Jogos elvárás hogy mondjunk le az örökségről?
Apámmal nem tartottuk a kapcsolatot. Szüleim elváltak még kiskorunkba apám piált gyerektartastvse fizetet soha. Most meghalt de apám testvérei zaklatnak engem meg a tesomat h mondjunk le az örökségről.
Mivel papám már meghalt az apai részt apám már megörökölte korábban. A pénzt elitta de a kb 60 milliós családi ház még meg van mert azon a mamának haszonélvezeti joga van.
Apám után mi örököljük az apai részt. Ha a mama a sajátját el is ajandékozza akkor jár nekünk 5-5 millió forint kb.
De a nagynéném és nagybátyám aztvakarja mondjunk le róla mert bem tartottuk a kapcsolatot apánkal meg válás után a családdal.
Mi kisgyerekek voltunk. Apám nem keresett minket meg a család többi része sem. Anyám nem vitt minket mert elhordták mindennek amiért az alkoholista agresszív apánktól elvált,de nem is tiltotta h ők keressenek.
Tudom h nem mostanába látunk ebből pénzt de akkor is jól fog jönni majd nekem és tesómnak is.
Ki tudnak mégis vhogy forgatni abból ami jár nekünk?
#6-nál ott a pont, semmiképp se mondj ki olyat, hogy te ezt nem kéred, vagy lemondasz róla. Az már tiéd! Sőt, az ilyen tetü rokonokat még én forgatnám ki azzal, hogy utólag követelném a tartásdíjat, meg minden szart. Ugyanakkor utána kell nézned, hogy nincs-e apádnak tartozása, mert ha van, akkor azt is örökölheted és rosszabbul járhatsz, mintha lemondanál az örökségről.
Fontos, hogy a tartozást dokumentummal kell igazolni, hiszen bemondásra akár én is mehetnék, hogy kölcsön adtam apádnak 60 milliót, enyém a ház!
Várjátok meg a hagyatékit, hogy kiderüljön, hogy konkrétan miről van szó.
Én nem mondanék le, ezt egyfajta kárpótlásnak tekinteném a gyerekkorom miatt. Bár nem kárpótol, de ehhez a rokonoknak semmi, de semmi köze nincsen.
Ha nincs végrendelet, akkor a rokonok hiba pattognak.
Ami jár, az jár.
Semmiképpen ne mondjatok le róla. Jogilag is egyértelműen jár majd nektek az örökség az apátok halála esetén, erkölcsileg még annál is inkább, mert apaként sem anyagilag, sem más értelemben nem gondoskodott rólatok egész életetekben.
Egyedül akkor lenne észszerű döntés lemondani róla, ha az esetleges tartozása a halála után nagyobb összeg lenne, mint az örökségetek. De ez a hagyatéki tárgyaláson nyilván kiderül, amikor majd eljön az ideje.
Eszetekbe ne jusson lemondani!
CSapjátok rá a telefont a "kedves" rokonokra, ha nyomasztanak. Semmiféle joguk nincs ilyen nyomást rátok tenni!
Nyilván azt akarják, hogy mondjatok le róla, hiszen nem fűlik a foguk ahhoz, hogy odaadják, ami jár, ezért pattognak, próbálkoznak.
A törvényben sehol sincs benne, hogy akkor lehet örökölni, ha tartotta a kapcsolatot az elhunyt és az örökös.
Ha olyan fontos lett volna apukának, hogy a testvérei örököljenek, akkor írt volna végrendeletet.
Innentől kezdve lehet moralizálni csak nem érdemes.
Gondolj bele, mennyit dolgozol 5 millióért! Tényleg kidobnád ezt a pénzt a kukába, csak mert valami idióta rokon úgy gondolja (a törvénnyel szemben), hogy neked az SZERINTE nem jár?
Gondolja csak, az ő dolga, szerintem tudsz majd ezzel együtt élni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!