Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bunkóság, ha mondom, hogy ne...

Bunkóság, ha mondom, hogy ne úgy ejtsék a nevemet?

Figyelt kérdés
Még mielőtt valaki beszólna, tudom, hogy ez kis probléma mások számára, de engem zavar. Az apám révén dán vagyok, így nem magyar nevem van. Mindenki magyarosan ejti, pedig nem így kell. Szerintetek bunkó dolog kérni valakit, hogy ne úgy ejtse a nevemet? Engem már nagyon idegesít, láthatják, hogy a vezetéknevem sem magyar, de azt is úgy ejtik, ahogy.
2010. aug. 23. 00:49
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem bunkóság,csak próbáld meg kedvesen ezt megtenni!:)
2010. aug. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem bunkóság, tényleg zavaró lehet.
2010. aug. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Meglehet értetni azokkal akikkel akarod h-h ejtsék a neved. Nem kell túlreagálni. én pl kijavítom a másikat ha vmit nem úgy ír ahogy annak lennie kell.
2010. aug. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%

nem, szerintem nyugodtan mond meg nekik mi a helyzet, én sem érezném bunkóságnak hogyha valaki megkérné hogy ne úgy ejtsem a nevét. :D

lehet simán nemtudják hogyan kell ejteni.

2010. aug. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
90%
Dehogy bunkóság. Nekem volt egy osztálytársam, akinek ilyen betű: Ø szerepelt a vezetéknevében, és egyik tanár sem tudta, hogyan kell mondani. A srác mindegyiknek elmondta egyszer, hogy azt hogyan kell mondani, és senki nem sértődött meg, sőt, még örültek is, hogy valami újat tudtak meg :) Ja, és a keresztneve sem magyar volt, azt is máshogy kellett ejteni.
2010. aug. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Eddig mindig kedvesen kértem meg valakit, ha erről volt szó, meg én alapvetően egy kedves ember vagyok, csak ez fel tud húzni:) Persze, ők nem tudják, csak akkor is.
2010. aug. 23. 00:54
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan javítsd ki. Én is kijavítom, ha valaki nem jól mondja a nevem. Nekem francia vezetéknevem van... Képzelheted, miket össze nem fabrikálnak belőle. :) De érdekesen hangzik, elárulod a keresztneved?
2010. aug. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Végül is igen, úgysem vagyok fent sehol. Batseba. Ebből aztán lesz leírás szerinti kiejtés, "bátseba", de a legjobb, amit idáig hallottam, az a "baciba":D
2010. aug. 23. 01:01
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
ez tök aranyos:)
2010. aug. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
83%
és igazábol hogy kell ejteni?
2010. aug. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!