Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bunkóság, ha mondom, hogy ne...

Bunkóság, ha mondom, hogy ne úgy ejtsék a nevemet?

Figyelt kérdés
Még mielőtt valaki beszólna, tudom, hogy ez kis probléma mások számára, de engem zavar. Az apám révén dán vagyok, így nem magyar nevem van. Mindenki magyarosan ejti, pedig nem így kell. Szerintetek bunkó dolog kérni valakit, hogy ne úgy ejtse a nevemet? Engem már nagyon idegesít, láthatják, hogy a vezetéknevem sem magyar, de azt is úgy ejtik, ahogy.
2010. aug. 23. 00:49
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%

nekem francia vezetéknevem van...

na amit el tudsz képzelni ökörségeket... mindent mondtak már rá.

én ilyenkor már csak mosolygok, esetleg ha megkérdezi, akkor elmondom, hogyan kell kiejteni...


a legviccesebb a taxi-pizza rendelés... én olyankor rendszeresen más nevet adok, mert úgysem tudják leírni, csak visszakérdeznek 20x...

2010. aug. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Teljesen megértelek,én már attól is ideges vagyok,ha a nevemben az "i" betűt "í"-nek írják:)

2010. aug. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
78%

Nekem tök egyszerű nevem van és ezt sem tudja mindenki kimondani :)

Annyi nehézség van a dologba, hogy egy "b" után van egy "n". Találkoztam már olyannal aki "bn" helyett minden áron "pn"-t mondott.

2010. aug. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
0%

egyáltalán nem.

én pl megkértem a haverokat, hogy XY-nak becézzenek:)

szal 1általán nem az.

am hány éves vagy?

17/L

2010. aug. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
93%
alapból Becebá-nak ejteném, bocsánat, de nem tudhatom magamtól. egy kicsit megértőnek kéne lenned másokkal, nem pedig egyből felhergelned magad. na haragudj, de senki se szophatja ki az ujjából. és természetesen nem sértődnék meg, ha kijavítanál, csak megfelelő stílusban történjen
2010. aug. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem bunkóság, nem tudhatja mindenki, hogy kell kiejteni. Nekünk rendszeresen rosszul írja a vezetéknevünket az egyik közszolgáltató, és már szóltunk is, hogy nem úgy kell írni (K helyett H-t írnak), de még mindig ugyanúgy. Én nem tudom, hogy szórakoznak velünk, vagy ennyire hülyék ülnek az adminisztráción, de apám már legyint, a postás megtalál, mert ismer minket.
2010. aug. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%
Egyátalán nem bunkóság, csak ahogy mások is mondják, szépen fogalmazd meg a kérésedet. Lehet többször el kell mondanod,de egyszercsak megértik. Nekem erről a David Duchovny eset jutott eszembe. Nagyon bennem maradt. Ugye még az x-aktákban is "Dévid Daecsovni" (Fonetikusan) volt. Amikor interjút adott egy magyar újságírónak és ugyanígy nevezte, kijavította, hogy ő nem "Daecsovni" hanem "Djukovni", ahogy a származása szerint van, nem pedig angolosan.És igaza volt. Hát ennyi a tanulság :)
2010. aug. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem tudhatják, de legtöbbször nem kérdezik meg, hogy mi a helyzet. Gondolhatják, hogy nem vagyok egy teljesen magyar ember és azért van ilyen nevem. Nem bunkón közlöm, hogy ne így, de valahogy fel kell hívnom rá a figyelmüket.
2010. aug. 23. 09:38
 39/42 anonim ***** válasza:

09:23


Igen ez nekem is mindig eszembe jut ha X-aktákat nézek. :)


Sokszor ott is dacsovnyi-nak mondták be pedig ő dukovnyi (vagy valami ilyesmi). Egy videóban láttam, Ő IS ÉPP KIJAVÍTOTTA A MŰSORVEZETŐT :)))

2010. aug. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim válasza:

Nagyon szép neved van!

Remélem nem baj , hogy igy nevezem el a cicámat:D

Amm szerintem nem baj, hogy szólsz, mert idegesitő lehet:S

2010. aug. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!