Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos az az elvárás, hogyha a...

Jogos az az elvárás, hogyha a szüleink már nem lesznek, én gondoskodjak az öcsémről?

Figyelt kérdés

72 és 83 évesek. Fizikailag és mentálisan is épek, ellátják magukat, de ők sem lesznek már fiatalabbak.

Én 49 éves vagyok, öcsém 47.

Ő a mai napig oda jár hozzájuk napi kétszer enni, beül délelőtt 11-kor a nappalijukba tv-t nézni, internetezni, délután 3-4 között edzeni van, majd megint megy hozzájuk este 8-9-ig. Telente már korábban megy, hogy a fűtést csak este kelljen bekapcsolnia otthon. Teher nekik, mert semmit nem csinál, semmiben nem segít (ha kérik, akkor sem). Ezzel szemben követelőzik, neki heti 5-6 alkalommal hús kell ebédre, vacsorára is meleg ételt akar, mi az, hogy a szüleink a kevesebb adós tv csomagot választják, nem elég gyors az internet, stb. Ha nem engedik be, áll a ház előtt és veri az ablakokat, meg kiabál. Slusszpoén, hogy a szüleink háza a mi kettőnk nevére lett véve még anno, nekik "csak" haszonélvezeti joguk van. Így ha nem nyitnak neki ajtót, rendőrséggel fenyegetőzik... Meg mondja is, hogyha valamelyikőjük meghal, akkor a másikat otthonba kell tenni sürgősen és azt a házat eladni, mert neki nincs pénze. Ez a fő gond, hogy nem dolgozik. Egész életében úgy dolgozott, hogy éppen amennyit muszáj. Fiatalon óceánjárókon melózott, akkor kicsit jobban megszedte magát, vett lakást, autót, de azóta dolgozik évente 1-2 (max. 3) hónapot külföldön, és amit akkor keres, azt éli fel az év hátralévő részében. Ami könnyű, mert lényegében semmit sem kell fizetnie. Enni a szüleinknél eszik, anyu mossa a ruháit, kenyeret, hidegélelmet szintén tőlük visz, szóval lényegében a rezsijét és a benzint állja. De egyszer fel nem ajánlja, hogy bevásárol mondjuk havi kétszer hozzájuk, vagy elvinné őket, hogy ne a két öreg járja a várost biciklivel (apukánk már nagyon bizonytalanul vezet). Szóval egy igazi élősködő, és ahogy telik az idő, már nem igazán talál olyan könnyen munkát magának, mint régebben. Alapvetően pincér, felszolgáló volt mindenhol, de közel 50 évesen nem bírja azt a tempót már. Mivel Magyarországon szinte sosem dolgozott, nyugdíja nem nagyon lesz. Most anyukánk elmondta, hogy egy külön számlára gyűjti neki a pénzt titokban és azt szeretné, ha majd azt én kezelném, ha ők meghaltak. És ne egybe adjam oda az öcsémnek, mert akkor elherdálja, hanem havonta abból segítsem és reméli nem nagy kérés, ha napi egy tál ételre is futná majd... Én nem olyan vagyok, mint ő. Dolgozom 17 éves korom óta, saját vállalkozást vezetek és családom van. A férjem ki nem állhatja, többször összevesztek nagyon csúnyán, a gyerekek sem szeretik. Ha én nem vagyok itthon, nem nyitnak neki ajtót. Én sem akarom, hogy itt legyen napi szinten, a mi hűtőnkből egyen, a kanapénkon tespedjen. Mert neki természetes, hogy mindent megkap, nem kell dolgoznia, mert valaki megoldja helyette.

Mondtam anyánknak, hogy ne haragudjon, de én ezt nem fogom megtenni sem a családommal, sem magammal. Nem lehet mellette megmaradni, mert egy gonosz, kötözködő ember, aki mellé még idegbeteg is. Nyilván ha beteg lenne, vagy lenne bármi problémája a lustaságon kívül, akkor más lenne a helyzet. De így nem tartom fairnek, hogy már most az van mondogatva, hogyha a szüleink nem lesznek, akkor sem lesz semmi gond, mert jön a következő balek, aki eteti, eltartja és ott lesz, mint egy védőháló.


2020. jún. 29. 22:45
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
95%

Te besegitesz a szuleidnek? Mert ha csak ennek az ingyenelo hetenek gyujtik a penzt, maximalisan kiszolgaljak, akkor inkabb vegyel vissza! Ok, szulo..szereti a gyereket, de ez mar tul megy mindenen! A szulok tudjak, hogy Idosotthonba szeretne tenni egyikojuket? Nem artana felvazolni a helyzetet, es komolyan elbeszelgetni a szulokkel..


