Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet elvárás a nyílt, egyérte...

Lehet elvárás a nyílt, egyértelmű közlés igénye?

Figyelt kérdés

Velem lehet-e a baj, ha nem értek a metakommunikációból, ha nem észlelem a rejtett közléseket, ha értenem kellene de nem értek utalásokból, jelzésekből, ki nem mondott szavakból?

Vagy egyszerűen el kellene fogadnom, hogy van aki nem a szavak embere?


2020. ápr. 30. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Aspergeres lehetsz.
2020. ápr. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Hát azt én sem szeretem ha valaki virágnyelven beszél és meg kell fejteni! Volt egy tanárom, imádtam, neki volt ez a mániája, hogy nem egyértelműen fogalmazta meg a mondandóját! Nem veled van a baj, a rejtett mondanivaló sokszor félreérthető!
2020. ápr. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Kérdésesre válaszolva: nem lehet elvárás, mert a többieknek a metakommunikáció is egyértelmű.
2020. ápr. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem világos a helyzet, akkor kérdezz rá egyenesen.
2020. ápr. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Miért ne lehetne elvárás? A nyílt beszéd lenne a normális.
2020. ápr. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%
Ha nem értesz valamit, kérdezz rá. Ugyan elvileg elvárhatod, hogy valaki egyenesen beszéljen, de ez még nem garancia arra, hogy a másik ezt az elvárást teljesíteni fogja. Neked van problémád, neked kell orvosolnod, ha nem elég egyértelmű valami, a te dolgod rákérdezni.
2020. ápr. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
98%

Lehet bizony és nem, a világon semmi köze ennek sem az Aspergerhez sem egyéb betegséghez.


Szóból ért az ember, nem ki nem mondott szavakból és utalásokból. Jó, hogy nem vagy gondolatolvasó mások elváráshoz igazodva!

2020. ápr. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

Fiú, én is ilyen vagyok.

Aztán félóra múlva ha leesik, hogy mit akart mondani, meg fel is húzom magam.

Sokszor csináltak belőlem bolondot mert nem értettem.


Már odáig eljutottam, hogy megértem, viszont nem kapcsol az agyam, az azonnali helyes reagálásra. Meg lefagyok, vagy nem akarom megsérteni.

2020. ápr. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
Azt vársz el, amit akarsz.
2020. ápr. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Csakis a nyílt kommunikációnak van értelme. Szóból ért az ember!


De ha leírnád a konkrét helyzetet, értelmesebb válaszokat tudnánk írni.

2020. ápr. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!