Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos elvárás...

Szerintetek jogos elvárás felém, hogy a többiek után nekem kellene pakolni?

Figyelt kérdés

Ők dolgoznak, én meg kihasználom hogy van szünetem. Az én szobarészemen kívül az egész ház egy disznóól. Öcsém az ágya mellé gorja a zacskókat meg üvegeket meg egyebeket. A nappaliba nincs hely enni, a kanapéra nem lehet leülni. Konyha is használhatatlan. Elkezdett érdekelni a sütés főzés de ketszer idegösszeomlást kapok mert annyira nincs hely a sok kajamaradektol meg ami a foldon van, a serpenyőt is 5 percig kell mosnom (utána legtöbbször elmosom hogy használtam). Ragaszkodnak minden kapott felesleges lomhoz, ruhához. Apu a foldre rakja a ruháit. Lényeg a lenyegben nem foglalkoznak a normalis tárolással és lomtalanitassal. Ha esetleg jonne valaki és be is jelenti egy napig megy a pakolás, legtöbbször én pakolok. Egy héten belül visszaáll minden. Úgy éreztetik hogy erről én tehetek, meg ha jön egy random vendég az is engem hibáztat. Szerintetek jogosan?

19L


2018. aug. 26. 19:33
1 2
 1/13 anonim válasza:
53%
Nem jogos. Anyád hol van ilyenkor?
2018. aug. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Költözz el, bántás nélkül. Nálunk is ugyanez volt, csak 2 nap alatt visszaállították kosszal együtt a lakást, konkrétan a koszos alsógatyát is a konyhai csepegtetőtálcáról szedtem le nem ritkán.

A kutyáknak ledobták az üres kajadobozokat, a koszos lábosokat is letették nekik, de felvenni senki se volt hajlandó. Mindenki cipőben közlekedett és szintén én voltam a hibás.

Nem az, aki kupit csinált, hanem én, mert én nem takarítok elég hatékonyan. Elköltöztem, azóta disznóólban élnek, minden penészes, koszos, büdös. Éljenek akkor így. Már nem is megyek hozzájuk, mert valami penészre allergiás rohamot kaptam és nem tudtam levegőt venni, mentő jött értem. Azóta se tettek ez ellen semmit.

2018. aug. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Az oké,hogy elvárják,hogy segíts otthon na de az,hogy mindent te csinálj..A családot amúgy nem zavarja,hogy egy disznóólban élnek?!Én a helyedben minnél gyorsabban költöznék el.
2018. aug. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Nem jogos.

Mármint addig még jogos lenne egy normális családban, hogy ha szüneted van akkor mondjuk porszívóz fel, tegyél be egy mosást, vagy vásárolj be, hogy ne a többieknek kelljen munka után, de így nem jogos. Nem cseléd vagy, hogy apád a földre szórja a cuccait és neked kelljen felszedegetni utána. Alapvetően mindenki pakolja el a saját cuccait és legalább áztassa be maga után a serpenyőt, hogy ne öt percig kelljen vakarni... Egyáltalán nem tisztelik a munkád ha rendet raksz és nem segítenek minimálisan sem vigyázni a rendre.

2018. aug. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
5%
A családi munkamegosztásnak lehet olyan verziója, hogy te dolgod a takarítás, igen.
2018. aug. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó, te beteg vagy.
2018. aug. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%
Miért is? Miért ne lehetne egy felnőttnek, aki a jelek szerint pénzt nem ad a közösbe, de ott él, bevállalnia, hogy akkor ő takarít? És nem csak maga után.
2018. aug. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

Dehogy jogos.


Meg milyen vendég, aki megkritizálja, hogy mit kap ajándékba??:D

Ne legyél ott az ilyen vendégkor.

2018. aug. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországon szokj hozzá a női szerep az a néma cseléd keltető,még örülnöd is kéne h vmire tartanak nőként és nem a tehénnel vagy osszahasonlitva..
2018. aug. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

"Miért ne lehetne egy felnőttnek, aki a jelek szerint pénzt nem ad a közösbe, de ott él, bevállalnia, hogy akkor ő takarít? És nem csak maga után." - megegyezés kérdése, ilyenben is meg lehet állapodni, DE azért valljuk be, attól még, hogy valaki elvállalja a takarítást elég prosztó dolog szétdobálni a cuccokat, hogy majd a másik úgyis összeszedi/elpakolja utánam.


Akárhogy is egyezem meg valakivel, nem dobom a fölre a cuccaimat, nem halmozok feleslegesen szemetet, lomokat, nem az ágyam mellé dobom a szemetet, nem nehezítem meg a másik életét. Alapvető tisztelet és norma kéne, hogy legyen, hogy nem tekintem a másikat csicskának, főleg nem azért, mert 19 évesen nem ad bele a rezsibe nyáriszünetben.


A családod prosztó, igénytelen és nem tisztelnek téged, a munkádat nem becsülik. Esetleg kollégiumba mehetnél, bár ha hazamész, ugyanúgy ott lesz a kosz, meg a kupi. Én elköltöztem otthonról, amint tudtam és most olyan rend van a lakásomban, amilyenről mindig is álmodtam (csak anyáméknál otthon sosem tartott tovább 1 napnál).

2018. aug. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!