Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Néhány 'tininek' miért esik...

Néhány 'tininek' miért esik nehezére segíteni otthon?

Figyelt kérdés
2010. aug. 19. 22:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

A barátom 22 éves és néha azt se tudja hova lehet dobni az ételmaradékot, egyből kérdezi anyukáját.Mindenért úgy kell szólni neki: porszívózás, fűnyírás, portörlés, kocsi mosás."Olyan nincs, hogy nah jó, akkor most lenyírom a füvet mert már nagy" 18 éves öccsének meg úgy viszik be a gép elé a reggelit is.Szánalom...

22 l

2010. aug. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
98%

Én pl segítek anyukámnak.. porszívózok, port törlök, pakolgatok, néha mosogatok is. :)

Az pedig egy alap dolog, h a szobámat én takarítom, kiskorom óta. :)

16/L

2010. aug. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Apám sajnos ahelyett, hogy anyunak vitte volna ágyba a reggelit, nagyon sokáig öcsémnek vitte a reggelijét ágyba, most már leshetik, mikor segít magától.
2010. aug. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
96%

Én mindíg segítek anyunak! Mire haza jön a munkából nyugodtan tud feküdni. Mikor főzni kell elmondja, hogy mit hogyan kell és én megfőzök! Utána gépezek! Sőt volt olyan is, hogy reggel 6-kor felkeltem elmosogattam felsöpörtem felmostam 9-re hozták a fát 9től este 6ig behordtam a fát egyedül! :) Másnap hátfájással mosogattam meg felsöpörtem. De nem azt néztem, hogy úr isten mindjárt megszakadok hanem azt, hogy anyu mióta csinálja ezt. Neki is ugyan így fájhat a hátuk. Ezért mindíg megpróbálok neki segíteni.


Egyik barátnőm meg b*szik az egészre otthon a szobája mint egy disznó ól. Se el mosogatva se felsöpörve a nagy labladort beengedi tiszta szőr az egész lakás. ;)

2010. aug. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
9%

Nekem például azért esik néha nehezemre,mert kiskoromban sem szoktattak rá a rendszeres takarításra.Ez csak az egyik oka.

A másik oka az,hogy csak annyit mondott anyám,hogy:"már megint feltakarítottál?ügyes vagy"..eddig még oké,de ha például 10 perccel később jöttem a barátnőmtől haza(aki az utcánkba lakik..),akkor már egyszerre elkezdett leszidni,és ez nem csak annyiból állt,hogy "legközelebb korábban gyere haza.."..stb.,hanem elég komoly veszekedések voltak,de nincsenek káros szenvedélyeim,nem járok diszkóba..stb.

És most az miért akkora nagy ügy,ha a saját szobámat kitakarítom teljesen,meg mondjuk a nappalit,meg ha elmosogatok..és mást nem csinálok??


Akkor többet takarítanék,ha nem veszekedne velem annyit..azt hiszi,hogy okosabb..múltkor mondja apám,hogy átkellett menni anyámnak egy másik suliba leérettségizni..:| ennyit erről.

Anyaként nem bukott még meg,kb. 3-as szinten van.:/


Én se vagyok tökéletes,EZT EL KELL FOGADNIA mindenkinek..

2010. aug. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
18 éves vagyok, nem tudom, beletartozok-e még a "tini" kategóriába, de azért leírom. Nem dolgoztam sehol a nyáron, mert arra szántam az időt, hogy letegyem a jogsit, mégsincs egy szabad percem sem szinte. Alig érek haza, máris mondják, hogy ezt kéne, meg azt kéne. Szívesen segítek, mert tényleg mindent megkaptam a szüleimtől, így próbálom meghálálni, de az, hogy ha nem ugrok rögtön, hanem mondjuk még elolvasok fél oldalt a könyvből, ami teszem azt 1-2 perc, már jönnek, hogy: "Na mivanmár, nem lehet megkérni semmire!?", elég bosszantó tud lenni, és ilyenkor kinyílik a bicska a zsebemben. Ezt csak azért írtam le, hogy lásd, az éremnek 2 oldala van.
2010. aug. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
54%

Én szoktam segíteni otthon, porszívózni, port törölni, teregetni. Néha mást is. De pl. akkor teljesen kivoltam, amikor anyum megkért hogy teregessek ki, én meg valami olyasmit mondtam, hog ajjjj, aztán hozzátettem, hogy persze kiteregetek. Erre ő felrohant, elkezdett teregetni, és közben közölte, hogy nem mehetek el az év lefontosabb fellépésére, amire annyit készültünk stb. Persze tudtam hogy mehetek, de nagyon rosszul esett, hogy nem elég neki, hogy megcsinálom, amit kér, de azt várja, hogy még lekesedjek is...

Azért nem szeretek nagyobb dolgokban segíteni, mert most szeretném megcsinálni azt a rengeteg mindent, amire nagyobbként már tényleg nem les zidőm... egész évben tettem félre a könyveket, hogy most nincs időm, majd nyáron elolvasm, majd nyáron megnézem azt a filmet, stb, teljesen kikészültem hogy összehozzam év végére a kitűnőmet ( egy hónappal suli vége előtt kb hat négyesem lett volna) jóformán nincs olyan nap, amikor anya és apa nem veszekednek, és tudom, hogy ennek nincs köze egyáltalán a témához, de jól esett leírni végre. Szóval szretnék még gyerek lenni egy darabig. ( de asszem, erre nem sok esélyem van :))

2010. aug. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
utoó 14/l
2010. aug. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Így lettek nevelve! Mikor kisebbek voltak, sosem kellett csinálniuk semmit, így hozzá szoktak, hogy majd a másik elvégzi..

Ám én szoktam segiteni mindig amikor kell...

17L

2010. aug. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

hát én mindent megcsinálok fözök mosok takarítok 2 kistestvérem van egész nap velük játszom lemegyek velük sétálni, játszotérre lemegyek velük. ja és egy héten egyszer megyek el otthonrol. és mind minden barátnöm meséli h ő itt bulizott meg ott bulizott meg ő délelött 10 kor kellt. én addig nézek magam elé és elgondolkodok h ezekből mi lesz. meg még annyi hogy nyáron mindennap 7 kor keltem h megkapjam a feladataimat és estig megcsináljam:(

ennyit erről.

2010. aug. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!