Mindenesetre, en ezzel az emberrel megszakitanam a kapcsolatot es a hazam tajara sem engednem!!! 5

2020. jún. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
89%

Szóval még most is neki gyűht anyád pénzt..gratulálok nekik, sikerült egy életképtelen herét nevelni. Egyértelmű hogy nem neked kell eltartani. A gyűjtött pénz felét! kapja meg a tesó, nehogymár még most is ő nyereszkedjen. Biztos megmondanam anyameknak hogy te meg a családod nem számít vagy mi van. Szuleid meg hordassanak ebédet, 2 adagot, a tesó meg egyen ahol akar.

17# ebben az esetben abban is hibas a szülő hogy idős korukban a felnőtt elvileg eletkepes fiukat eltartjak. Tudod mikor fozogetnek neki, na attol nem büfögne. Meg követelhetne tőlem internetet meg a ló.....egy nyakonbasz.st kapna maximum.

2020. jún. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
94%
Te jó ég. Hát én egy szalmaszálat sem tennék keresztbe ezért az emberért. Komolyan,még annyi erőfeszítést sem érne meg,hogy egy rendszeres utalást beállítsak a netbankon . Menjen az utcára,ha elherdálja az örökségét ... elképesztő a történet .
2020. jún. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Neked mennyi pénzt gyűjt anyud?
2020. jún. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
86%
Én is azt hittem a kérdés alapján hogy valami fogyatekosrol van szó. Igazából nem tudom sajnálni a szuleidet. Ők csesztek el a nevelést, ők nem tesznek még most sem semmit. Megerdemlik. De neked nem kell ezt elturnod.
2020. jún. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 kovpet ***** válasza:
100%

"Most anyukánk elmondta, hogy egy külön számlára gyűjti neki a pénzt titokban és azt szeretné, ha majd azt én kezelném, ha ők meghaltak. És ne egybe adjam oda az öcsémnek, mert akkor elherdálja, hanem havonta abból segítsem és reméli nem nagy kérés, ha napi egy tál ételre is futná majd..."


Ezt mindenképp papírozzátok le, mert az örökösödés nem úgy működik, hogy "azt szeretné" valaki, hogy valahogy legyen, hanem jogszabályok határozzák meg annak a mikéntjét. Mindenből fele-fele jár, ha ketten vannak az örökösök, de a házastárs is örököl egy gyerekrészt az új szabályozás szerint.


"hogyha valamelyikőjük meghal, akkor a másikat otthonba kell tenni sürgősen"


Ez sem így működik, nem lehet "tenni" senkit sehova csak azért, mert idős. Ha nincs gondnokság alatt, akkor ő dönt.


A haszonélvező határozza meg, hogy ki mehet be az ingatlanra, a tulajt is kitilthatja, ha akarja.


Csak azt akarom mondani, hogy nézzetek utána a jogi résznek, mert nagyon úgy tűnik, hogy nem vagytok képben. Ez jelen esetben drága is lehet.

2020. jún. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
94%

Biztosan nem segítenék egy ilyen embernek,és ezt meg is mondanám a szüleimnek. Nem,hogy egy tál levessel, semmivel sem,hiába a testvér. Az ilyen megérdemelné, hogy az utcára kerüljön. Amíg lesz aki körbeugrálja sosem fogja magát ellátni. A helyedben a testvérednek is elmondanám ezeket a mihez tartás végett.

A saját szar nevelésük következménye ez.

A haszonélvezet többet ér mint a tulajdonjog.

Sajnálom mert buták a szülied.

2020. jún. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

A haszonélvezet lényege épp az, hogy a haszonélvezőnek több joga van, mint annak aki birtokolja az ingatlant, de mégse az ő nevén van a ház.


A szüleiddel közöld, hogy a testvéred nem 7, hanem 47 éves...


Ha meg megy majd hozzátok kunyerálni szépen csukd vele szembe az ajtót. Az ilyenek azt se érdemlik meg, hogy szóba álljanak velük.

2020. júl. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, de elsősorban édes szüleid tehetnek arról, hogy egyik kis sarjuk egy elkényeztetett lusta disznó. Mondhatnám, egyék meg, amit főztek. Mellesleg miért nem lehet összeállni és tények elé állítani? Keretek és kötelességek lefektetése. Minek kellett ezzel 47 évig várni?
2020. aug. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!