Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos az az elvárás, hogyha a...

Jogos az az elvárás, hogyha a szüleink már nem lesznek, én gondoskodjak az öcsémről?

Figyelt kérdés

72 és 83 évesek. Fizikailag és mentálisan is épek, ellátják magukat, de ők sem lesznek már fiatalabbak.

Én 49 éves vagyok, öcsém 47.

Ő a mai napig oda jár hozzájuk napi kétszer enni, beül délelőtt 11-kor a nappalijukba tv-t nézni, internetezni, délután 3-4 között edzeni van, majd megint megy hozzájuk este 8-9-ig. Telente már korábban megy, hogy a fűtést csak este kelljen bekapcsolnia otthon. Teher nekik, mert semmit nem csinál, semmiben nem segít (ha kérik, akkor sem). Ezzel szemben követelőzik, neki heti 5-6 alkalommal hús kell ebédre, vacsorára is meleg ételt akar, mi az, hogy a szüleink a kevesebb adós tv csomagot választják, nem elég gyors az internet, stb. Ha nem engedik be, áll a ház előtt és veri az ablakokat, meg kiabál. Slusszpoén, hogy a szüleink háza a mi kettőnk nevére lett véve még anno, nekik "csak" haszonélvezeti joguk van. Így ha nem nyitnak neki ajtót, rendőrséggel fenyegetőzik... Meg mondja is, hogyha valamelyikőjük meghal, akkor a másikat otthonba kell tenni sürgősen és azt a házat eladni, mert neki nincs pénze. Ez a fő gond, hogy nem dolgozik. Egész életében úgy dolgozott, hogy éppen amennyit muszáj. Fiatalon óceánjárókon melózott, akkor kicsit jobban megszedte magát, vett lakást, autót, de azóta dolgozik évente 1-2 (max. 3) hónapot külföldön, és amit akkor keres, azt éli fel az év hátralévő részében. Ami könnyű, mert lényegében semmit sem kell fizetnie. Enni a szüleinknél eszik, anyu mossa a ruháit, kenyeret, hidegélelmet szintén tőlük visz, szóval lényegében a rezsijét és a benzint állja. De egyszer fel nem ajánlja, hogy bevásárol mondjuk havi kétszer hozzájuk, vagy elvinné őket, hogy ne a két öreg járja a várost biciklivel (apukánk már nagyon bizonytalanul vezet). Szóval egy igazi élősködő, és ahogy telik az idő, már nem igazán talál olyan könnyen munkát magának, mint régebben. Alapvetően pincér, felszolgáló volt mindenhol, de közel 50 évesen nem bírja azt a tempót már. Mivel Magyarországon szinte sosem dolgozott, nyugdíja nem nagyon lesz. Most anyukánk elmondta, hogy egy külön számlára gyűjti neki a pénzt titokban és azt szeretné, ha majd azt én kezelném, ha ők meghaltak. És ne egybe adjam oda az öcsémnek, mert akkor elherdálja, hanem havonta abból segítsem és reméli nem nagy kérés, ha napi egy tál ételre is futná majd... Én nem olyan vagyok, mint ő. Dolgozom 17 éves korom óta, saját vállalkozást vezetek és családom van. A férjem ki nem állhatja, többször összevesztek nagyon csúnyán, a gyerekek sem szeretik. Ha én nem vagyok itthon, nem nyitnak neki ajtót. Én sem akarom, hogy itt legyen napi szinten, a mi hűtőnkből egyen, a kanapénkon tespedjen. Mert neki természetes, hogy mindent megkap, nem kell dolgoznia, mert valaki megoldja helyette.

Mondtam anyánknak, hogy ne haragudjon, de én ezt nem fogom megtenni sem a családommal, sem magammal. Nem lehet mellette megmaradni, mert egy gonosz, kötözködő ember, aki mellé még idegbeteg is. Nyilván ha beteg lenne, vagy lenne bármi problémája a lustaságon kívül, akkor más lenne a helyzet. De így nem tartom fairnek, hogy már most az van mondogatva, hogyha a szüleink nem lesznek, akkor sem lesz semmi gond, mert jön a következő balek, aki eteti, eltartja és ott lesz, mint egy védőháló.


2020. jún. 29. 22:45
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
98%
A haszonélvezet erősebb jog a tulajdonnál ilyen szempontból, úgyhogy tótágast is állhat a kedves testvér, akkor se rakják ki a rendőrök a szüleiteket a házból. Arra figyelj, nehogy aláírasson velük valami szart. A testvéred erőszakos és rosszindulatú, a szüleid pedig idősek és biztos megviseli ez őket. Legjobb lenne nem beengedni őt.
2020. jún. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Nem írnának alá semmit, igazából már bánják ők is, hogy ez így lett... Vitát szítani, rendőrséggel hadakozni nem akarnak. Szerintem a szomszédok miatt is, "nehogy megtudják mások", meg anyukánk mindig azzal jön, hogy hát ő is ugyanúgy a gyerekük.
2020. jún. 29. 22:57
 3/29 anonim ***** válasza:
95%

Sajnálom, hogy ilyen öcséd van. Hihetetlen amiket leírtál, hogy ilyen létezik.

