Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kismamák bizonyítottan...

A kismamák bizonyítottan megőrülnek? Vagy csak rossz "csillagállás", hogy ez a helyzet?

Figyelt kérdés

A problémám a következő. Úgy 10 éve épült társasházban élek, 5 db 2 emeletes ház egymás mellett, kert 1 házanként el van választva. Szóval egy kertet két család használ, egy, aki a földszinten lakik, egy pedig aki az emeleten. Akikkel még régen egy időben vásároltunk lakást, volt, hogy gyerekük lett, ez két család. Egyik a szomszédom, nem szóltam az éjszakai gyereksírás miatt, semmilyen zaj miatt, államvizsgára is úgy készültem, hogy a gyerek kint üvöltött a kertben egész nap. Miért nem evidens, hogy nem "üvöltetjük" a gyerekünket kint a kertben, esetleg sziesztaidőben, vagy az édesanyáknak eszébe sem jut, hogy mást zavar? És korlátoz abban a jogában, hogy nyugalma legyen? De ez csak az egyik baj, igaz, 2-3 éve állandó (!).

A másik szomszédomba költözött egy család, ott úgy 1 éves lehet a kicsi. Az anyuka bemutatkozás helyett szinte paranccsal jött át, hogy ha ők is kint vannak a saját kertjükben (ami mint írtam, el van a miénktől választva), eszembe ne jusson akkor a yorkim kiengedni, mert közel mehet a kerítéshez és azt ő nem szívesen látná, hogy a gyereke netalán hozzáérhet. Mondtam neki hogy saját kert, az alattam lakó néni is szereti a kutyát, takarítok utána, csak szokott kint időzni, ebben nem korlátozhat, a válasz, "majd meglátjuk".

Kérdezem én ennyi rossz tapasztalattal a hátam mögött, minden kismama úgy áll az élethez a gyereke születése után, hogy neki MINDENHEZ joga van? Mindenkit korlátozhat, mert a gyerekének így előnyös?


2010. aug. 23. 16:11
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
48%
Meg engem pl emberek terrorizáltak egész gyerekoromban mégsem utálom mindet csak azokat akik ezt tették. Pedig az is elég roncsot tud csinálni az emberből.
2010. aug. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
90%
Nekem jó tapasztalataim vannak kismama téren! Szerencsém van. Mellettünk a panelban(!) lakik egy 3 gyerkőcös (3. épp 2 hónapos) és egy 5 gyerkőcös család. És csend van. És nincs randalírozás. Néha halljuk az apróságot sírni, de nem vészes. Vannak, akik kisgyerekesként, és sokan vannak, akik kutyásként is tudnak még alkalmazkodni. És az előzőnek igaza van. Én is éltem külföldön sokáig (Ausztria), és ott tényleg nem ugatnak annyit a kutyák. Ott a gazdák igenis pórázra veszik őket, neveltek és szófogadóak. Persze mindenhol van kivétel. totálisan más kutyatartási kultúra van. Én kutyás vagyok, és követendő példának tartom.
2010. aug. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
45%
A póráz elszakadhat. A jó nevelés viszont nem. Nem elég pórázra venni a kutyát illetve nem az az egyetlen amiből biztonságos lesz. Nálunk nincs egy kutyafutattó sem (hát igen az az ország...), akkor nekem nincs jogom kutyát tartani mert elengedem ahol lehet?
2010. aug. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
38%
En is ugy veszem eszre, hogy a nevelesben, "kutyakulturaban" van nagy kulonbseg. Itt meg sosem feltem, hogy megtamad egy kutya. Nem is veszed eszre, hogy az emberek kutyat tartanak, pedig keritesek sincsenek. Nem tudom, hogy hogy csinaljak. Es kiegyensulyozottnak tunnek a kutyak, biztos, hogy nem lancra verve tartjak oket. Mas fajta kutyakat tartanak (erre probaltam utalni) es mashogy, sokkal tobb kulturaval, igenyesseggel. Nem csak arrol van szo, hogy legyen a csaladnak egy kutyaja, akit le se kakalnak, mikor megunjak (otthon szomszedok mind igy tartottak kutyat - kutya 6-8 evig lancon vagy bezarva, persze, hogy bele is orult es megtamadott embereket). A kutya talan jobban csaladtag, nem valami kellek, amit el lehet dobni, ha megunod. Magyarorszagon falvakban nagyon sokan az utobbi modon tartanak kutyat.
2010. aug. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
22%
Meg annyit ehhez, hogy sosem lattam itt poraz nelkul kutyat setaltatni. Szerintem ezt at kellene venni mindenkeppen. Sokkal, de sokkal nagyobb biztonsagban erzem magam.
2010. aug. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
0%
Ja mert ott gondolom vannak kutyafuttatók... Nem úgy mint itt.
2010. aug. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, tok furcsa, mert meg kutyahazat se nagyon latni, nemhogy futtatot, keritesek sincsenek. Nem tudom, hogy hol es hogyan tartjak oket. Sokat setaltatjak oket. Csak ennyibol tudod, hogy vannak kutyak, mert ugatas sosincs.
2010. aug. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
0%
Tudod mi az a kutyafuttató? Olyen terület amit kijelölnek a közterületen kutyásoknak hogy ott elengedhetik futkározni őket. Ez nem a kertben van. Egy kutya nem élhet egész életében pórázon meg a házban! Muszáj valahol mozognia. És ilyen helyek nincsenek ebben az országban.
2010. aug. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
29%
En meg sosem lattam ilyen kutya futtatot, de nyilvan nem jarok ilyen helyre, mivel nincs kutyam. Azt hittem, hogy a kutyaboxra gondolsz, ami az udvaron szokott lenni.
2010. aug. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%
ennyi erővel te is mondhatnád, hogy ne engedje ki a gyerekét, mert lehet, hogy átnyúlkál a ti kertetekbe azt vmit csinál a kutyával, v vmi
2010. aug. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!