Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bunkóság, ha mondom, hogy ne...

Bunkóság, ha mondom, hogy ne úgy ejtsék a nevemet?

Figyelt kérdés
Még mielőtt valaki beszólna, tudom, hogy ez kis probléma mások számára, de engem zavar. Az apám révén dán vagyok, így nem magyar nevem van. Mindenki magyarosan ejti, pedig nem így kell. Szerintetek bunkó dolog kérni valakit, hogy ne úgy ejtse a nevemet? Engem már nagyon idegesít, láthatják, hogy a vezetéknevem sem magyar, de azt is úgy ejtik, ahogy.
2010. aug. 23. 00:49
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
szép neved van :)
2010. aug. 23. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem gáz.


Van egy ismerősünk, Vogel (madár) a vezetékneve (de német név, így v=f, és így "Fogel"-nek ejtendő. Biztos vagyok benne, hogy sokan rosszul ejtik. Na meg ha sokan az F-nél keresik szerintem a nevét.


Egyetemen annyi a nehézség, hogy egy oktató, ha névsort olvas, akkor nem tudja a helyes kiejtést. Így meg nem tudja mit mondjon. Ha meg nem jársz be az órájára, akkor meg kijavítani sem tudod.

2010. aug. 23. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
34%

"Mindez intelligencia kérdése..."


Winston Churchill mondta: !Mindenkinek joga úgy ejteni az idegen neveket, ahogy neki tetszik"


De ő köztudomásúlag nem volt intelligens ember.

2010. aug. 23. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hasonló a problémám. Nekem a keresztnevem rendszeresen rosszul írják le, helyesírási hibával. Amikor 14 évesen megkaptam az akkor még kézzel írt személyimet, abban a rendőrség rosszul vezette fel, ezért az összes hivatalos dokumentumomra rosszul írták. Az volt a szerencsém, hogy az anyakönyvi kivonaton jó volt. Egyébként tök röhej, hogy ha valakit Tóth Ottónak hívnak, de az anyakönyvi kivonatára Tóth Oto kerül, akkor onnantól kezdve az a hivatalos. Hiába tudja mindenki, hogy Oto nevű név nem létezik, akkor is.

Úgyhogy néha rossz helyesírású emberek áldozatai lehetünk.


Egyébként az én nevem Olívia. Olivia nevű keresztnév elvileg NEM LÉTEZIK az utónévkönyv szerint. De ha az ember felmegy az iwiw-re, rengeteg olyan nőt/lányt lát, akit így anyakönyveztek.

2010. aug. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%
bocsánat, és a lényeg lemaradt. Szóval, én is szoktam szólni, hogy hosszú í-vel írom, és általában megsértődnek az emberek, úgyhogy néha hagyom. Átadom a névjegyem, jól írom alá az e-mailt, aztán hátha feltűnik nekik.
2010. aug. 23. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%
Nekem teljesen magyar nevem van, csak az egyik betűje a megszokott -á- helyett -a-. Erre mindenki á-val mondja. Dühítő, mert látja leírva, hallja, mikor mondom, ennek ellenére -á-. Szólni szoktam érte, és már volt aki zokon vette. Nem érdekel,akkor is szólok.Engem így hívnak, és kész. Az a másik, nem az én nevem.
2010. aug. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig kijavítottam azokat, akik másképp ejtették a vezetéknevem, persze nem durván. Azóta más nevem van, mert nem apám nevén voltam, szüleim elrontották, hosszú, ne kérdezzétek.
2010. aug. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
47%
Nem bunkóság,de ma már senkinek nem tűnik fel,hogy nem magyar neved van. Divat a legelképesztőbb idegen neveket,soksor becéző formában adni a gyereknek. Mindenkit nem kérdezhetek meg,hogy hogyan ejtsem a nevét.
2010. aug. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
85%
Én azt sem szeretem, ha nem a teljes nevemen hívnak, hanem elbecézik. Én azt szeretem, ha Adriennek hívnak, nem Adrinak, meg Adrikának még azért is szólok, nem hogy, ha az egészet másképp ejtenék. Szólj nyugodtan!
2010. aug. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem bunkóság, de ne várd, hogy Mo-n tudvalevő legyen, hogy ejtsenek egy dán nevet :)

Magyar embernek gondolkodás nélkül a magyar "verzió" fog a nyelvére jönni, emiatt te se tekintsd az illetőt bunkónak. Szerintem ha egyszer-kétszer korrigálod, megjegyzi az adott ember.

2010. aug. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!