek vele.

És támadott már ránk kutya. Egy rottweiler (gyerekes anyuci kutyája, ránk uszította). A szemem előtt tépte szét majdnam a kutyámat, és engem is elkapott volna. De továbbra sem félek a kutyáktól, csak sajnálom azt az egyet.

2010. aug. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!