Abszolút nem vagy köteles eltartani a testvéred, se gondoskodni róla. Azt viszont tudd, hogy anyukád nem hagyhat rád külön rád pénzt.. osztoztok mindenen, tehát ez a különszámlás történet nem nagyon jöhet létre, csak ha még életében megkapod azt a pénzt.

2020. jún. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Mintha a sógornőm írta volna. Neki is ilyen semmirekelő bátyja van, aki szintén az idős szülei vérét szívta. Ők is etették, gondokodtak róla, és teljesen természetesnek tartja. Sógornőm mindig mondta neki, hogy ő nem fogja ezt eltűrni ha a szülők már nem lesznek. Állandóan összevesztek emiatt. 3 éve meghalt az anyukájuk. Apukájuk fogta magát, és leköltözött a szintén idős tetsvéréhez tanyára, de oda nem követte a fia. A házat eladták. Amíg kitartott a pénze, nem kereste sógornőmet. De amikor elfogyott, minden nap ment balhézni a házához. Sógornőm mindig rendőrt hívott, közölte, hogy bár testvérek, de ki nem állják egymást, és fenyegetőzik. Távoltartási végzést kért, amit nem vett figyelembe, így letartoztatták. De csak feltételeset kapott. Egy időben minket is zaklatott, hogy beszéljünk vele, mert szerinte kötelessége a testvérét támogatni. Na ne tudd meg, hogy leordítottam a fejét, még én is megijedtem magamtól. Jelenleg most nyugi van, de a sógornőm teljesen elfordult tőle. Igaza van.

Jó tanács: Nyugodtan hívd a rendőröket zaklatás miatt, kérj távoltartási végzést, de soha ne engedd be. Amint beengedett, ugyanaz lesz mint a szüleidnél.

2020. jún. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

fú, hát ez elég kemény. sajnos ezt a szüleid nagyon elrontották, ezzel már nem lehet mit kezdeni, maximum nem beengedni és amikor kiabál kihívni a rendőrséget, de ha jól veszem le, akkor tipikus anyu pici fia és anyukád ezt úgy sem tudná megtenni.

semmiképp ne gondoskodj róla, mert ha egyszer kezet nyújtasz neki odaszokik és míg éltek nem tudod lerázni. a szüleid halál után szakíts meg vele minden kapcsolatot, de ezt már most el kellene kezdeni, hogy értsen a szóból. én még a pénzt sem adnám neki oda, hát nem hiszi el az ember, hogy a 80+ éves szüleid gyűjtögetnek a felnőtt fiuknak. régebben a család volt mindenek felett, még akkor is, ha a tagok a lehető legmérgezőbb emberek voltak, de ezt el kell engedni, a baráti körödben sem viselnél el egy ilyen embert, azért mert közeli családtag még nem kell, pláne nem gondoskodni róla. sokkal nyugodtabb lenne az életetek, ha egyszerűen nem foglalkoznál vele. apukámnak is volt olyan testvére, akivel egyik tesó sem tartotta a kapcsolatot azért, mert olyan volt. nincs ezen mit szégyellni, felnőtt ember, tartsa el magát, nehogy már a gyerekeid elől vegye el. anyukádat sem értem, elég inkorrekt kérdés

2020. jún. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Igen, anyánk be is vallja, hogy kicsiként sokkal jobban volt szeretve az öcsém, minden el lett neki nézve. Ez szerintem ma is így van, szerintük nincs, de én már nem vitázom. Megvan a saját életem, és tényleg lehet, ha velem is úgy viselkednek, annyira elkényeztetnek, mint őt, akkor most én is ugyanúgy ott ülnék minden áldott nap a nappalijukban, az ebédre várva. Engem tényleg az bosszant ebben, hogy ő természetesnek venné, hogy soha nem kell semmit csinálnia, nem kell dolgoznia, mert mindig lesz valaki, aki majd kisegíti.
2020. jún. 29. 23:12
 7/29 anonim ***** válasza:
97%
A leírtak alapján szinte biztosra vehető, hogy az öcséd is úgy fogja értelmezni, mint anyukád, hogy öröklöd a feladatot és naponta főzöl rá, befogadod majd. A neki gyűjtött megtakarítással adott esetben annyit csinálnék, hogy beállítanék egy havi fix összegű utalást, amíg kitart a keret, aztán vége. De ezt nem titokban tenném, hanem az ügyintézés után tényként elmondanám neki, hogy az anyja X forintot hagyott hátra neki, amit ilyen havi részletekben kap meg. Ezután kiszállnék a történetből. Egy cselekvőképes emberről van szó, nem egy gyámság alá tartozó rokonról.
2020. jún. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
78%
szerintem csak annyit tegyél hogy havonta segítesz neki azzal a pénzel amit anyukád félretett, szóval ne hagyd éhen halni, de ne engedd a lakásotok közelébe
2020. jún. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
98%
Csak a kérdés alapján először azt hittem, súlyos fogyatékkal élő testvérről van szó. Úgy sem érezném teljesen jogosnak, hogy neked kelljen róla gondoskodni, de az alapján, ami a leírásban szerepel, pláne nem jogos.
2020. jún. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
96%
bocs, de nem olvastam végig. azt hittem, valami kisgyerekről van szó, akiről gondoskodni kell. aztán látom, hogy 47 éves. az ilyen menjen a fenébe és gondoskodjon magáról...elképesztő, mik vannak.
2020. jún. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!