Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bunkóság, ha mondom, hogy ne...

Bunkóság, ha mondom, hogy ne úgy ejtsék a nevemet?

Figyelt kérdés
Még mielőtt valaki beszólna, tudom, hogy ez kis probléma mások számára, de engem zavar. Az apám révén dán vagyok, így nem magyar nevem van. Mindenki magyarosan ejti, pedig nem így kell. Szerintetek bunkó dolog kérni valakit, hogy ne úgy ejtse a nevemet? Engem már nagyon idegesít, láthatják, hogy a vezetéknevem sem magyar, de azt is úgy ejtik, ahogy.
2010. aug. 23. 00:49
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolhatják, hogy nem vagyok egy teljesen magyar ember és azért van ilyen nevem"


Nem feltétlenül. Magyarországon sok külföldi eredetű nevű ember él, akinek az ősei akár több száz évvel ezelőtt települtek be, és nem az eredeti kiejtésmódot használja már a család, hanem magyarosan ejtik a saját nevüket is. Inkább az olyan ritka, mint a te eseted.

2010. aug. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem feltétlenül kell, hogy tudják. A mi nevünket apám egyik felmenője magyaríttatta, Németországból települtek ide anno, mi k-val írjuk a nevünket, de mai napig rákérdeznek hivatalos ügyintézéskor, hogy h, ch, ck... vagy ha nem, sokszor javítanom kell, hogy egyik sem, csak simán k, sőt, újabban már meg se várom, előre mondom, hogy kell írni, mert elrontják.
2010. aug. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!