Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bunkóság, ha mondom, hogy ne...

Bunkóság, ha mondom, hogy ne úgy ejtsék a nevemet?

Figyelt kérdés
Még mielőtt valaki beszólna, tudom, hogy ez kis probléma mások számára, de engem zavar. Az apám révén dán vagyok, így nem magyar nevem van. Mindenki magyarosan ejti, pedig nem így kell. Szerintetek bunkó dolog kérni valakit, hogy ne úgy ejtse a nevemet? Engem már nagyon idegesít, láthatják, hogy a vezetéknevem sem magyar, de azt is úgy ejtik, ahogy.
2010. aug. 23. 00:49
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem az, inkább az a bunkó, aki nem kérdezi meg, hogy hogyan ejted a neved, ez alap (lenne), ha látszik, hogy külföldi név.

de azért ilyenekkel ne idegesísd magad, felesleges, csak elrontod a napod.

aki ilyen, arról legalább rögtön lejön, hogy felületes ember.

2010. aug. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%
És hogy kell ejteni helyesen? :)
2010. aug. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%
Hogy kell kiejteni? betszíba?...
2010. aug. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%
Azért értelek meg 100%-ig, mert szerintem az egyik legnagyobb tapintatlanság az, ha valaki nem ügyel arra, hogy a másik nevét helyesen ejtse ki. Lengyel vezetéknevem van és szinte mindig rosszul ejtik. Kínosan ügyelek arra, hogy helyesen mondjam a "problémás" neveket, ha kell rá is kérdezek előtte. Mindez intelligencia kérdése...
2010. aug. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
55%

*Vagy hogyan? undskyld, jeg snakker ikke dansk...


utolsó

2010. aug. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
74%
*ehm, utolsó előtti :D
2010. aug. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:
"betszíbá" (az e-t kicsit á-san, az í-t kicsit hosszan, az á-t röviden):)
2010. aug. 23. 01:12
 18/42 anonim ***** válasza:
74%

Háá, akkor eltaláltam, pont így gondoltam, ahogy írtad ;):)


01:06

2010. aug. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
Most már ugyan nagykorú vagyok és régen volt problémám ezzel a dologgal, mikor az egész suli előtt kihívtak:) De szeptemberben megyek egyetemre, azért felkészítem magam, hogy eleve mindenkivel tudassam, hogy kell hívni engem. Bár ott már összetettebb lesz a nép, nem lesz furcsa, hogy más a nevem, mint a megszokottak:) Köszi a válaszokat!:D
2010. aug. 23. 01:25
 20/42 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem bunkóság.

Én is kijavítom az illetőt, ha rosszul mondja a nevem. Mondjuk engem nem idegesít a dolog, egyszerűen csak a tökéletességre törekszem :DDD nem bírom megállni, ha nem jól mondja.


Én mindig megkérdezem hogy ejti a nevét az, akinek nem hétköznapi neve van.

2010. aug. 23. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!